Czeka nas kolejna bezsensowna zmiana czasu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w noc wszyscy odbędziemy biurokratyczną podróż w czasie. Nastąpi ona na podstawie dyrektywy UE 2000/84/EC. W jej wyniku dojdzie do tak zwanej zmiany czasu. Rytualne sprawdzenie, czy obywatele nadal robią dowolną durnotę, której chcą od nich ich władcy będzie miało miejsce o 3 w nocy, kiedy to uznamy administracyjnie, że jest jednak 2 w nocy. Pociągi staną w polu i wszyscy zawisną w bezruchu.

 

Oficjalnie rytuał zmiany czasu jest potrzebny ze względu na dostosowanie się do pory roku i mityczne oszczędności na elektryczności, których istnienia nikt jednak nie udowodnił. Z tego powodu dwa razy do roku męczymy się dokonując operacji zegarkowych. Wiąże się to często z bardzo dużym wyrzeczeniem wielu ludzi. Nie rozumieją tego dzieci, zwierzęta domowe, a także dorośli, których zegar biologiczny ulega poważnemu zaburzeniu.

 

Skoro tak wiele osób to denerwuje, dlaczego nadal jak maniacy to robimy? Odpowiedź jest prosta. Zmieniamy czas, bo wymaga od nas tego władza, która ustanawia, że jest inna godzina niż nam się wydaje. W tle są rzekome oszczędności w elektryczności. Co tu jednak oszczędzać, skoro zasilanie w sieci i tak trzeba utrzymać, a skutkiem mieszania przy normalnym czasie jest to, że i tak używamy elektryczności rano gdy jest ciemno, a potem jeszcze szybciej używamy jej wieczorem, bo ciemno zaczyna się robić o godzinę wcześniej.

 

Powoduje to, że jest jeszcze gorzej niż gdyby nic nie zmieniać. Z powodu zmiany czasu większość osób odczuwa po prostu dyskomfort, a możliwe są nawet dolegliwości zdrowotne takie jak zaburzenia snu, kłopoty kardiologiczne czy depresje powodowane szybciej zapadającymi ciemnościami.

 

W Europie coraz więcej krajów chce zaprzestać z dziwacznym manipulowaniem czasem nazywając to całkiem słusznie niepotrzebnym zamieszaniem. W 2014 roku z wprowadzania zmian czasu zrezygnowała Rosja. W naszym obozie pytanie o sensowność czekającej nas dzisiaj dziwacznej manipulacji zegarkami zadali sobie czescy parlamentarzyści, którzy wprost poprosili Brukselę o zdecydowanie jaki czas obowiązuje w Europie i o nie zmienianie go już więcej w przyszłości.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medyk

Witam wszystkich. 

Witam wszystkich. 

Chciałbym was zapytać czy wogóle wiecie jaka strefa czasowa jest dla nas właściwa? Osobiście uważam, że zniana czasu jest całkowicie niepotrzebna i było by super gdyby tego nie robić. Jednak nie wiem ilu z czytelników wie, że właściwa dla nas jest zimowa strefa czasowa więc gdyby nie ta zmiana czasu to przez cały rak bylibyśmy tak jak w zimie. W takim wypadku chyba już wolę zmiane czasu. 

Portret użytkownika keri

Właściwe dla naszej strefy

Właściwe dla naszej strefy jest przesunięciu czasu o pół godziny do przodu w stosunku do zimowego. Czas zimowy nie odpowiada naszej strefie!

Ja cały rok stosuję czas letni, gdyż bardziej mi odpowiada. Nie przesuwam zegarów, gdyż nie pozwalam zrobić z siebie bezwolnego idioty.

Portret użytkownika Magdalena

Bezsensowna i szkodliwa, bo

Bezsensowna i szkodliwa, bo nie tak prosto przestawić swój zegar biologiczny. Często odbija się to na zdrowiu. Ta pora roku szczególnie sprzyja depresjom, a zabieranie nam wieczorem 1 godz. światła dziennego jeszcze zwiększa te dolegliwości. Manipulowanie czasem i utrudnianie życia ludziom to jest główny cel tej inicjatywy.Kto to wymyslił i po co? Argumentacja jakoby były oszczędności energii mnie nie przekonuje, a wręcz przeraża, że ważniejsze są znikome korzyści ekonomiczne, niż liczenie się z człowiekiem i kierowanie jego dobrem . Dziwny jest ten świat....

Portret użytkownika Satmet

Witam

Witam

Wszystkich którym czas bilogiczny nakazuje żyć w strefie Środkowoeuropejskiej.czyli jest to czas tylko dla nas .pozdrawiam

Portret użytkownika Przemas

Oszczędność prądu rano jest

Oszczędność prądu rano jest ale dla fabryk i zakładów pracy. Za to zwykły człowiek wraca z roboty i musi zapalć światło godzinę wcześniej...więc komu to potrzebne...
Poza tym jest to zachwianie naturalnych cykli Człowieka i kolejny sztuczny matrix nałożony na społeczeństwa służący dysharmoni...absurdy systemu Język lecz chyba bardziej świadome działanie...

Portret użytkownika Zenek ;)

Nie ma żadnej oszczędności bo

Nie ma żadnej oszczędności bo tam i tak PALĄ ŚWIATŁO czy z przesunięciem czy bez.... Norm BHP dotyczących oświetlenia NIE PRZESKOCZYSZ.

Ludzie za to tracą bo im się zabiera "słoneczny" wieczór przekręcając czas.

 

Portret użytkownika tubylec

Jednego sezonu nie

Jednego sezonu nie przesunąłem zegarka .. różnica tylko taka że ciągle musiałem pamiętać że u mnie jest inny czas, jak się z kimś umawiałem na godzinę czy coś .. niestety ale jak się postawi na swoim w tym zdurniałym społeczeństwie to zawsze już trzeba pamiętać że się jest odmieńcem.

Strony

Skomentuj