Czerwone mięso chroni przed stwardnieniem rozsianym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Badanie opublikowane w czasopiśmie Nutrition wykazało, że dieta śródziemnomorska obejmująca nieprzetworzone czerwone mięso może zmniejszyć ryzyko rozwoju demielinizacji ośrodkowego układu nerwowego (OUN), który jest częstym prekursorem stwardnienia rozsianego MS, donosi MedikForum.

 

„Poprzednie badania pokazują, że dieta śródziemnomorska może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia pewnych problemów zdrowotnych, w tym chorób sercowo - naczyniowych, cukrzycy, raka, choroby Alzheimera i otępienia, oraz poprawić ogólną długość życia. Jednak nie ma jednoznacznych dowodów na to, że dieta śródziemnomorska zmniejsza także ryzyko zachorowania na SM” – tłumaczy główna autorka Lucinda Black ze School of Public Health na Curtin University.

 

Według naukowców z Australian National University w Canberze dane uzyskane w nowym badaniu powinny być przekazane jednak ludziom o zwiększonym ryzyku wystąpienia SM, tj. o wpływie ich diety na ogólny stan zdrowia.

 

„Nasze badanie wykazało, że spożywanie jednej porcji (65 g) surowego czerwonego mięsa w ramach zdrowej diety śródziemnomorskiej może być korzystne dla osób o wysokim ryzyku rozwoju SM” - powiedział Black. „Nie jest jasne, dlaczego jedzenie czerwonego mięsa w połączeniu ze zdrową dietą może zmniejszyć ryzyko stwardnienia rozsianego, ale czerwone mięso zawiera ważne makro- i mikroelementy, w tym białko, żelazo, cynk, selen, potas, witaminę D i wiele witamin z grupy B, z których wiele jest ważne dla zdrowej funkcji neurologicznej.”

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika freelancer

To skoro tak jedziemy po

To skoro tak jedziemy po bandzie,to ja też zdradzę Wam sekret...

Otóż browary chronią przed stwardnieniem rozsianym!

Piję trochę tego cholerstwa od lat i SM nie posiadam.Czerwonego mięsa też nie jadam.

Wniosek chyba prosty Smile

Tylko,cholerka,nie mam dyplomu lekarza Sad

Fairy feller's master stroke.

Skomentuj