Czego nie mówi polska propaganda? Ukraińcy planują odbić Donbas i Krym

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W polskich mediach można było wczoraj usłyszeć pełnie niepokoju stwierdzenia, że Rosja, na polecenie prezydenta Putina, wprowadza nagle stann gotowości w wojskach na zachodniej i południowej granicy. Przedstawiano to oczywiście jako zupełnie niezrozumiały ruch dyktatora. Tymczasem okazuje się, że Ukraina szykuje się do wiekiej ofensywy w Donbasie i ściąga wszystkie siły w tamtym kierunku, prawdopodobnie planując szturm na utracone terytorium.

Oczywiście w polskich mediach można było usłyszeć o działaniach rosyjskich wojsk, ale nikt nie zająknął się nawet o tyym co wyprawiają Ukraińcy. Tymczasem okazuje się, że w stronę Donbasu zmierza wszystko co ma koła i jest w stanie podążać do przodu. Oznacza to, że ofensywa ukraińska w celu opanowania tego obszaru jest po prostu oczywistością. Trudno powiedzieć jakie siły gromadzone są obecnie na linii frontu, ale niektórzy sugerują, że Ukraina wysyła tam wszystko co jest w stanie. To wskazuje na to, że konstruowany obecnie przez Ukraińców konflikt zbrojny może być potencjalnie bardzo niebezpieczny.

 

Problemem nie jest zatem to, że Rosjanie reagują, tylko to co robią Ukraińcy, którzy ewidentnie dążą do starcia, ośmieleni prawdopodobnie przez ośrodki zachodnie, które sprzyjają wszelkim inicjatywom zmierzającym do osłabienia pozycji Rosji. W takiej sytuacji, rzekome wychodzenie przed szereg, zarzucane Rosjanom, wygląda zupełnie inaczej. Tak właśnie działa propaganda. Uwypukla sprawy nieistotne i ukrywa te ważne sugerując, że są one zupełnie bez znaczenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika APEL

<p>Ukraińcy z Wołynia i

<p>Ukraińcy z Wołynia i Galicji dajcie już sobie spokój z tym złodziejskim i skorumpowanym Kijowem. Ciężko pracujecie w Polsce, wysyłacie pieniądze na Ukrainę a tam je kradną kijowscy urzędnicy obsadzeni przez kolejnych oligarchów. Była już w Kijowie rewolucja pomarańczowa. Niedawno godności. Co z tego macie? Złodzieje na żołdzie Moskwy zamienili się miejscami ze złodziejami na żołdzie Waszyngtonu. Czas na referendum na Wołyniu i Galicji za przyłączeniem do Polski. Galicja i Wołyń to ruskie ziemie Królestwa Polskiego. Książęta Rusi Halicko – Włodzimierskiej przekazali je testamentem Królowi Polski Kazimierzowi Wielkiemu. Polacy i Rusini żyją na tych ziemiach wspólnie od setek lat pod jednym dachem Rzeczypospolitej. Uszanujecie wolę swoich książąt. Wiedzieli co robią. Uratowali was przed Tataro – Mongolskim światem Moskwy. Wasi przodkowie połączyli cerkiew Wołynia i Galicji z Rzymem. Nie będziecie musieli już opuszczać swojej Małej Ojczyzny żeby mieć dobra pracę i godne życie. Ukraina NIGDY do UE nie wejdzie. UE dogada się z Rosją i sprzeda jej Ukrainę. Przyłączając się do Polski możecie być w UE w ciągu roku. Jak wpadniecie w łapy Moskwy to będziecie wegetować w ruskim świecie. Będziecie mieli gorzej niż reszta Ukrainy bo Rosja nienawidzi Galicji i Wołynia. Pomyślcie ile możecie zyskać na połączeniu się z Polską. Będziecie mieć swoją Ruś Halicko – Włodzimierską połączoną z Polską. Wasz Król Danyło I Hałyćkyj i jego potomkowie nie mieli wątpliwości. Wy też ich nie miejcie. Polska oddycha dwoma płucami Lechickim i Ruskim. Kijów jest winien biedy Galicji i Wołynia. Warszawa czeka.</p>

Portret użytkownika U_P_Adlina

ukraina złamała

ukraina złamała podstawowe prawa demokracji i dała się wciągnąć w bezprawny zamach stanu, obalający legalnego prezydenta Janukowycza na co część regionów ukrainy słusznie się nie zgodziła i nie uznała nowych marionetkowych "władz" upadliny!!......Bandyta waltzman wysłał przeciw nim wojsko, jednak dostał kopa w dupę!!........Krym w ponad 90% opowiedział się za odejściem od nazi-banderowskiej upadliny, a Donbas skutecznie walczy z najeźdźcą z banderowskiego kijowa!!........Nie martw się trollino od tymy!!......Ukraina na pewno odbije powoli swoje terytoria okupowane przez nazi-banderowską juntę kijowską!!......Donbas to początek!!.......Przyjdzie czas na wolność także i dla innych regionów w tej chwili okupowanych przez nazistowską banderowską juntę !!........Gratulujemy Krymowi odłączenia się od nazi-upadliny, a Donbasowi życzymy dalszych sukcesów w walce z banderowską juntą z kijowa!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika antyUPAdlina

