Cyklony tropikalne występują częściej niż zwykle

Kategorie: 

Huragan Katrina - źródło: NASA

Gdy ogląda się codziennie czołówki wiadomości można dojść do wniosku, że słyszymy o wciąż wzrastającej ilości kataklizmów takich jak huragany czy cyklony tropikalne. Wiele osób twierdzi, że zjawisk tych wcale nie jest więcej, tylko kiedyś informacje o nich nie docierały tak szybko jak erze Internetu. Naukowcy postanowili zweryfikować tą tezę i znaleźli na to ciekawy sposób.

 

Badania, o których mówimy zostały wykonane przez Instytut Nielsa Bohra z Kopenhagi. Problem polega na tym, że obserwacje satelitarne prowadzimy od początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, więc nie dysponujemy zbyt długim materiałem badawczym.

 

Przeanalizowano dane ze statków i z samolotów, które gromadzono na przestrzeni wieku.  Jednak najbardziej przydatne okazały się dane gromadzone w stacjach badawczych mierzących wysokość przepływu. Ponieważ wiedziano, że większość huraganów zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA postanowiono zbadać dostępne dane w poszukiwaniu poszlak ich występowania. Naukowcy mogli dzięki temu ustalić częstotliwość występowania huraganów w przeszłości i byli w stanie sięgnąć aż do 1923 roku.

 

Okazało się, że istnieje korelacja między nagłymi spadkami poziomu morza i burzami tropikalnymi. Dzięki temu udało się w łatwy sposób policzyć ilość występowania takich zjawisk w przeszłości. Według badaczy ilość huraganów rzeczywiście wzrosła w ostatnich latach. Twierdzą oni, że winny temu jest wzrost globalnej temperatury, który powoduje zmiany w atmosferze wpływające na jej dynamikę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika normalny

Dzięki serdeczne za wsparcie.

Dzięki serdeczne za wsparcie. Moim zdaniem oba newsy kwalifikują się do "zmian na Ziemi" i trochę mnie dziwi, że do tej pory nie zostały dostrzeżone... zwłaszcza te szczepionki. A o mamie i tacie też istotne bo to przecież radykalna ZMIANA w sensie socjologicznym i społecznym. Dowód na istnienie naprawdę chorych sił narzucających innym chore podejście do życia.

Portret użytkownika Pulsar

"normalny" - Skoro piszesz że

"normalny" - Skoro piszesz że masz "2 ważne newsy do opracowania i publikacji" oraz że Twoim "zdaniem oba newsy kwalifikują się do 'zmian na Ziemi' i trochę mnie dziwi, że do tej pory nie zostały dostrzeżone..."

To wiedz, że zostały dostrzeżone,...
Tyle że, dlaczego opracowanie tych artykułów zwalasz na innych ?
Sam możesz to zrobić i dodać artykuł do publikacji (ukazuje się po weryfikacji admina).
W lewym górnym narożniku masz zakładkę "Dodaj news" i wejdziesz na tę stronę: http://zmianynaziemi.pl/node/add/link
Tam dodasz swe artykuły...
(wypadało by tak przy okazji się zarejestrować i zalogować - choć nie jest to koniecznie)

Portret użytkownika Pulsar

Dla potwierdzenia tego co

Dla potwierdzenia tego co napisał admin, prosze wyciągnąć wnioski z poniższej tabeli,....
 

 
Oraz podobny z trzęsieniami ziemi:
 

(kliknij na zdjęcia w celu powiększenia ich)
Tak więc,... czy naprawdę NIC się nie dzieje ?

Portret użytkownika normalny

Przepraszam za offtop. Mam 2

Przepraszam za offtop. Mam 2 ważne newsy do opracowania i publikacji: 1. Włoskie ministerstwo wycofało szczepionki przeciwko grypie "Inflexal V", produkowane przez firmę Crucell z siedzibą w Lejdzie, w Holandii. Powód? Koncern poinformował, że szczegółowe badania tego produktu przyniosły "nieoczekiwane rezultaty" - informuje tvn24.pl. oraz 2. Francuska partia socjalistyczna chce zlikwidować pojęcia "matka" i "ojciec". W to miejsce mają pojawić się określenia "rodzic nr 1" i rodzic nr 2". To ukłon w stronę par homoseksualnych, które zdecydują się na potomstwo - donosi news.com.au.

Portret użytkownika devoratus

Swoją drogą fajny

Swoją drogą fajny neologizm:
 
" par homoseksualnych, które zdecydują się na potomstwo"
 
A niech się "decydują", żeby nie wiem ile się nawzajem miętosili - to biologicznie nie jest to możliwe". Chyba, że spece od modyfikacji genetycznych - za jakiś czas wyprodukują człowieka, który będzie miał "z defaultu" osprzęt damski i męski - żeby mógł w przyszłości sam podjąć decyzję czy jest mężczyzną czy kobietą...
 
Masakra

 

 

Skomentuj