Czaszka „Smoczego Człowieka” należy do nowego gatunku homo sapiens!

Kategorie: 

Źródło: Qiang Ji (praca naukowa)

Jak donosi czasopismo naukowe The Innovation,  starożytna czaszka, którą odkryto w Chinach, może należeć do zupełnie nowego gatunku człowieka. Naukowcy nazwali go Homo longi, co wywodzi się z nazwy pobliskiej rzeki Czarnego Smoka. Tak zwany „Smoczy Człowiek” reprezentuje gałąź ludzkiej ewolucji, która żyła w Azji Wschodniej co najmniej 146 000 lat temu.

 

Czaszka znajdowała na dnie studni w miasteczku Harbin w północno-wschodnich Chinach, przez ponad 80 lat. Według analiz geochemicznych, ma ona około 138 000 do 309 000 lat. Zdaniem badaczy, łączy w sobie prymitywne cechy, takie jak szeroki nos i niskie brwi z tymi, które są bardziej podobne do Homo sapiens. Homo longi może zastąpić neandertalczyków jako najbliższego krewnego naszego gatunku.

Odkrycie tych szczątków przypomina historię rodem z filmów akcji. Zgodnie z powielaną wersją historii, znaleziono ją w 1933 roku. Grupa chińskich robotników, natrafiła na te szczątki budując most w mieście Harbin, na północy Chin. Aby czaszka nie wpadła w ręce okupujących te tereny Japończyków, schowano w opuszczonej studni. Znajdowała się ona tam, aż do 2018 roku, kiedy to pierwoty odkrywca czaszki powiedział o niej swojemu wnukowi, na krótko przed śmiercią. Qiang Ji, jeden z autorów badania, przekonał rodzinę do oddania jej do Muzeum Nauki o Ziemi Uniwersytetu Hebei GEO.

Znalezisko jest ogromne w porównaniu z przeciętnymi czaszkami innych gatunków ludzkich. Mózg "Człowieka Smoka" był porównywalny pod względem wielkości do przedstawicieli Homo Sapiens. Chińscy naukowcy utrzymują, że inne zagadkowe chińskie skamieniałości, które trudno było dotąd sklasyfikować – takie jak szczątki znalezione w Dali w Yunnan w południowo-zachodnich Chinach oraz szczęka z płaskowyżu tybetańskiego, reprezentują stopniową ewolucję nowego gatunku. Pojawiła się również teoria, że Homo longi może być przedstawicielem Denisowian.

Tak zwani, Denisowianie to tajemniczy gatunek ludzi, który kiedyś, zamieszkiwał tereny Syberii i Wschodniej Azji. Niestety, znamy ich jedynie z nielicznych fragmentów ich kości i DNA, a do tej pory, brakowało jakichkolwiek większych śladów po tej kulturze. Analiza genetyczna odnalezionych szczątków tych hominidów, dowiodła że około 50 tysięcy lat temu, denisowianie krzyżowali się z ludźmi. Wiadomo to, ponieważ w jaskini Denisowa w Rosji (skąd pochodzi nazwa tej nowej rasy) odnaleziono fragmentaryczne szczątki tego nieznanego gatunku.

 

Denisowianie i Homo longi mieli duże, podobne zęby trzonowe, co zauważono zresztą w badaniu, ale biorąc pod uwagę niewielką liczbę skamielin dostępnych do porównania, nie można powiedzieć niczego ze 100% pewnością. Dopieo testy DNA, mogą pozwolić na wysnucie jakichkolwiek wniosków. Zespół planuje teraz sprawdzić, czy wyodrębnienie starożytnych białek lub DNA z czaszki jest możliwe. Wkrótce, rozpoczną się bardziej szczegółowe badania wnętrza czaszki przy wykorzystaniu tomograffii komputerowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika jaceks77

A mnie zastanawia jak

A mnie zastanawia jak człowiek biały stał się czarny, lub czarny biały. A później żółty i czerwony.
Wiemy że przy mieszaniu ras powstają mieszańcy (mulaci , metysi). Ale jak z czarnego zrobiono białego, czerwonego i żółtego ?
Teraz rasy się mieszają Ale z dwóch białych nie ma czarnego a z dwóch czarnych białego. Może jednak to nie rasy a różne gatunki , które różnie ewoluowały.

Portret użytkownika Quark

Gdyby to były różne gatunki

Gdyby to były różne gatunki to nie mogły by się krzyżować . A rasy są właśnie skutkiem ewolucji w różnych klimatach oraz brakiem możliwości krzyżowania się z mieszkańcami innych kontynentów i wysp - gdzie ta odrębność jest szczególnie widoczna ze względu na znacznie ograniczoną pulę genów do "wyboru".

Portret użytkownika Demiurg

A wiecie, że najświętszą

A wiecie, że najświętszą rzeczą w katolicyźmie jest ...napletek Jezusa. TAK!!!

To jest jedyna część jego ciała, która została na ziemi, gdy on poszedł do nieba. To przeświętość jest. Smile

I nieważne, że tych napletków jest siedem i ze tradycyjnie były zakopywane. Wszystkie namierzono, odkopano i uczyniono z nich relikwie katolickie. Aż boję się postawic tezę, że Jezus miał siedem fujar.

...choć niewykluczone.

No, i taki ultrakatol Czarnek będzie mówił, że teraz "koniec z robieniem dzieciom wody w mózgu". Smile

Portret użytkownika Demiurg

Widzę, że katodzbany w

Widzę, że katodzbany w natarciu są, ale wstydzą się przyznać jaka jest prawda  :-))))))))))))))))

no to wpisujemy w google "napletek Jezusa" + relikwia   (nawet angielskiego nie używam, bo nie ma po co)

i pierwsz z brzegu link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_napletek

a tu stoi jak wół:

"Święty napletek – relikwia Jezusa Chrystusa pierwszego stopnia, szczątek ciała pozostały po obrzezaniu. Czczony od średniowiecza..."

Sam papież uznał te relikwie za autentyczne :-))))))))))))))))))

Dzbany niemyte; kołtuny.

 

Portret użytkownika axell69

Wiertaro   ty prawa ręko 

Wiertaro   ty prawa ręko  insztalatora - sataniści   w każdym  przytułku  zwanym    kościołem, są  ,  odprawiają   w każdy  dzień   rytuał   kanibalizmu  - ""BIERZCIE I JEDŹCIE Z TEGO WSZYSCY: TO JEST BOWIEM CIAŁO MOJE, KTÓRE ZA WAS BĘDZIE WYDANE, BIERZCIE I PIJCIE Z NIEGO WSZYSCY TO JEST BOWIEM KIELICH KRWI MOJEJ, NOWEGO I WIECZNEGO PRZYMIERZA, KTÓRA ZA WAS I ZA WIELU BĘDZIE WYLANA NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW, TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ"

Jakich kuwa   grzechów ??!! ja się pytam    i dlaczego  liturgia namawia  do  kanibalizmu ??   

Wiertara   widzisz , gdybyś   chciał  się    błysnąć  wiedzą  to tym razem też się  nie udało , po za  ujawnieniem  twoim -  chazarku  głupi  , bo nie dość  że  agentem   jesteś  to jeszcze  musisz płacić  by nim  być- do koszyczka  za co łaska oraz   bug  zapłać 

Strony

Skomentuj