Czesi niemal całkowicie znoszą obowiązek ubierania maseczek

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Republika Czeska praktycznie zakończyła epidemię koronawirusa. W tym kraju nie ma już obowiązku noszenia maseczek. Będą one wymagają jedynie szpitalach, miejscach gdzie wykryto ogniska zakażeń wirusem oraz w metrze w Pradze.

 

Czechy wracają powoli do normalności. Normalnie działają tam już dyskoteki nocne kluby restauracje czy pijalnie piwa. Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązywał u naszych południowych sąsiadów nieco dłużej niż w Polsce bo w sumie aż trzy i pół miesiące, ale teraz nie jest już to wymagane.

 

Masek na twarzy nie trzeba nosić ani w sklepach ani w galeriach handlowych. Od wczoraj zaczęły na nowo działać dyskoteki i kluby nocne nie obowiązuje również wprowadzony tam nakaz zamykania wszelkich lokali gastronomicznych do godziny 23:00.  Mieszkańcy Pragi uczcili zniesienie obostrzeń wielką wspólną biesiadą zorganizowaną na słynnym moście Karola. Oczywiście podczas tej imprezy nikt nie nosił masek.

Koronawirusowe restrykcje obowiązują nadal na części terytorium Republiki Czeskiej, konkretnie na Śląsku Cieszyńskim, który jest traktowany jako lokalne ognisko epidemii SARS-CoV-2.  Najpoważniejsza sytuacja panuje na Zaolziu.  Jednak epidemiolodzy uspokajają, że wzrost zachorowań w tym regionie Czech ma związek z prowadzoną akcją masowego testowania i nie ma zagrożenia powstania nowej fali zachorowań w całym kraju.


Stosowanie masek w celu zakrywania twarzy i nosa jest nakazem, który został wprowadzony aby minimalizować zakażenie koronawirusem ze strony tak zwanych nosicieli bezobjawowych. Szkopuł w tym, że nie udowodniono, że tacy "chorzy" są w stanie kogokolwiek zarazić. Nie ma dowodów naukowych potwierdzających transmisję wirusa przez osoby, które nie wykazują żadych objawów zakażenia. Mimo to władze wprowadzają nakaz stosowanie masek. Jest to bardzo kontrowersyjne obostrzenie, ponieważ udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że długotrwałe oddychanie przez wilgotne szmatki grozi infekcją grzybiczną i bakteryjną. Wątpliwe jest zatem czy masowe ich stosowanie chroni zdrowie społeczeństwa czy wręcz przeciwnie.

 

W Czechach, od początku pandemii, zanotowano 11 960 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 349 pacjentów. W szpitalach przebywa obecnie 130 osób. Gdy porówna się wielkość populacji Czech do Polski można powiedzieć, że przebieg epidemii wygląda statystycznie podobnie do tego zaobserwowanego w Polsce. Czesi mają jednak to szczęście, że ich rządzący mają więcej poszanowania dla wolności obywatelskich niż ci z Polski.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

ehhh, jak to fajnie jest

ehhh, jak to fajnie jest pisać, nie mając bladego pojęcia...i tu cię mam robaczku, znam wielu Białorusinów, bo spędziłem tam blisko rok Biggrin mam z nimi doskonały kontakt i wiesz co, tam jest zupełnie jak u nas, żadnego pomoru, żadnych covidów, życie toczy się tak, jak się toczyło...bez żadnych maseczek ...

 __________________

"Fałszywa pandemia"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

Wróciłem tu tuż przed

Wróciłem tu tuż przed zamknięciem granic, po części moja decyzja powrotu spowodowana była właśnie takim debilnym myśleniem,  że Łukaszenka doprowadzi do śmierci miliony ludzi, że potem będzie to tuszował...myślałem, że tu, w Polsce, będzie inaczej, a okazało się, że wdepnąłem w totalne gówno ... ale granice już były zamknięte...już nie wspomnę, że takiej życzliwości, szczerości i bezinteresownej pomocy, jaką otrzymałem od Białorusinów, u tzw. "rodaków" nigdy nie doświadczyłem...jak zdecyduję się opuścić Polskę, już nigdy do tego syfu nie wrócę...zresztą, coś mi się wydaje, że niebawem będą tu same pasożyty, a polinowskie niedobitki szorować buty im będą.

 __________________

"Fałszywa pandemia"

Portret użytkownika b@ron

dużo krajów przyjeło podobną

dużo krajów przyjeło podobną strategię jak Łukaszenka, że nic nie robili i ludzie mieli dbać sami o siebie, no różnie to wyszło wielka brytania, szwecja w końcu zmienili zdanie i w prowadzili restrykcje, bo za dużo ludzi by zmarło, na białorusi może i fajnie, ale nie licz na to że w razie czego przyznają się do błędu, a masz tam kontakt z kimś zaufanym, kto mógłby ci szczerze powiedzieć co tam się dzieje w temacie koronawirusa? widzisz można wierzyć lub nie, ale jak jesteś zawzięty, poczytaj sobie o DPS w kaliszu, co się stało gdy jedna osoba nie uwierzyła w covida, czymkolwiek to jest, ludzie na to umierają, przykre ale prawdziwe.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

[email protected], ja jestem najbardziej

[email protected], ja jestem najbardziej nieufną osobą, jaką znasz...żeby mieć pewność, upewniam się po stokroć, znam ogólnie ok 25 Białorusinów, do wszystkich mam większe zaufanie, niż do kogokolwiek w Polsce, ...zanim wyrobiłem sobie takie, a nie inne zdanie o "epidemii strachu" obdzwoniłem wszystkich i to nie raz, a codziennie, przez miesiąc...tam tak samo jak tu, nikt nie zna nikogo chorego, nikt nie umarł w nietypowych okolicznościach...tam, dosłownie jak tu gdzie teraz mieszkam, nie istnieje żadna epidemia...

Od zawsze ofiarami sezonowych gryp padali ludzie starsi, z wiadomych powodów, teraz jest tak samo i tak będzie w przyszłości...tylko teraz wykorzystują to w celu totalnego zamordyzmu, o Nowej Normalności już otwarcie wypowiedział się ten, z wykrzywioną od nienawiści mordą...a ta Nowa Normalność to nic innego, jak NWO.

 __________________

"Fałszywa pandemia"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika euklides

Przestań w końcu pie...ć o

Przestań w końcu pie...ć o tym urojonym COVID, który tak naprawdę jest znanym od tysiącleci zapaleniem płuc. Jak widać żeby wprowadzić NWO to trzeba bawić się w takiego właśnie bujda-wirusa. Trzeba przyznać elitom, że dobrze znają motłoch.

Strony

Skomentuj