Czaszka „Smoczego Człowieka” należy do nowego gatunku homo sapiens!

Kategorie: 

Źródło: Qiang Ji (praca naukowa)

Jak donosi czasopismo naukowe The Innovation,  starożytna czaszka, którą odkryto w Chinach, może należeć do zupełnie nowego gatunku człowieka. Naukowcy nazwali go Homo longi, co wywodzi się z nazwy pobliskiej rzeki Czarnego Smoka. Tak zwany „Smoczy Człowiek” reprezentuje gałąź ludzkiej ewolucji, która żyła w Azji Wschodniej co najmniej 146 000 lat temu.

 

Czaszka znajdowała na dnie studni w miasteczku Harbin w północno-wschodnich Chinach, przez ponad 80 lat. Według analiz geochemicznych, ma ona około 138 000 do 309 000 lat. Zdaniem badaczy, łączy w sobie prymitywne cechy, takie jak szeroki nos i niskie brwi z tymi, które są bardziej podobne do Homo sapiens. Homo longi może zastąpić neandertalczyków jako najbliższego krewnego naszego gatunku.

Odkrycie tych szczątków przypomina historię rodem z filmów akcji. Zgodnie z powielaną wersją historii, znaleziono ją w 1933 roku. Grupa chińskich robotników, natrafiła na te szczątki budując most w mieście Harbin, na północy Chin. Aby czaszka nie wpadła w ręce okupujących te tereny Japończyków, schowano w opuszczonej studni. Znajdowała się ona tam, aż do 2018 roku, kiedy to pierwoty odkrywca czaszki powiedział o niej swojemu wnukowi, na krótko przed śmiercią. Qiang Ji, jeden z autorów badania, przekonał rodzinę do oddania jej do Muzeum Nauki o Ziemi Uniwersytetu Hebei GEO.

Znalezisko jest ogromne w porównaniu z przeciętnymi czaszkami innych gatunków ludzkich. Mózg "Człowieka Smoka" był porównywalny pod względem wielkości do przedstawicieli Homo Sapiens. Chińscy naukowcy utrzymują, że inne zagadkowe chińskie skamieniałości, które trudno było dotąd sklasyfikować – takie jak szczątki znalezione w Dali w Yunnan w południowo-zachodnich Chinach oraz szczęka z płaskowyżu tybetańskiego, reprezentują stopniową ewolucję nowego gatunku. Pojawiła się również teoria, że Homo longi może być przedstawicielem Denisowian.

Tak zwani, Denisowianie to tajemniczy gatunek ludzi, który kiedyś, zamieszkiwał tereny Syberii i Wschodniej Azji. Niestety, znamy ich jedynie z nielicznych fragmentów ich kości i DNA, a do tej pory, brakowało jakichkolwiek większych śladów po tej kulturze. Analiza genetyczna odnalezionych szczątków tych hominidów, dowiodła że około 50 tysięcy lat temu, denisowianie krzyżowali się z ludźmi. Wiadomo to, ponieważ w jaskini Denisowa w Rosji (skąd pochodzi nazwa tej nowej rasy) odnaleziono fragmentaryczne szczątki tego nieznanego gatunku.

 

Denisowianie i Homo longi mieli duże, podobne zęby trzonowe, co zauważono zresztą w badaniu, ale biorąc pod uwagę niewielką liczbę skamielin dostępnych do porównania, nie można powiedzieć niczego ze 100% pewnością. Dopieo testy DNA, mogą pozwolić na wysnucie jakichkolwiek wniosków. Zespół planuje teraz sprawdzić, czy wyodrębnienie starożytnych białek lub DNA z czaszki jest możliwe. Wkrótce, rozpoczną się bardziej szczegółowe badania wnętrza czaszki przy wykorzystaniu tomograffii komputerowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika jaceks77

A mnie zastanawia jak

A mnie zastanawia jak człowiek biały stał się czarny, lub czarny biały. A później żółty i czerwony.
Wiemy że przy mieszaniu ras powstają mieszańcy (mulaci , metysi). Ale jak z czarnego zrobiono białego, czerwonego i żółtego ?
Teraz rasy się mieszają Ale z dwóch białych nie ma czarnego a z dwóch czarnych białego. Może jednak to nie rasy a różne gatunki , które różnie ewoluowały.

Portret użytkownika Quark

Gdyby to były różne gatunki

Gdyby to były różne gatunki to nie mogły by się krzyżować . A rasy są właśnie skutkiem ewolucji w różnych klimatach oraz brakiem możliwości krzyżowania się z mieszkańcami innych kontynentów i wysp - gdzie ta odrębność jest szczególnie widoczna ze względu na znacznie ograniczoną pulę genów do "wyboru".

Portret użytkownika Demiurg

A wiecie, że najświętszą

A wiecie, że najświętszą rzeczą w katolicyźmie jest ...napletek Jezusa. TAK!!!

To jest jedyna część jego ciała, która została na ziemi, gdy on poszedł do nieba. To przeświętość jest. Smile

I nieważne, że tych napletków jest siedem i ze tradycyjnie były zakopywane. Wszystkie namierzono, odkopano i uczyniono z nich relikwie katolickie. Aż boję się postawic tezę, że Jezus miał siedem fujar.

...choć niewykluczone.

No, i taki ultrakatol Czarnek będzie mówił, że teraz "koniec z robieniem dzieciom wody w mózgu". Smile

Portret użytkownika Demiurg

Widzę, że katodzbany w

Widzę, że katodzbany w natarciu są, ale wstydzą się przyznać jaka jest prawda  :-))))))))))))))))

no to wpisujemy w google "napletek Jezusa" + relikwia   (nawet angielskiego nie używam, bo nie ma po co)

i pierwsz z brzegu link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_napletek

a tu stoi jak wół:

"Święty napletek – relikwia Jezusa Chrystusa pierwszego stopnia, szczątek ciała pozostały po obrzezaniu. Czczony od średniowiecza..."

Sam papież uznał te relikwie za autentyczne :-))))))))))))))))))

Dzbany niemyte; kołtuny.

 

Portret użytkownika axell69

Wiertaro   ty prawa ręko 

Wiertaro   ty prawa ręko  insztalatora - sataniści   w każdym  przytułku  zwanym    kościołem, są  ,  odprawiają   w każdy  dzień   rytuał   kanibalizmu  - ""BIERZCIE I JEDŹCIE Z TEGO WSZYSCY: TO JEST BOWIEM CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDANE, BIERZCIE I PIJCIE Z NIEGO WSZYSCY TO JEST BOWIEM KIELICH KRWI MOJEJ, NOWEGO I WIECZNEGO PRZYMIERZA, KTÓRA ZA WAS I ZA WIELU BĘDZIE WYLANA NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW, TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ"

Jakich kuwa   grzechów ??!! ja się pytam    i dlaczego  liturgia namawia  do  kanibalizmu ??   

Wiertara   widzisz , gdybyś   chciał  się    błysnąć  wiedzą  to tym razem też się  nie udało , po za  ujawnieniem  twoim -  chazarku  głupi  , bo nie dość  że  agentem   jesteś  to jeszcze  musisz płacić  by nim  być- do koszyczka  za co łaska oraz   bug  zapłać 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ​euklides

Zaraz będzie wysyp kolejnych

Zaraz będzie wysyp kolejnych "gatunków człowieka", aż w końcu odkryją, że guzik wiedzą. Współcześni ludzie też różnią się tak bardzo od siebie, że można by ich uważać za osobne gatunki. Najbardziej drastyczne są jednak różnice mentalne. Jest pewne, że upadłe elity dryfują w stronę elojów, a robotnicy stworzą rasę morloków.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

To jest czaszka malpy a nie

To jest czaszka malpy a nie czlowieka. Juz nie maja co sklejac ci pseudonaukowcy.
Malpa ma charakterystyczny uklad nad brwiami kosci wystajacych i tym sie rozni od czlowieka.
Znam tylko jeden przyklad gdzie czlowiek sprzed 2 mln lat ma lekko wystajace kosci nad brwiami ale jego wyglaad to dzisiejszy enimem a nie kmiot owlosiony a ze smokiem to on ma tyle wspolnego co WAWEL z Rzymem.

Strony

Skomentuj