Do Admina:

Do Admina:
Dlaczego tolerujesz ziejace nienawiścią, ociekajace wulgarnością wpisy uzytkownika o nicku UPAdlina ? Poziom dyskusji wymknał sie spod kontroli. Czy szerzenie nienawiści na tle rasowym, narodowościowym to jest sposobem na przyciągnięcie czytelnika ? Własnie przed kilku dniami na tle narodowosciowym zabito Polaka w WB drugiego ciężko pobito i nie jest to odosobniony przypadek. Możemy spierać się na argumenty ale musimy się szanować jesli ktoś jak UPAdlina nie potrafi wyrażać emocji, dyskutować w sposób kulturalny, gdzie szanuje się zdanie i opinie przedstawiane przez rózne strony to trzeba zareagować panie Admin i panie JohnMoll.  

Portret użytkownika Ogo Pogo

Antyupadlina.Zasłużona łajzo

Antyupadlina.Zasłużona łajzo ukraińska.Nie możemy spierać się na argumenty bo wy upowcy ukraińscy  ich nie macie.Kłamiecie ,oszukujecie ,próbujecie zatuszowac swoje bestialstwo i ewidentną winę w mordzie którego dokonaliście  na ponad 100 000 Polakach.Wasz pryszczaty Juszczenka wykpił się podstępem wobec Lecha Kaczyńskiego Świętej  pamięci Prezydenta III RP ,który w swojej naiwności(niech tak to pozostanie określone) zaufał wam pie...ym ukraińcą i stowarzyszeniu dobrowolnego niewolnictwa i eutanazji gojów "synowie przymierza".Takie związki zwykle żle się kończą.Czy ktoś jeszcze wątpi? .Niedawno ,dni parę temu wstecz niejaki Krawczuk kolejny wasz ukraiński ku*as były prezydent (nawet taki urząd ,żeście sobie zrobili a nie lepiej od razu króla albo cara czy cysorza), Krawczuk na czele intelektualystów ukraińskich zaproponował ogłoszenie szeregu rocznic ludobójstwa ukraińców  przez Laszków.Z tobą antyupadliński ***** nie można spierać się na argumenty.Tobie w przypływie litości to z "liścia"a tak normalnie po polsku to w ryja i do więzienia,za próbę rozróby propagandowej.Za kłamstwo.Od****dol się od tych dwóch Polaków z Anglii.To podobne tobie bestie sterowane mind control z tego samego centrum co wy sterują tym.Trzymaj te swoje zasyfione kończyny  z dala od wszystkiego co polskie.Wasz czas się zbliza [......] .Nie strasz tutaj ,nie płacz do Adminów ,Tallinów,Stalinów,Leninów.Jak wam Ruskie Kijów odwiedzą będziesz sopranikiem pieł inne pieśnio wyznania,ku**sie majdanowy.Będziesz doklejał butaprenem napletek.

Wal się od użytkownika Upadlina.Komentarze wobec was bestii ukraińskich wulgarne z jedynego powodu.Wasza percepcja nie przyjmuje najzwyklejszej ludzkiej,człowieczej platformy widzenia.

Co ukraiński gamoniu teraz próbujesz dono ...sikiem?

Normalnie to rzygać się wami chce.Czegoś tak upadłego cuchnącego ,ohydnego jak wy ciężko odnależć w populacji ludzkiej po za dwoma  prócz was wyjątkami.

Portret użytkownika U_P_Adlina

banderowska trollownia w

banderowska trollownia w desperacji !!........Tyma i trolle upadlińskie w totalnej frustracji !!.........antyUPAdlina!!...............Buhahahahahahaha!!...........Cholera, nie wiedziałem, że robię tak dobrą robotę!!..........PS: Nikt nie zieje tu taką nienawiścią, jak MENDAK-włodi, troll banderowski pod wieloma nickami (i kilku jego koleżków od tymy) ktÓry oficjalnie nawołuje do wieszania ludzi!!........Nikt, oprócz was, trolle banderowskie nie gloryfikuje nazizmu, co jest niezgodne z prawem!!.........O czym więc ty bredzisz banderowska trollino od tymy??............Prawda o waszej zbrodniczej upadlinie, gdzie gloryfikuje się nazizm i banderyzm nie jest sianiem nienawiści!!.......To po prostu prawda!!........A że niewygodna dla degeneratów bandero-upadlińskich??.......To już nie moja wina!!...........Nie skamlaj banderowski pomiocie, bo jesteś żałosny !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj