Czerwony pył nieznanego pochodzenia spadł z nieba w południowym Teksasie

Kategorie: 

Dziwny opad w Teksasie - Foto: Twitter

Na amerykańskich mediach społecznościowych zawrzało po dziwnym wydarzeniu, które miało miejsce w zeszłą niedzielę. Wielu mieszkańców znalazło swoje samochody pokryte czerwonym pyłem niewiadomego pochodzenia.

 

Większość osób, które znalazły ten osad uznało, że jest to coś zdecydowanie nietypowego. Wygląda na to, że tajemniczy pył pokrył wszystko w promieniu wielu kilometrów. Zjawisko napędziło biznes miejscowym myjniom samochodowym.

 

Funkcjonują rozmaite wytłumaczenia, jeśli chodzi o możliwe przyczyny takiego niezwykłego opadu. Do najpopularniejszych z nich należy przypuszczenie, że pył został porwany z jakiejś budowy. Meteorolodzy zapytani o zdanie zaproponowali wyjaśnienie, wedle którego osad wywołał pyłek cedru.

Foto: Twitter

Całkiem prawdopodobne jest również, że był to pył przeniesiony z zachodniego Teksasu. Istnieje też sugestia, że opad wywołała duża chmura pyłu i piasku, która została przywiany aż z Meksyku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika olo manolo

Wyglada na to ze autorom

Wyglada na to ze autorom "newsa" bardzo zalezy na rozpowszechnieniu, a mniej na wyjasnieniu sprawy. Wystarczy pobrac probke i oddac do badania, koszt w prywatnym labie nieduzy a od razu wyjasni sie jakie zwazki chemiczne sa zawarte w tej substancji. Nie oto widac jednak chodzi, jak co najmniej w 50% spraw tutaj poruszanych.

Portret użytkownika sq2jsb

Ten pył to zapewne

Ten pył to zapewne przenoszona w chmurach pozostałość po burzy piaskowej z nad pustyni lub innego obszaru gdzie mógłby wzbić się pył i został przeniesiony w chmurach, mieszkam w Grecji , kilkakrotnie każdego roku mam do czynienia z takim zjawiskiem. wygląda to identycznie.

Portret użytkownika OLI

NA ŚWIECIE 5-KROTNIE WIĘCEJ

NA ŚWIECIE 5-KROTNIE WIĘCEJ  LUDZI ZAPADA NA ASTME I NIEZNANE CHOROBY ZWIĄZANE Z ODDECHM. POPROSTU OD KILKU LAT LUDZIE ZAUWAŻYLI U SIEBIE CIĘŻSZY ODDECH JAK W POPSZEDNICH LATACH. CZY NIE WPLYWA NO TO WDYCHANIE CZĄSTEK ALUMINIUM I ZATYKANIE PŁUC????? CIEKAWE, ŻE MEDIA I POSŁOWIE NA TEN TEMAT MILCZĄ !!!!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pulsar

@POUL WALKER A na tym

@POUL WALKER
A na tym pierwszym zdjęciu to niby mamy szatę roślinną przynależną do zimy w naszym klimacie ?
Przecież to wyraźnie widać że to pyłek drzew iglastych.
Albo zdjęcie zrobiono o innej porze roku albo z innego regionu na ziemi.

Strony

Skomentuj