Czarnoskóry sprzedawca zastrzelony przez amerykańską policję

Kategorie: 

Źródło: http://heavy.com/news/2016/07/alton-sterling-baton-rouge-louisiana-police-shooting-victim-suspect-video-photos-facebook-family-protests-officers-names/

Wygląda na to, że ruch Black Lives Matter oraz jemu podobne świętują – Baton Rogue, w stanie Luizjana, to kolejne miejsce tragedii na tle rasowym. 37-letni Alton Sterling został zastrzelony podczas interwencji służb. Cała sprawa wyszła na jaw dzięki nagraniu, przygotowanego ze stojącego niedaleko samochodu.

 

 

Sterling, jak zeznaje rodzina, parał się sprzedażą płyt CD na zewnątrz centrum handlowego. Miał na to również zgodę od właściciela obiektu. We wtorkowy wieczór policja otrzymała anonimowe zgłoszenie: obywatel oświadczył, iż sprzedawca rzekomo groził mu bronią. Po ich przyjeździe wdarli się w kłótnię ze sprzedawcą. Mężczyzna wielokrotnie odmawiał współpracy (nie chciał położyć się na ziemi), więc po pewnym czasie został on powalony. Gdy próbował zrzucić z siebie napastnika, drugi policjant krzyknął „On ma broń”, po czym oddał w jego stronę kilka strzałów. Jak ujawniła sekcja, zginął w wyniku ran klatki piersiowej, a także pleców. Sytuację zaognia kontrast rasowy uczestników zdarzeń (czarnoskóry sprzedawca oraz biali policjanci).

Grupy antyrasistowskie (m.in. Black Lives Matter) żądają zwolnienia szefa Policji w Baton Rogue. Do sprawy wmieszał się nawet minister sprawiedliwości. Nie zabrakło także manifestacji, w ramach której blisko 200 osób wyrażało swoje żądania sprawiedliwości – możemy tylko liczyć na to, by nie zmieniły się w regularne zamieszki, jak bywało w innych, podobnych przypadkach.

 

To nie pierwszy raz, gdy ruchy broniące praw mniejszości przeprowadzają podobne protesty. Znane choćby z Fergusson, niosą ze sobą wiele kontrowersji – zarzuca się im bronienie zwykłych przestępców, którzy najczęściej padają ofiarami „niesprawiedliwego, rasistowskiego traktowania” przez amerykańską policję. Czy teraz jest inaczej? Na dokładne wyniki śledztwa, a także konkluzję, musimy na razie jednak poczekać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika M.A

Myślałem że wszyscy

Myślałem że wszyscy czarnoskórzy mają idealnie białe zęby, a jednak temu fluor poważnie zaszkodził. Co do tematu art, policja w Szatanach zjednoczonych jest jak gestapo, wiadomo nie od dziś.

Portret użytkownika ACHILES

A dzisiejszej nocy

A dzisiejszej nocy zastrzeliła policja w Dallas jeszcze dwóch " afro-amerykanów ", lecz na tym nie koniec, bo pojawili się jacyś snajperzy, którzy zaczęli strzelać do POLICJI w wyniku czego śmierć poniosło 4 policjantów, a JEDYNASTU, zostało rannych i trafili do szpitali.

I to wszystko przeddzień gdy przywódca tego Kraju przybył na szczyt do Naszego Kraju w celu " krzewienia Praw Człowieka " i snucia nowych pomysłów, na wojowanie z Rosjanami na Naszej Polskiej ziemi. 

Portret użytkownika g-lo

Przestępcy, to raczej

Przestępcy, to raczej handlują heroiną i bronią, a nie płytami kompaktowymi pod supermarketem Smile Nie przejmujcie się jednak, niedługo to samo my będziemy mieli w europie i my za murzynów będziemy robili. Ta kampania ienawiści w stosunku do Polaków jaka obecnie trwa, również i w polskich mediach, nie jest przypadkowa niestety.

Skomentuj