Cyberatak na rosyjski Internet w tym stronę Władimira Putina – Rosjanie oskarżają „zachodnią Ukrainę”

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Cyber ataki i próby zakłócania satelitarnych sygnałów telewizyjnych to kolejne pola do prowadzenia wojny w nowoczesnym świecie. Ministerstwo Komunikacji Rosji oskarża "zachodnią Ukrainę" o próbę użycia walki elektronicznej przeciwko rosyjskim satelitom telewizyjnym.

 

Ministerstwo informuje, że "ludzie, którzy podejmują takie decyzje powinni się liczyć z konsekwencjami". Nieznane są szczegóły tego incydentu, ale niewątpliwie miał on miejsce. Prawdopodobnie mogła to być retorsja za wyłączenie sygnału telewizyjnego Ukrainy na Półwyspie Krymskim.

 

Poza tym wczoraj doszło do kilku ataków hackerskich Potężne fale DDoS zalały liczne rosyjskie portale. Padła między innymi oficjalna strona Władimira Putina. Nie działała strona popularnego anglojęzycznego kanału Russia Today. Nie funkcjonowała strona internetowa Banku Centralnego Rosji.

 

Według rosyjskich informatyków w niektórych przypadkach na serwery szedł ruch przekraczający dziesięciokrotnie zdolność do obsłużenia. Teraz sytuacja już się normalizuje. Media rosyjskie nie mają złudzeń, kto stoi za atakiem. Wiele stron internetowych gazet również wczoraj nie działała. Był to atak DDoS na dużą skalę. Można się spodziewać czegoś podobnego w stosunku do ukraińskich i polskich sieci.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Dedal

Grupa hakerów z organizacji

Grupa hakerów z organizacji CyberBerkut zaatakowała stronę NATO na znak protestu przeciwko obecności „natowskich okupantów” na Ukrainie – napisali hakerzy na swojej stronie.
Zdaniem CyberBerkuta, na Ukrainie działa grupa studentów pod kierownictwem centrum cybernetycznego NATO w Tallinie, która nazwała się „Cybersotnią”. Chowając się za nimi Zachód prowadzi aktywną propagandę wśród ukraińskiej ludności, blokuje obiektywne źródła informacji i „ukrywa działania przestępców, nazywających się legalną władzą”.Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_16/CyberBerkut-zaatakowal-strone-NATO-2896/
 
A ilu takich siedzi tutaj? 
 
 

Portret użytkownika Pantałyk

Ja ich wale w te tłuste

Ja ich wale w te tłuste syjonistyczne dupska. Nie zamierzam nadstawiać też swojej dla jakiegokolwiek kutafona z góry. Bo Ojczyzny nie mam co bronić, gdyż de facto ona już nie istnieje. A to co istnieje jest w rękach nie polskich. Zatem koło się zamyka.

Portret użytkownika Eunoya

Na  wp.pl pokazal sie wstepny

Na  wp.pl pokazal sie wstepny artykol o mobilizacji  do wojska.Ze kto sie bedzie uchybial tego czeka 2 lata odsiadki. Ostatnio w nieoficjalnych mediach widzialam tysiace mlodych zydow ktorzy protestowali w zwiazku  z  powolaniem ich do wojska !. Zebyscie sie moi drodzy nie dali nabrac na zadne  wojenki.. ukryc sie u kochanek,nie dac sie zlapac, albo isc siedziec! Protestowac!  zycie ma sie jedno... A jak nie bedziekomu walczyc to nie bedzie i wojen.. ! Nie dajcie sie wmanewrowac w te ich gierki!

Portret użytkownika 85r

Takie ataki to o kant d..

Takie ataki to o kant d.. można rozbić. Prawdziwy atak to będzie jak ruski zagłuszą im radary a następnie rozwala wszystkie wojska ukraińskie na wschodzie w tym te wspaniałe drony from usrael.
Po za tym do ataku na rosyjskie satelity ukraina niema sprzętu to musiał być usrael z terytorium ukrainy.
 

Skomentuj