Człowiek będzie mógł w przyszłości wchłaniać wiedzę, zażywając pigułki

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Technologie odmieniają i ułatwiają życie człowieka na różnych płaszczyznach a naukowcy uważają, że w przyszłości wiele kwestii zmieni się wręcz nie do poznania. Według Nicholasa Negroponta z Massachusetts Institute of Technology (MIT), za 30 lat nauka języków obcych będzie równie prosta co zażycie pigułki.

 

Stwierdzenie to padło w trakcie konferencji naukowej TED (Technology, Entertainment and Design) ze strony założyciela Media Lab w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jego zdaniem, człowiek w przyszłości będzie mógł wchłaniać wiedzę i to w sensie dosłownym. Wiedza ta miałaby znajdować się w specjalnych pigułkach. Według Negroponta, "połkniesz tabletkę i znasz język angielski. Połkniesz tabletkę i znasz Shakespeare'a".

 

Cała wiedza byłaby zawarta w pigułkach i przedostawałaby się do krwioobiegu a następnie do naszego mózgu. Taka możliwość wydaje się wręcz nieprawdopodobna - człowiek zamiast chodzić do szkoły czy biblioteki, mógłby po prostu kupić odpowiednie tabletki i wiedziałby wszystko to, czego tylko by zechciał. Nie wiadomo jednak jak długo działałyby takie pigułki mądrości, czy byłyby dostępne dla wszystkich ludzi, w jakiej cenie będzie je można zakupić oraz czy nie będą dla nas szkodliwe i nie wywołają nieporządanych efektów ubocznych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dyndam sobie

najwyrazniej jestes po prostu

najwyrazniej jestes po prostu zbyt ograniczony twoim ciezkim umyslem, ktory nie akceptuje tego ze pamiec to nic innego jak dysk twardy na ktory mozna nagrywac i kasowac informacje. wiesz co to jest olsnienie  ? to jak ci sie zarowka zapali nagle i wpadasz na pomysl. tak samo sie bedziesz czul po tej tabletce, ktorej oczywiscie nigdy nie dostaniesz, bo takich ograniczonych umyslowo jak ty , nalezy po prostu omijac

Portret użytkownika Fred

kolesia zdecydowanie poniosła

kolesia zdecydowanie poniosła fantazja, moze jeszcze nie jeździmy warzyw bo staniemy sie warzywem, ciekawe w którym to momencie procesu trawienia doznamy tego olśnienia wiedza, moze w momencie wydalania? I wtedy będziemy g...o wiedzieć Smile

Portret użytkownika tubylec

Może i można będzie w ten

Może i można będzie w ten sposób nabić mózg informacjami ale to nie będzie wiedza, bo wiedza to informacja zweryfikowana przez doświadczenie a nie sucha informacja .. już ja widzę tych geniuszy przyszłości co to każdy będzie chciał być mądrzejszy i będą się prześcigać w łykaniu tabletek Biggrin .. teraz to się nazywa lekomania a później to będą "studia".

Portret użytkownika Sergius

Cytat: (...) człowiek w

Quote:

(...) człowiek w przyszłości będzie mógł wchłaniać wiedzę i to w sensie dosłownym. (...) Cała wiedza byłaby zawarta w pigułkach i przedostawałaby się do krwioobiegu a następnie do naszego mózgu.

 
Czyli najprawdopodobniej za pomocą takich pigułek można by również USUWAĆ człowiekowi pamięć. Oczywiście już mamy środki takie jak pigułka gwałtu, które mogą wywoływać krótkotrwałe utraty pamięci, ale MODYFIKOWANIE pamięci lub wspomnień społeczeństwa to niewątpliwie coś, na czym by rządzącym zależało.

Portret użytkownika Ariel

Częściowo działające pigułki

Częściowo działające pigułki sekwencyjnie usuwające pamięć bardzo podobne do pigułek gwałtu już istnieją. Dwa lata temu pisały o tym periodyki naukowe. 
Sądzę, że zaszczepianie wspomnień jest jak najbardziej możliwe. Teoretycznie przynajmniej na pewno, gdyż zjawisko zapamiętywania trwałego jest dość dobrze poznane. 
Natomiast jestem również przekonanany, że tak jak w przypadku obecnych produktów tak i w tym przypadku będzie to genialna droga do wprowadzania "back door"ów. 

Skomentuj