Czerwony śnieg w okolicach Archangielska

Kategorie: 

Źródło: https://vk.com/pinezhye_gazeta

Czerwony śnieg w podarchangielskiej miejscowości Sura może mieć pochodzenie roślinne, informuje gazeta Pineżie.

 

 

W ubiegłym tygodniu we wsi w rejonie pineżińskim  w Archangielsku mieszkaniec Iwan Korkhow zauważył, że z dachu jego domu zwisają sople o zabarwieniu czerwonym. W grubej warstwie śniegu dojrzał nad nimi różowy, miejscami bardzo krwisty kolorowy pas. Sprawa zainteresowała wszystkich sąsiadów Korhowa.

 

Próbki topniejącego lodu wysłano do badań w laboratorium CAFU w Archangielsku. Odkryto w nich trzy substancje charakterystyczne dla roślin, spotykane w hennie i orzechach włoskich. Związki nie są szkodliwe dla ludzi, choć znajdują zastosowanie w przemyśle.

Chemicy z laboratorium CAFU uspokajają, że nie ma powodu do obaw, ale nie wyjaśniono do końca, dlaczego zabarwiła się tylko jedna warstwa śniegu.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj