Czerwiec tego roku był najcieplejszym w historii obserwacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z danych zebranych przez amerykańską agencję NOAA (National Oceanic Atmospheric Administration) wynika, że czerwiec tego roku był rekordowy pod względem wysokości globalnej średniej temperatury powierzchni Ziemi i oceanów od czasu gdy prowadzi się takie obserwacje.

 

Najnowsze dane wskazują na to, że miniony czerwiec był jeszcze cieplejszy niż uważany za rekordowy czerwiec z 2014 roku. Tegoroczna średnia była wyższa o 0,88C od średniej temperatury w XX wieku. To 0,12C cieplej niż rok temu. Z danych NOAA wynika, że coś szybko ociepla nasz klimat i prawdopodobnie może to być tylko metan uwalniany cały czas w niekontrolowany sposób na terenie Arktyki.

 

Prawdopodobnie rok 2015 ostatecznie zostanie też uznany za najcieplejszy w dziejach tak jak jeszcze kilka następnych, ale w końcu przyjdzie znaczne ochłodzenie, które już teraz przepowiada wielu uznanych w świecie specjalistów.

Źródło: NOAA

Agencje NASA i NOAA swoimi danymi gorliwie wspierają teorię globalnego ocieplenia, dlatego ekspertom stamtąd z trudem przychodzi myślenie o epoce lodowcowej. Dane, które publikują wskazują, że to oni mają rację. Jednak nikt nie wie czy obserwowane okresowe ocieplenie nie skończy się równie szybko jak się zaczęło.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj