Czechy sprzeciwiły się unijnej relokacji islamskich uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W tym tygodniu Czechy oficjalnie zaprotestowały przeciwko jakimkolwiek przymusom w kwestii przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu w ramach unijnego programu relokacyjnego. Rząd ogłosił, że nie przyjmie już ani jednego uchodźcy, wskazując na obawy o bezpieczeństwo w kraju. Unia Europejska oczywiście nie słucha i ponownie ostrzegła przed konsekwencjami.

 

W tym tygodniu Minister Spraw Wewnętrznych Milan Chovanec ogłosił, że Czechy nie zgadzają się na jakiekolwiek "kwoty uchodźców" i rezygnują z uczestnictwa w programie relokacyjnym. Nasz południowy sąsiad w ciągu kilkunastu miesięcy przyjął tylko 12 uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie osiedlili się na terenie Grecji i Włoch. Tymczasem Unia Europejska domagała się, aby Czechy przyjęły w sumie około 2600 obcokrajowców.

 

Nawet UE nie ma wątpliwości, że program relokacji uchodźców zakończył się niepowodzeniem. Jak ustalono w zeszłym roku, członkowie Unii mieli ulokować u siebie łącznie 160 tysięcy islamskich uchodźców. Czas na realizację tego postanowienia dobiegnie końca już we wrześniu 2017 roku i jak dotąd dokonano relokacji jedynie ponad 18 tysięcy ludzi.

Unia Europejska jest w szczególności niezadowolona postawą państw Europy Wschodniej. Czechy, Polska, Słowacja i Węgry to kraje, które jednym głosem przeciwstawiają się dyktaturze Unii Europejskiej. W związku z tym Unia może podjąć kroki celem ukarania członków za tę niesubordynację.

 

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker domaga się, aby Czechy natychmiast zmieniły swoje stanowisko. Zagroził również, że w przeciwnym wypadku kraj zostanie ukarany za "naruszenie unijnych przepisów". KE może zacząć odbierać fundusze europejskie państwom, które nie chcą się "solidaryzować".

 

Te cztery wymienione wcześniej państwa, członkowie Grupy Wyszehradzkiej, mogą zostać ukarane finansowo, a być może zostaną zawieszone lub wydalone ze struktur unijnych. Unia Europejska zapewne zastanawia się nad środkami nacisku, jakie należałoby zastosować i wkrótce dowiemy się jaka decyzja zostanie podjęta w sprawie grupy V4. Jedna z propozycji zakłada zmuszenie rządów do zapłacenia 60 milionów euro za każdy tysiąc uchodźców, których nie przyjęto w ramach programu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika okd

Coraz bardziej podziwiam

Coraz bardziej podziwiam Czechów, u nich jest jak nie to nie. Mam nadzieję że obecna władza w Polsce dotrzyma słowa (na co ja liczę, władza w Polsce i dotrzymywanie obietnic) i nie wpuści tej hordy.

ps. W artykule jest błąd  "jak dotąd dokonano relokacji jedynie ponad 18 tysięcy ludzi." Jakich ludzi? Raczej bydła wyhodowanego genetycznie na potrzeby NWO, żeby zniszczyść rasę białą czy żółtą, które to realnie są cywilizowane.

Portret użytkownika tosia

Karę to właśnie nam unia

Karę to właśnie nam unia wymierzyła otwierając granicę z ukrainą. Tym szlakiem nie tylko z okrzykiem Uha, ha, ha wpadnie 3 mln (to na początek) ukraińców do Polski, ale i kolejne niezliczone już partie afrykańskich muzułmańskich rzeźników.

Portret użytkownika tamer

"Patriotyzm to program który

"Patriotyzm to program który jest wgrywany od dzieciństwa, po to aby tworzyć podziały i abyś przynależał do jakiegoś kraju" Po to abys mial tozsamosc baranie bez szkoly, chociaz teraz to do szkoly strach dzieci dac takie brednie tam ucza.

Portret użytkownika inzynier magister

nowi hitlerowcy NWO !

nowi hitlerowcy NWO ! wszystko do siebie pasuje !

Polski pseudokatolicki rząd przyjmie nawet 809 mln srebrników łapówki ?! "Odpowiednio dobierane kryteria i ściśle określona selekcja, to dwa główne czynniki do niedawna decydujące o tym, jakie organizacje pozarządowe staną się beneficjentami środków  z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). To dzięki tego typu podejściu organizacje, często skrajnie lewicowe, promujące „zachowania sprzeczne z moralnością i prawem naturalnym, mogły liczyć na pokaźne wsparcie finansowe dla popularyzacji swojej ideologii.Zdaniem gazety „sprawa skrajnie ideologicznego rozdziału funduszy EOG wywołała protesty środowisk prawicowych” przeciwstawiającym się braku pluralizmu i bezstronności w podziale środków. Podkreślono, że Fundacja Batorego „wspiera organizacje o wyraźnie ideologicznym profilu działania i kwestionujące podstawowe zasady polskiego ustroju konstytucyjnego”. http://www.pch24.pl/spoleczenstwo-obywatelskie-potrzebuje-aborcji--in-vitro-i-gender--czyli-co-promuja-fundusze-norweskie,52163,i.html#ixzz4jg5MUU8o

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika vagabondo

Patriota ma walczyć za

Patriota ma walczyć za ojczyznę czyli ma zabijać innych patriotów na sztucznie wytwarzanych wojnach przez ludzi którzy manipulują właśnie patriotami, ale w taki sposób abyś myślał, że to twoja decyzja.
Patriotyzm to program który jest wgrywany od dzieciństwa, po to aby tworzyć podziały i abyś przynależał do jakiegoś kraju,
bo nie możesz walczyć o ziemię gdyż na celowniku znaleźli by się manipulatorzy i cały system, masz być patriotą i zabijać innych patriotów czyli macie zabijać się nawzajem.

Definicja najlepiej pokazuje czym jest patriotyzm.
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony,
w każdej chwili.

Niestety, ale patrioci myślą że walczą o jakieś sprawy, ale tak naprawdę nieświadomie wykonują polecenia rządu.
Narazie mogą tylko strajkować i głosić jakieś poglądy, aby przyciągnąć więcej ludzi na stronę patriotyzmu,
a kiedy dojdzie do wojny każdy patriota musi iść zabijać drugiego człowieka w wojnie którą obie strony społeczeństwa nie wywołały to ta garstka tych wysoko postawionych ludzi.
Ostatnio były dwie wojny światowej, ale ludzie nie wyciągają wniosków, bo brak im wiedzy, wiedzą tylko to co powiedzą im w szkole gdzie nauka historii/historia została zmieniona i zmanipulowana,
 są ludzie którzy brali udział w kulisach wojny i przed śmiercią opisali wszystko, ale teraz to już nie ważne wojna trwa nadal, zaczęła się ona tuż po 2 wojnie światowej i rozszerza się ona na naszych oczach,
 ale ludzie nie mają czasu tego rozumieć i przerwać, bo system każe nam robić różne rzeczy i gonić za pieniądzem patrząc tylko na siebie

Portret użytkownika nazwisko

Patriotyzm i oddawanie życia

Patriotyzm i oddawanie życia za ojczyznę to pojęcia znane w starożytnej Grecji i Rzymie, czyli przed powstaniem KK Np. w 1-szym wieku PNE Quintus Horatius Flaccus w ‘Odach’ napisał ‘dulce et decorum est pro patria mori’. Rożne instytucje i grupy wykorzystywały patriotyzm do niecnych celów.

Strony

Skomentuj