Czeka nas burza magnetyczna, możliwa obserwacja zorzy polarnej w naszym kraju

Kategorie: 

Źródło: internet

Dzisiejszej nocy rozpocznie się burza magnetyczna, która potrwa przynajmniej do środy. Podczas jej trwania istnieje spora szansa na pojawienie się zorzy polarnej na terenie naszego kraju. 

Kilka dni temu informowaliśmy na naszym profilu Facebookowym o pojawieniu się dziur koronalnych na środku tarczy słonecznej. To właśnie wiatr z tych dziur spowoduje burze geomagnetyczną której siła jest szacowana na G2, jednak jak już z doświadczenia wiemy często prognozy zarówno NOAA jak i NASA bywają zaniżone i bardzo możliwe iż momentami burza będzie silniejsza

Dziury koronalne na Słońcu 

Burza rozpocznie się dzisiaj w nocy co już dobrze widać na magnetogramach, jednak swoją najwększą siłę powinna osiągnąć jutro wieczorem lub w nocy, wtedy też istnieje spora szansa na pojawienie się zorzy polarnej na terenie naszego kraju. Na naszym profilu Fb będziemy na bieżąco informować o aktualnych warunkach oraz możliwości obserwacji zorzy z terenu naszego kraju. 

Aktualne wskaźniki pola magnetycznego Ziemi 

 

 

Źródło: http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/rozpoczyna-sie-burza-magnetyczna-mozliwa-obserwacja-zorz...

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Chłopaki MORDERCY ze

Chłopaki MORDERCY ze Zorganizowanej Grupy Przestępczej manipulującej pogodą świetnie się bawią !!! Ciekawe, że jak mają się pojawić zorze nad Polską to jakoś mamy ... chmury i deszcz. Karmią nas KŁAMSTWEM żeby ogłupiać ludzi, ale to już nie wychodzi, bo rozumnych jest coraz więcej! Ładowanie i rozładowywanie HARP i inne zabawki do jonizacji itp. Zniszczyli doszczętnie już wszystko, teraz będą próbować uciekać na Marsa, ale muszą sobie przypomnieć o tej SUPER TECHNOLOGII co im zaginęła po powrocie z Ksieżyca. Nooo zginęła im i nie mogą sobie latać poza Ziemię ... Nikt nigdy tak nie zniszczył naszej planety jak NAUKOWCY !!!

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

''Globalne ocieplenie

''Globalne ocieplenie nieuchronnie stanie się przyczyną agresji i wojen, uważają naukowcy.

Naukowcy, po przestudiowaniu wyników badań w ponad 60 dziedzinach, doszli do wniosku, że zmiana temperatury prowadzi do gwałtownego wzrostu agresji. Szeroko zakrojone badania wykazały ścisły związek między ogniskami agresji a globalnym ociepleniem. Naukowcy doszli do wniosku, że zmiana klimatu ma wpływ na ludzką psychikę. Wyniki wielkoskalowego badania przytacza portal 7days.''

PS
Będzie jak w Meksyku.

Portret użytkownika kolo21

Przebiegunowanie ziemi i

Przebiegunowanie ziemi i przemieszczanie się skorupy ziemskiej trwa w najlepsze. A wyniki, odnośnie gdzie znajduję się północny biegun magnetyczny, ujawnione były w 2014 roku. Że jest gdzieś w okolicach Syberii. I od tego czasu zapanowała dziwna cisza. Nikt o tym nie piszę, nie mówi.

kolo21

Portret użytkownika Exart

Jakie przebiegunowanie, jakie

Jakie przebiegunowanie, jakie przemieszczanie? Ziemia jest płaska, nie zapominaj.

 

"zapanowała dziwna cisza". W mediach zapanowała cisza, mają inne sensacyjki. Jak ktoś chce to sobie informacje wyszuka, jest szerokodostępna. Widać ktto Ci obraze świata zaserwował - wszelakie mass media. W mediach cisza - w Twoim świecie głucho. Rzeczywiście dziwne.

Skomentuj