Czarnogóra dołączyła do NATO

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czarnogóra oficjalnie stała się 29 członkiem NATO po ratyfikacji odpowiedniego protokołu. Czarnogórscy deputowani zatwierdzili inicjatywę pod koniec kwietnia. 5 czerwca br. Czarnogóra pojawiła się na liście członków NATO na stronie internetowej Sojuszu. Oficjalna ceremonia przyjęcia odbyła się 5 czerwca br. w Waszyngtonie w budynku Departamentu Stanu USA.

 

Parlament Czarnogóry 28 kwietnia głosował za członkostwem w NATO, pomimo protestów ze strony Rosji i prorosyjskiej opozycji.

 

11 kwietnia prezydent USA Donald Trump podpisał protokół w sprawie przystąpienia Czarnogóry do NATO i zobligował Senat Kongresu USA, aby ten ratyfikował Traktat w ciągu trzech dni. W liście do Senatu Trump wskazał, że włączenie Czarnogóry do NATO nie doprowadzi do „zwiększenia wkładu USA w ogólnym budżet NATO” i nie będzie to wymagało od Stanów Zjednoczonych „udziału w finansowaniu innych potrzeb militarnych”.

 

Na szczycie w grudniu 2009 roku Czarnogóra otrzymała plan działania na rzecz członkostwa w bloku. W 2010 roku rozpoczęto negocjacje, który zakończyły się w maju 2016, podpisaniem protokołu o przystąpieniu do organizacji. Po ratyfikacji dokumentu przez wszystkie państwa Sojuszu, Czarnogóra stała się 29 członkiem NATO.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

hehehehe! Niedługo może

hehehehe! Niedługo może plemię Pigmejów wstąpi do nato to będziesz włodi piał z zachwytu. Za to państwa takie jak Turcja już olały hegemona. Ostatnio same porażki uSSmanii, więc euforię wywołuje u was byle co.  Żałosne.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

czy można cieszyć się z

czy można cieszyć się z uznania takich degeneratów, jak dzisiejszy "demokratyczny" świat, który nie widzi problemu w tym, że ludobójczy reżim SSaudów obcinający ludziom głowy mieczem na ulicach jest przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy onz? Ile warte jest uznanie degeneratów? Ale ten zdegenerowany świat pod butem uSSmańskiego badyty własnie się kończy, a wraz z nim skończą się też takie zdegenerowane twory jak twój banderland, a na ich miejscu powstaną nowe projekty geopolityczne jak np. Republiki Donbasu. Wraz z końcem hegemonii zaoceanicznego bandyty będą one uznawane przez resztę świata wyzwolonego spod uSSmańskiego buta. To tylko kwestia czasu. Nic z tymą nie możecie zrobić. Tylko popłakać.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika janina

Tak właśnie wyglądają

Tak właśnie wyglądają podziękowania za naloty, bombardowania, mordowanie ludności Czarnogóry przez NATO.............chyba jeszcze za mało wymordowali?????????????? bo za dużo pozostało zdrajców.

Skomentuj