Czeka nas kolejna irracjonalna zmiana czasu z lokalnego na letni, przez urzędników będziemy spali krócej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w nocy przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy spali krócej, ale dłużej też będzie jasno. Coraz częściej zaczynają się też pojawiać głosy aby przestać dokonywać tej zmiany, ponieważ nie ma ona odpowiedniego uzasadnienia. Czescy parlamentarzyści poprosili Brukselę o zdecydowanie jaki czas obowiązuje w Europie i nie zmienianie go w przyszłości

 

Oficjalnie jest to dostosowanie się do pory roku i mityczne oszczędności, których jakoś nikt nie widział. Dobrze znane są za to negatywne skutki manipulowania przy czasie. Pierwszym lepszym przykładem jest każdorazowy chaos na kolejach.

 

Poza tym dzieciom trudno wyjaśnić, że teraz mają się budzić godzinę wcześniej. Większość ludzi narzeka na krótszy sen, co może się odbijać na zdrowiu. Jaki to ma zatem sens? To skłania nas do konkluzji, że zmiana czasu może mieć za zadanie inny cel - tresura społeczeństwa. Zmianę czasu z lokalnego na wyimaginowany, czyli letni na ziemiach polskich wprowadził po raz pierwszy Adolf Hitler. W latach powojennych jednak kontynuowano tę dziwną tradycję i trwa to do dzisiaj.

 

W Europie coraz więcej krajów chce zaprzestać z dziwacznym manipulowaniem czasem nazywając to całkiem słusznie niepotrzebnym zamieszaniem. W zeszłym roku z wprowadzania czasu letniego zrezygnowała Rosja. Strefy czasowe przeniosły się do zimy, a przestawiania zegarów wiosną tego roku już nie będzie.

 

Głosy aby zaprzestać tego absurdu pojawiają się też z wewnątrz Unii. Pragmatyczni Czesi zwrócili się do Komisji Europejskiej, aby ta uzgodniła jaki czas obowiązuje w UE i bez względu na to co wybierze, lokalny czy letni, wprowadziła go i więcej nie zmieniała. Innymi słowy aby ten czas trwał przez cały czas.

 

Parlamentarzyści z Czech dowodzą, że zmiana czasu źle wpływa na biorytm, powoduje bezsenność, a także zwiększa liczbę wypadków drogowych i problemów kardiologicznych. Ich zdaniem zaprzestanie irracjonalnych zmian czasu będzie możliwe już za 4 lata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wotra

 

 

a czy nie widzicie, jakie to wprowadza celowe zamieszanie? już mało kto wie, który czas jest prawdziwy... ciągle kłócimy się o podstawowe zagadnienia! czy Ziemia zatem, być może jest płaska? hmm... wariactwo!

 

Portret użytkownika underlord

Zmiana czasu, podobnie jak

Zmiana czasu, podobnie jak większość wynalazków, pierwszy raz została zastosowana przez wojsko. Niemcy podczas I Wojny Światowej, 30 kwietnia 1916 roku, przesunęli wskazówki zegara o godzinę w przód, a 1 października 1916 roku o godzinę w tył.

Portret użytkownika nikt-xxx

Nie zmieniam czasu. Mam

Nie zmieniam czasu. Mam zawsze letni i przestrzegam go. Zimą, gdy świat jest "cofnięty", zyskuję rano CENNNĄ godzinę rezerwy, a wieczorem "zwracam ją" (z korzyścią dla siebie), idąc "wcześniej" spać. Lol

Portret użytkownika Rasputin

Te Machlojki czasowe też są

Te Machlojki czasowe też są po coś..
To nie jest na zasadzie, że ktoś sobie wymyślił, aby wskazówkę przestawić o godzinę do przodu bez celu..
Kiedyś był fajny artykuł, ale to lata temu już czytałem, jak manipulacje czasem stosowali starozytni Rzymianie w celach strategicznych.
Już dokładnie nie pamiętam, a szkoda bo fajnie to było opisane i podane przykłady..
Osobiście od małego twierdze, że przestawianie zegara to głupi wymysł, czasu nie da się oszukać..
Czescy parlamentarzyści mają rację !

Strony

Skomentuj