Czeski sąd uznał kwarantannę za niezgodną z prawem. Czesi wracają do pracy i znowu mogą podróżować

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kraje członkowskie Unii Europejskiej zatrzymały swoje gospodarki w obawie przed  rozprzestrzenieniem się koronawirusa SARS-Cov-2.Tylko Szwecja  tego nie zrobiła i pozostaje jedynym krajem, który nie wprowadził żadnych obostrzeń. Teraz prawdopodobnie dołączą do nich Czesi, którzy w zeszły piątek skończyli z kwarantanną i blokadą gospodarki.

 

Sąd w Pradze uchylił ograniczenia wprowadzone przez tamtejszego Ministra Zdrowia. Skargę na obostrzenia zgłosił Expert prawa medycznego Ondřej Dostál, który uznał je chaotyczne niezrozumiałe. Dotyczyło to zwłaszcza przepisów prowadzących ograniczenia w sprzedaży towarów i usług oraz swobodnego przepływu osób. Czechach cały czas obowiązuje też stan wyjątkowy, który miał trwać do 30 kwietnia. Prawdopodobnie jednak będzie on przesunięty do końca maja. 

 

Czeski sąd uznał, że decyzja, która doprowadziła do tak znacznego ograniczenia wolności obywatelskich do jakich doszło w Czechach, nie mogła zostać podjęta tylko przez jednego z ministrów i powinna być wolą całego rządu. Tego samego dnia kiedy nastąpiło to niekorzystne dla czeskich władz rozstrzygnięcie sądowe rząd anulował wszystkie rozporządzenia Ministra Zdrowia. Tym samym od wczoraj, 24 kwietnia, zniesiono u naszych południowych sąsiadów ograniczenia dotyczące handlu i usług oraz zezwolono na swobodne poruszanie się obywateli tego kraju w tym również zagranicę.

 

To dobra wiadomość dla obywateli polskich, którzy pracują na terytorium Czech, a nie mogli się tam dostać ze względu na brak możliwości powrotu bez kwarantanny. Zniesiono ten obowiązek i zezwolono na codzienne przekraczanie granicy pod warunkiem posiadania zaświadczenia o stanie zdrowia.

 

Decyzja czeskiego sądu z 23 kwietnia Może też oznaczać bardzo duży problem dla państwa czeskiego ponieważ zdaniem tamtejszych prawników umożliwia obywatelom i firmą dochodzenia odszkodowania od państwa z powodu strat na jakie zostali narażeni po wprowadzeniu obostrzeń dotyczących podróżowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Być może czescy przedsiębiorcy dadzą przykład polskim i u nas też pojawi się fala roszczeń i żądań odszkodowań ze strony państwa na skutek bezmyślnego zatrzymania gospodarki. Po dwóch miesiącach trwania tego wariactwa już widać, że było to lekkomyślne, a negatywne efekty tych działań będą tragiczniejsze od samej epidemii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika osa

Można pozazdrościć Czechom na

Można pozazdrościć Czechom na pewno niezależnych sądów, widać kolosalną różnicę w tym co się u nas dzieje, bez względu na wszystko władza postawi na swoim, bo sądy są im podporządkowane.

Natomiast co do słuszności decyzji tej czy innej, to generalnie zawsze najgłupsi i najmniej wrażliwi na inne osoby, łatwo ferwują wyroki, bo dla nich zmarli to są liczby, nikt ich prócz samych siebie nie obchodzi, może są z patologicznych rodzin i nie dbają o starszych?

Czy Szwecja podjęła 'słuszną' decyzję to się okaże. Warto porównwać ilość zmarłych czy zarażonych w krajach w stosunku do ogólnej populacji, biorąc również pod uwagę średnią wieku czy stan służby zdrowia...

Jak wypada w tym momencie porównanie Szwecji i Grecji? Takie pytanie, ile więcej zmarłych jest do zaakceptowania dla oszołomków, żeby tylko było im wygodniej? 

Jest całkiem spory materiał porównawczy, bo niemal każdy kraj trochę inaczej się zachował. Wystarczy spojrzeć i porównać. Wymaga do skomplikowanej arytmetyki ze szkoły podstawowej... Szkoły zamknięte, to nie można pani po cichu prosić o pomoc w obliczeniach...

Tak czy siak, jeśli się okaże koniec końców po zakończniu pandemii, że Szwedzi ponieśli proporcjonalnie najmniejsze straty albo porównywalne z tymi najmniejszymi wtedy można by się zastanawiać. W tym momencie droga, którą wybrali jest kontrowersyjna. A rodziny zmarłych będą im to pamiętać...

