Czeka nas burza geomagnetyczna, możliwa obserwacja zorzy polarnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Aktywność słoneczna podczas ostatniego weekendu była na dość wysokim poziomie biorąc pod uwagę ostatnie miesiące efektem czego już jutro czeka nas burza geomagnetyczna której siła szacowana jest na poziom G2

Rozbłyski klasy M oraz klasy C o których pisaliśmy w poprzednich artykułach wygenerowały CME(koronalny wyrzut masy) których część jest skierowane w stronę naszej planety i dotrze do magnetosfery prawdopodobnie już jutro wywołująć średnią burzę geomagnetyczną. Indkes planetarny Kp według szacowań agencji zarówno NOAA jak i NASA ma wzrosnąć przynajmniej do poziomu 6 co sugeruje szansę na pojawienie się zorzy polarnej nawet na terenie naszego kraju.

 

Prognoza burzy magnetycznej

Jeżeli wskaźniki będą sprzyjały pojawieniu się zorzy na naszej półkuli jest szansa iż ta również będzie widoczna z terenów naszego kraju, będziemy informować na naszym profilu Fb.

 

 

 

Źródło:

https://zmianysolarne.pl/wiadomosc/jutro-czeka-nas-burza-geomagnetyczna-0

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

Strasznie sypią ostatnio z

Strasznie sypią ostatnio z nieba. Wątpię żeby to było związane z burzą, jesli nie, to czemu?I czym? Sypią nawet w nocy. W tym roku naliczyłem tylko dwa dni bez smug. Na zorze bym raczej nie liczył.

Skomentuj