Czas przeszły, przyszły i teraźniejszość może współistnieć we Wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Czym jest czas? Wielu z nas stwierdzi, że czas płynie niczym rzeka, nieustannie idzie do przodu i nie można go cofnąć. W tym twierdzeniu nie ma niczego dziwnego, jednak dr Bradford Skow, filozof z Massachusetts Institute of Technology (MIT) zaproponował nową nietypową teorię, według której czas przeszły, przyszły i teraźniejszość współistnieje we Wszechświecie.

 

Naukowiec próbuje wyjaśnić czym jest czas w swojej najnowszej książce pt.: "Objective Becoming". Dr Skowa nie przekonuje teoria, że czas nieustannie płynie do przodu a wydarzenia przemijają na zawsze - zamiast tego uważa on iż przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją we Wszechświecie a wszystko co się wydarzyło nie znika, lecz istnieje w różnych częściach czasoprzestrzeni.

 

Filozof twierdzi, że ludzkość nie znajduje się "w jednym czasie" - zamiast tego, jest w stanie "tymczasowo rozproszonym", natomiast wszystkie nasze doświadczenia sprzed tygodni, miesięcy i lat są prawdziwe. Według propagowanej przez niego teorii, znajdujemy się w innej części czasoprzestrzeni, przez co podróże w czasie są niemożliwe.

 

Naukowcy opracowali mnóstwo teorii, które mają wyjaśniać czym jest czas i w jaki sposób on funkcjonuje. Należy jednak zaznaczyć iż są to tylko teorie - trudno nawet powiedzieć, czy jesteśmy bliżej, czy coraz dalej od wyjaśnienia tego zagadnienia.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika raqq

Spostrzeganie czasu

Spostrzeganie czasu upływającego jednokierunkowo w sposób liniowy wynika z ograniczeń ludzkiego mózgu. Wystarczy urzyć odpowiednia dawkę THC, DMT lub Psylocibinum aby włączyć/wyłączyć odpowiednie obszary i odczuwanie czasu zupełnie się zmienia.

Portret użytkownika Weles

Nie potrzebuję naukowych

Nie potrzebuję naukowych teorii by to wiedzieć. Świadczą o tym chociażby nasze sny, które czasami w sposób bzdurny pokazują zupełnie nieistotne wydarzenia mające nastąpić następnego dnia. Taki profetyzm do niczego się nie przydaje bo co mi z tego że zobaczę bawiące się dwa Labradory, nagle znajdę się bluesowym koncercie którego nie planowałem czy ptak nasra mi na czapkę. 

Portret użytkownika ktos

nie ma czasu terazniejszego

nie ma czasu terazniejszego wszystko co sie dzieje w danym czasie przeminelo lub jest w trakcie przemijania..kazde wypowiedziane slowo lub napisana litera zaliczane jest w tym samym momecie do przezlosci..czas terazniejszy jest odnoscia gramatyki nic wiecej..sila grawitacyjna czarnej dziury w naszej galaktyce oddzialywuje na nas ze swoja sila a sama tez pedzi w raz z rozszerzajacym sie wszechswiatem..wiec nie ma miejsca na czas terazniejszy..nie zatrzymujemy sie ani na chwile..gdyby istnial moglibysmy zyc wiecznie,nasze organizmy przechodza przemianie w kazdej sekundzie,nawet w djamecie zachodza reakcje tworzace jego przemianie choc wydaje sie byc wieczny..wiec moza by uznac ze nie ma nas juz tutaj ,jestesmy w przyszlosci ktora mozna zobaczyc jak w lustrzanym odbiciu..wszystko co tu czytacie juz  przeminelo,zaistnialo..tylko w tedy w danym momecie gdy to czytacie stanowi dla Was czas terazniejszy ktory dla mnie ulga juz przemianom i jest przeszloscia..pozdrawiam R.P

Strony

Skomentuj