Cyfrowe skany wykonane w 2015 r. pomogą przywrócić spaloną Notre - Dame de Paris

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Cyfrowe skany, wykonane w 2015 roku, pomogą odtworzyć spaloną Notre - Dame de Paris.

 

Niszczące płomienie, które szalały w 850 - letniej katedrze w Paryżu, zostały opanowane. Katedra spłonęła prawie doszczętnie i zostanie „zamknięta na czas renowacji”, co będzie wymagało nieopisanej ilości pieniędzy i, według ekspertów, zajmie czterdzieści - pięćdziesiąt lat. Darowizny na odbudowę słynnej katedry Notre - Dame de Paris pochodzą z całego świata, ale jest jeszcze coś, co pomoże przywrócić katedrze dawną świetność. To mapa 3D - zdigitalizowane trójwymiarowe skany budynku.

 

Dokładna cyfrowa kopia budynku została sporządzona przez historyka architektury (obecnie zmarłego) Andrew Tallona w 2015 roku. Użył on laserów do zmapowania całej katedry, mierząc czas, w jakim laser dotarł do celu i powrócił do punktu wyjścia, aby uzyskać niezwykle dokładny obraz. Skany, które historyk starannie przechwycił swoim laserem, będą miały kluczowe znaczenie dla wszelkich przyszłych działań naprawczych.

 

Francuski prezydent Emmanuel Macron prowadzi ogromne wysiłki, aby zebrać fundusze na przywrócenie obiektu Francuzom i wszystkim Europejczykom. Setki milionów euro zostały już przekazane dzięki najbogatszym rodzinom we Francji.

 

Co trzeba będzie odtworzyć? Przede wszystkim iglicę katedry, zbudowaną w 1860 roku. Zawaliła się ona podczas pożaru. Dach również uległ znacznym uszkodzeniom. Na jego budowę używano drewna z lat sześćdziesiątych XIV wieku i był to jeden z najstarszych dachów tego typu na świecie. Na szczęście wiele obiektów wewnątrz Notre Dame zostało uratowanych przez strażaków. Z ogniem walczyło 400 ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika hs100

Żółte kamizelki twierdzą że

Żółte kamizelki twierdzą że  pożar katedry mial odwrócić uwagę od protestów społecznych i niezadowolenia z rządów Macarona we Francji.  Patrz wczorajsze art. w mediach  o zamieszkach w Paryżu. Dodatkowo klasa bogata robi sobie dobry p.r. deklarując miliony na odbudowę zabytku a Macaron z kolei nic nie deklaruje jako ulgi dla społeczeństwa.  Btw.  ten szkaradny zabytek ciszył się od lat złą  sławą wśród paryżan i nie tylko. Wiele osób przyjęło z ulgą że wreszcie sie spalił.

Portret użytkownika Avril

Cytat : "Katedra splonela

Cytat : "Katedra splonela prawie doszczetnie". Jest to klamstwo. Splonela tylko drewniana konstrukcja nosna i pokrycie dachu oraz iglica. Cale wnetrze, mury, wszystkie co do jednego dziela sztuki i przedmioty sakrale ocalaly. Wiekszosc przedmiotow zostalo na czas przeniesionych do pobliskiego ratusza, zas olbrzymich rozmiarow obrazy wyniesiono po ugaszeniu pozaru. Nic nie zostalo uszkodzone. Katerda Notre Dame to nie tylko miejsce kultu, zabytek ale rowniez miejsce, gdzie odbywaly sie koncerty muzyki klasycznej i koncerty choralne (40 koncertow na rok). Katerda byla miejscem tetniacym zyciem. Obecnie rozwaza sie, czy odbudowac konstrukcje dachu drewniana, czy wybrac metalowa.

Portret użytkownika sdfasfa

w chuja to ty sam siebie

w chuja to ty sam siebie robisz wypierając ze swiadomosci takie rzeczy jak magia, nawet i w tych kosciolach sa oklutystyczne manewry stosowane na ludziach w celu manipulacji bo zmanipulowany człowiek to władza, modlitwy odmawiane w odpowiednich częstotliwosciach i piesni na odpiednich poziomach wibracji wywieraja wplyw na umysł i ciało tak samo jak i inne elemnty tych przedstawien które notuje tylko podswiadomosc co sie potem przenosi na organizm i ogolnie rzeczywistosc która jest kwantowa mozesz sobie wypierac jako takie mozliwosci wynikajace ze stosowania magii ale to tylko twoja forma obrony przed wiedza na która nie jestes gotów

Portret użytkownika esteban

ichniejszy prezydent

ichniejszy prezydent powiedział w wywiadzie, że do rekonstrukcji katedry zostaną użyte elementy wydrukowane w 3D, no ale jak? chcąc zachować wierność struktury katedry tzreba by było drukować w drewnie i kamieniu a z drukarki chyba nie bardzo się da. wyjdzie raczej proteza niż rekonstrukcja. Sad

Strony

Skomentuj