Cyfrowy certyfikat zdrowia uprawniający do podróżowania przestaje być teorią spiskową

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dotychczas gdy ktoś podnosił kwestię planu wprowadzenia paszportó zdrowotnych w postaci cyfrowej, był on traktowany z przymrużeniem oka. Okazuje się jednak, że to wcale nie teoria spiskowa. Pierwsze testy cyfrowej karty zdrowia, która poświadcza, że ​​pasażerowie linii lotniczych są wolni od SARS-CoV-2, rozpoczną się już w tym tygodniu. Ma to być warunek konieczny ponownego pełnego otwarcia podróży międzynarodowych po prawie dziewięciu miesiącach zakłóceń.

Projekt wspierany zwany CommonPass jest gorliwie wspierany przez Światowe Forum Ekonomiczne. Jego celem jest stworzenie pierwszego uznanego na całym świecie dowodu na to, że pasażer uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa przed lotem. Taki cyfrowy certyfikat będzie się pobierało na telefon komórkowy tak jak boarding pass. Narazie jeszcze nie ma mowy o chipach implantowanych w rękę i planuje się, że będzie to się odbywało w formie kodu QR, który ma stanowić uprawnienie do odbycia podróży.

CommonPass nie prowadzi testów. Zamiast tego ma na celu ustanowienie standardowych certyfikatów dla wyników testów Covid-19 jako ostatecznego dowodu, że pasażer został zaszczepiony przeciwko wirusowi lub posiada ważny wynik testu RT PCR (musi być wykonany 72 godziny przed odlotem) potwierdzającego brak zakażenia SARS-CoV-2.  Krótko mówiąc, CommonPass stanie się cyfrową przepustką zdrowotną uznawaną na całym świecie. CommonPass ma na celu ujednolicenie procedur i umieszczenie ich rezultatu w jednej, łatwej w użyciu aplikacji.

Każdy podróżny, który będzie chciał opuścić kraj, będzie musiał najpierw odwiedzić certyfikowaną placówkę badawczą Covid-19. Następnie ona prześle wyniki do aplikacji CommonPass za pośrednictwem smartfona, który następnie zostanie użyty do weryfikacji. Po uzyskaniu certyfikatu CommonPass utworzy kod QR, który może zostać zeskanowany przez personel linii lotniczej i funkcjonariuszy granicznych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Jeszcze kogoś śmieszą teorie

Jeszcze kogoś śmieszą teorie spiskowe na temat Nowego Porządku Świata? Kiedyś mogły śmieszyć, aż tu nagle 4 lata temu zaczęła spełniać się Apokalipsa i wszystko zaczęło się urzeczywistniać! I już nie jest do śmiechu, chociaż większość bydła nadal ślepa i głucha... będąc świadomym pozostaje nam walka o własną wolność i ocalenie duszy!

Portret użytkownika magi74

I ciagle nie moge sie igarnac

I ciagle nie moge sie ogarnac jak ludzkosc moze byc tak slepa. Chyba sie juz zapomnialo o I i II swiatowce. Spali wtedy wszyscy czy jak? Milionom sie wydaje, ze zyjemy w pokoju. W jakim pokoju??? To tylko nowoczesna w. , nic innego. Nie bede latac I mam na to wywalone. Czekam tylko co bedzie nastepne . Fema sie juz pieknie buduje. Wjezdzaja kontenery do Polski, stawiane sa po nocach zeby sie przypadkiem ktos mocno nie zainteresowal. Ludziska, robi sie coraz gorecej. Mnie sie wydaje, ze na odwrot i tak jest juz za pozno. Teraz juz mamy rece w nocniku i to obydwie

Portret użytkownika ronin

na szczesie jest to sprzeczne

na szczesie jest to sprzeczne z prawami czlowieka z ktorymi identyfikuje sie ue wiec jesli by tak bylo wtedy bylaby jasno udowodniona hipokryzja ue. a syjonisci nie lubia zrzucac maseczek choc nie twierdze ze nie moga tego zrobic.

Portret użytkownika euklides

Wiadomo, że covidek jest

Wiadomo, że covidek jest pretekstem i wstępem do zamordyzmu. Kiedy system się przyjmie to będzie tam szereg wymagań, których szary człowieczek nigdy nie spełni. W ten sposób osiągnięty zostanie kolejny cel socjalistów, czyli przykucie człowieka do danego obszaru. Możecie covidioci zapomnieć o egzotycznych podróżach, a docelowo przyzwyczajajcie się do swojej okolicy. Tak smakowały resztki pogardzanej przez was wolności.

Portret użytkownika marsx

A co jeśli ktoś zarazi się

A co jeśli ktoś zarazi się Srovidem tuż po odwiedzeniu stacji badawczej Covid-19, kiedy jeszcze go nie miał?...., bo z tego co wiem to na wyniki trzeba czekać przynajmniej kilka dni. Absurd goni absurd, no ale szopkę trzeba odje3ać do końca...

Strony

Skomentuj