Pewne jest, że to nie jest ostatnia pandemia i że nie można na każdą reagować zamknięciem.

Dobre jest to, że może wreszcie władze we wszystkich krajach zaczną poważniej traktować ostrzeżnia od wielu lat rozmaitych naukowców czy nawet ludzi zaangażowanych w pomoc ludziom, i w końcu powstaną sensowne plany i przygotwania na taką okazję. Procedury, zapasy, szkolenia itd...

Może większa ilość panów zechece też w końcu zawsze po wyjściu z toalety myć ręcę? Tłumaczyć tępemu dziecku jest trudno, ono musi się przekonać na własnej skórze, jakie są konsekwencje zaniedbań higieny...

Portret użytkownika euklides

Zastanawiaj się kolejne 30

Zastanawiaj się kolejne 30 lat. Widziałeś kiedyś zawody sportowe? Biegnie zawodnik szwedzki i zawodnik polski. Zawodnik polski nagle zatrzymuje się i zaczyna się zastanawiać. Zawodnik szwedzki zdobywa kolejny złoty medal. Zawodnik polski wkręca sobie, że jest lepszy od zawodnika szwedzkiego, dlatego nigdy nie będzie lepszy i nigdy nic nie wygra.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 777

YOUTUBE CENZORZY WIDEO NA

YOUTUBE CENZORZY WIDEO NA TEMAT LECZENIA PROMIENIOWANIEM UV UŻYCIE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI. 

YouTube usunął wideo firmy farmaceutycznej wyjaśniające, w jaki sposób można zastosować leczenie promieniami UV w celu ewentualnego zwalczania koronawirusa, twierdząc, że narusza to ich warunki świadczenia usług.

Cenzurowane wideo, wyprodukowane przez Cedars-Sinai Medical Center, wyjaśnia, w jaki sposób jego produkt wykorzystujący promieniowanie UV o nazwie „Healight” może być stosowany jako pierwszorzędny lek przeciwko wirusom i bakteriom, w tym koronawirusowi, poprzez umieszczenie cewnika w płucach która wystawia tkankę oskrzelową na promieniowanie UV-A.https://www.infowars.com/youtube-censors-video-about-uv-light-treatment-use-against-coronavirus/

Portret użytkownika Illuminat13

5 Bo rozmyślnie ignorują fakt

Bo rozmyślnie ignorują fakt, że już dawno temu istniały niebo oraz ziemia, która za sprawą Bożego słowa wyłoniła się z wody jako zwarty ląd i była otoczona wodą+, i że przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą+. Ale za sprawą tego samego słowa obecne niebo i ziemia są zachowane dla ognia oraz trzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi+.Wtedy niebo przeminie+ z hukiem*, elementy rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną ujawnione+.

11 Skoro to wszystko ma się w ten sposób rozpuścić, to zastanówcie się, jakimi powinniście być ludźmi. Powinniście postępować w sposób święty i robić to, co świadczy o oddaniu dla Boga. TEgo swiata juz nie ma bedzie coraz gorzej

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Poeta

Wiesz kto jest oświecony

Wiesz kto jest oświecony (iluminati eng.)? 

Ja, nie ty.... Nie nazywaj się tak bo nigdy nie reprezentowłeś nas. Jeszcze ta 13 tka na końcu.. Ty wiesz co ona wogole oznacza?

Jeśli wiesz to zadam pytanie.?

Czyja dusza do nieba...?

Czekam na odp.. 

Portret użytkownika Mali

No i wy nazywacie siebie

No i wy nazywacie siebie Polakami. Jak dla mnie typowa patologia nieroby które żerują na Polsce. W ostatecznym rozrachunku uderzy to i w was tylko że do tych pustych głów No to nie dociera. Brawo admin jeszcze trochę a postawią tobie pomnik za  działanie na szkodę państwa Polskiego 

Portret użytkownika irfy

W Polsce nic takiego nie

W Polsce nic takiego nie będzie miało miejsca z tego prostego powodu, że Polska to autokratyczna dyktatura z fasadowymi "instytucjami". Ponieważ rządzący tym pierdolnikiem król podporządkował sobie ciało decydujące o tym, czy coś jest  "zgodne z konstytucją", czy nie jest, to teraz niezgodne jest tylko to, co król uzna za niezgodne. Jak to w monarchiach i innych dyktaturach. Gospodarczej rozpierduchy za niezgodną nie uzna, bo by mu to rozpierniczyło budżet. Tyle w temacie.

Strony

Skomentuj