Czerwone glony przyczyną masowego śnięcia ryb na Florydzie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Tysiące martwych ryb zostały wyrzucone na plaże Sanibel i Fort Myers Beachw Lee County na Florydzie. Wszystkie są ofiarami czerwonej fali. Na otwartych wodach kwitnąć zaczęły toksyczne glony. Ostatnie wiatry zepchnęły je bliżej brzegu, podaje NBC - 2.

 

Na plażach, oprócz muszli i piasku, leżą tysiące martwych ryb. Widok jest przerażający. Mieszkańcy mówią, że w życiu nic podobnego nie widzieli.

„To jest pierwszy raz, jak widzę martwe ryby na plaży. I ten paskudny zapach…” – powiedział Mike Eakins, który wizytował Sanibel.

Naukowcy potwierdzają, że do masowego śnięcia przyczynił się groźny wróg ryb, czyli czerwone glony przyniesione przez przypływ.

Kevin Roalson, urlopowicz z Sanibel, powiedział, że także na plaży Zatoki Tarpon widział śnięte ryby. Jedna z nich przykuła jego szczególną uwagę. „Była wielka, ogromna. Mogła ważyć nawet 200 funtów (90 kg)”.

Zbieranie martwych ryb trwa od czwartku. Urzędnicy mówią, że toksyczne algi zabiły także delfiny. Na plażach znaleziono kilka sztuk. W Fort Myers Beach miasto zatrudniło dodatkowych pracowników, aby pozbierać tysiące martwych sumów morskich z ostrymi kolcami. Zdarzyło się już wielokrotnie, że ucierpieli ludzie chodzący po plaży.

„Tutaj strasznie śmierdzi. Trudno mi utrzymać psa, który obwąchuje padlinę” – powiedział Bill Anderson, turysta w Fort Myers Beach.

Glony, które zakwitły z dala od brzegu, na plaże przyniósł przypływ. Katastrofa obejmuje obszar długości 120 kilometrów brzegów południowo – zachodniej Florydy. Dużo zależy od wiatru. Lokalne służby podjęły walkę, aby zmniejszyć wpływ toksycznych alg na faunę wód przybrzeżnych Lee County. Prognozy na nadchodzący tydzień nie brzmią jednak optymistycznie.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ktoskogonieznasz

Jakbys interesowal sie

Jakbys interesowal sie akwarystyką wiedzialbyś ze glony powstaja praktycznie z nikad ;> za duzo swiatla , za duzo ryb ,,, za malo roslin ;>   tak w skrocie,,  glony nie wymagaja dobrych warunkow wystarczy im to czego inne rosliny nie zdolaly wyfiltrowac .

Skomentuj