Czerwony deszcz padał na Sri Lance

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Kolejny region w okolicy Indii został dotknięty rzadkim fenomenem. Z nieba spadł czerwony deszcz. Poprzednio zjawisko tego typu wydarzyło się w indyjskim mieście Kerala. Tym razem piętnastominutowe opady zdarzyły się na Sri Lance.

 

Opady wystąpiły nad miejscowościami Sewanagala, Monaragala, Manampitiya oraz Polonnaruwa. Doszło do tego 14 i 15 listopada w godzinach porannych czasu lokalnego. Według lokalnych meteorologów przyczyna opadów czerwonego deszczu nie jest jeszcze znana.

W Sewanagala i Manampitiya opad pozostawił na gruncie czerwony osad. Czerwony deszcz wystąpił na Sri Lance po raz pierwszy w historii. Władze lokalne poprosiły lokalny instytut badawczy Medical Research Institute (MRI). W tym celu pobrano próbki wody opadowej celem dokonania dokładnej analizy.

Zabezpieczono próbki z Monaragala i Polonnaruwa. Jako prawdopodobne przyczyny takiej kolorystyki deszczu podaje się wzrost kwasowości w atmosferze oraz burze piaskowe. Jednak Sri Lanka to wyspa i nie ma tam pustyni ani burz piaskowych. Można roboczo założyć, ze, jeśli badania wykażą piasek, jako przyczynę to wykluczono by drugą z proponowanych teorii, taką, jaka ostatecznie została zaproponowana po podobnych opadach w Kerala.

Hinduscy naukowcy zbadali tamten deszcz i okazało się, że był on faktycznie z substancji przypominające komórki a raczej protoplasty komórek, ponieważ były pozbawione DNA. W pewnym sensie można powiedzieć, że Hindusi potwierdzili, że ich deszcz był podobny do krwi. Wysunięto wtedy teorię, że mógł to być jakiś meteoryt, który po wejściu w atmosferę eksplodował, po czym pył z niego spadł w formie deszczu. W przypadku wydarzeń ze Sri Lanki mamy do czynienia z opadami, które występowały dzień po dniu i prawdopodobieństwo trafienia specjalnego meteorytu z taką częstotliwością wydaje się być mało prawdopodobne. Pozostaje czekać na wyniki badań MRI.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika milache

Maxiu. Troche coś w tym jest

Maxiu. Troche coś w tym jest co piszesz. Ja do tej pory się zastanawiam i nie moge znaleść racjonalnego wytłumacznie 2 spraw. Pierwsza to jak to się stało, że ludzie się rozmnożyli. Prziecież widać gołym okiem co się dzieje w niektórych państwach. Dochodzi do (nie wiem jak to nazwać) NIe da się stworzyć takiej populacji ludzi i jeszce w dodatku różnej maści. DNA by sie powtarzało. Sam pierwowzór gatunku ludzkiego nie mógłby być pojedyńczymi osobnikami. Tak wynika to z matematyki genetycznej. Ludzie musieliby być zasiani. To jest fakt. Druga spawa to mózg. Eolucja nie wytworzyłaby nam mózgu z ktorego byśmy korzystali do 10%. Logika odpowiada tym, ,ze kiedyś musieliśmy używać duuuużo więcej.

Portret użytkownika star

Obawiam się, że Maximus

Obawiam się, że Maximus niestety ma racje.
Ludzie śpią i pasjonują się rzeczami i sprawami kompletnie nieistotnymi, a "ciemne siły" realizują swoje nikczemne plany i śmieją się z ludzkiej głupoty.
Kiedy ja kilka lat temu budowalam pierwsze działo orgonowe i zwracałam kolegom w pracy uwagę na to co dzieje się nad naszymi głowami, to w najlepszym razie się uśmiechali pobłażliwie, a jeden z "bardziej kumatych" kolegów twierdził: co ty za głupoty opowiadasz?, przeciez kazdy z pilotów ma rodzine - matke, żonę, dzieci. Przeciez oni by toksycznych oprysków na głowy własnych dzieci nie robili.
Na taką naiwną argumentacje, to ja niestety odpowiedzi nie mam.
Mogę tylko zaapelować, choć wiem, że to i tak nie skutkuje - ludzie obudźcie sie i zainteresujcie się tym, co jeszcze (póki co), można znaleźć w alternatywnych mediach!

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika milache

Do maxia. Twój pogląd

Do maxia.

Twój pogląd stworzenia nowego świata przez elitę jest niemożliwy.
Jest naprawdę duża luka, której nie wypełniłeś. Cała cywilizacja, którą stworzyliśmy
do tej pory nie może zostać zakłócona. nie może choćby nawet na trochę,
bo to spowoduje zatrzymanie. ba nawet uwstecznienie jej. To jest bardzo delikatny proces.
Zakładając, że w jednym momencie dokonają ludobójstwa, pozostawiając tylko siebie,
nie są wstanie pociągnąć i utrzymać poziomu cywilizacyjnego.
Jeśli ich zostanie od 3 do 5 tys, z punktu widzenia ekonomicznego rozwiązuje
problem ilościowy, ale nie rozwiąże asortymentu! Produkcja mąki, chleba, warzyw, owoców,
przepyszne ciaasta i torty, mleko, wieprzowina, wołowina, konina, drób.
To jest tylko jedna dziedzina życia! A dziedzin jest jeszcze więcej (transport, odzieżówka,
szkolnictwo, budownictwo, medycyna, energetyka, prawo i administracja, handel, elektronika, huty,
kopalnie, fabryki, telewizja, cyrk, kino itd.) .Podejrzewam,że tak bym pisał do końca życia.
Widać jak się rysuje obraz, tu są potrzebni miliardy ludzi. To cały ten łańcuch, który powstawał
długi czas, i my ludzie ciężko nad tym pracujemy.   
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Patrzysz na świat swoimi

Patrzysz na świat swoimi oczyma, a nie jest on taki na jaki wygląda....
 Musisz spojrzec oczyma istot, którym w obecnym stanie nauki ( nie tej publikowanej!) nie jestesmy juz potrzebni... Po co im Ziemia ze zwierzetami głodnymi, nędznymi, strajkującymi, smierdzącymi, niepracujacymi, buntowniczymi..wynaturzonymi?  To nie ważne, że przez swoja politykę pieniądza zdegenerowali ludzi alkoholem, narkotykami, pornografią.. brakiem pracy, brakiem satysfakcji z kreowania swojgo zycia...
 Kiedy moga posiąść cała planetę i się nią upajać, jako swoją własnością bez ustalania praw sprawiedliwosci...? bez oglądania nędzy.. mając armie posłusznych niewolników dla zaspokajania swoich potrzeb...? Ich jest zaledwie 150 tysiecy... "rodów królewskich" i ich bliskich potomków, mających obecnie wszystkie bogactwa ...w tym bez nakładową energię...którą po zagładzie z powodzeniem wprowadzą...
Uzyskanie nieśmiertelności jest obecnie dla  nich  stricto procedurą manipulacji Kwasem dezoksy-ribonukleinowym... opanowaną od co najmniej 10 lat.
 Pieniądz nie będzie im potrzebny, gdyz będa posiadali wszysto... WSZYSTKO!
Utrzymanie stada niewolników nie będzie wymagało nakładów ... Oni po prostu będa posłuszni i dostaną to co im potrzebne... A co im potrzebne zadecyduje za nich KOMPUTER... i będa zadowoleni... przez "1000 lat pokoju i miłości"
 I  nikt nam nie pomoże, poza nami samymi... czas się obudzic i coś z tym zrobić... Budzę was...Zróbcie coś...

Portret użytkownika b@ron

he he he ,wybaczcie mi

he he he ,wybaczcie mi ....meteoryt sie spalił i rozleciał na czerwony deszcz...typowe dla naukowców...jeśli czegoś nie można wytłumaczyć to znaczy że jest to naturalne zjawisko...prawda jest taka że nie mamy pojęcia o zmianach jakie zachodzą i czego dotyczą ,jeśli to efekt celowy to nie trzeba bedzie długo czekać na efekty i sie i tak dowiemy o co chodziło ...swoją drogą to nie trzeba być zbyt podejrzliwym żeby zauważyć że jest tyle zjawisk które nie sposób wyjaśnic i o których jest cicho w mediach a o ich zaistnieniu dowiadujemy sie właśnie z takich stron jak ta lub jeśli sami tego doświadczymy ,ktoś już tu np. poruszał temat dziwnego wyglądu księżyca ,dziś jest ładna pogoda zwróćcie uwage na zachód księżyca czyli przed 20:46 ciekawe czy zobaczycie coś co mnie zastanawia od jakiegoś czasu.a wracając do tematu to nie jestem zwolennikiem żadnej teori spiskowej ale ewidentnie widać że nie o wszystkim nas informują a jak już czegoś nie da rady ukryć to podawane są teorie kabaretowe .może to być efekt czegoś co ma nastąpić albo poprostu braku możliwości wyjaśnienia czegoś o czym nawet nauka nie ma zielonego pojęcia. w każdym razie ja histori z meteorytem nie łykam bo od pewnego czasu tym tłumaczy sie wszystko co sie da poczynajac od katastrofy tunguskiej a kończąc na czerwonym deszczu...

Strony

Skomentuj