Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: internet

Ćwierć miliona ludzi do ewakuacji w Japonii na skutek ryzyka wielkiego trzęsienia ziemi Władze Japonii zarządziły ewakuację około 250 tysięcy mieszkańców ze względu na ryzyko nowych wstrząsów wtórnych.

 

W ciągu ostatniego tygodnia na całym świecie doszło do kilku potężnych trzęsień ziemi. W dwóch potężnych zjawiskach sejsmicznych które w tym czasie wystąpiły na południowo-zachodniej wyspie Kiusiu zginęło co najmniej 42 osoby, a bardzo wiele zostało rannych.

 

Zdaniem Japan Meteorological Agency, w najbliższych dniach należy oczekiwać nowych silnych wstrząsów. W epicentrum trzęsienia znajdującego się w prefekturze Kumamoto na japońskiej wyspie Kiusiu, pokazały się znaczące przesunięcia powierzchni ziemi. Naukowcy prowadzą inspekcję zlokalizowanych formacji geologicznych znajdujących się w pobliżu miasta Mashiko. W niektórych miejscach doszło do wypiętrzenia gruntu do wysokości 2 metrów.

Zdaniem sejsmologów, ostatnie potężne trzęsienie ziemi w Japonii było spowodowane przez przesunięcie uskoku Futagava. Komisja badań sejsmicznych pracująca dla japońskiego rządu opublikowała raport na temat tego zjawiska. Stwierdzono w nim, że ​​przyczyną najpotężniejszego trzęsienia ziemi w Japonii od 11 marca 2011 roku był ogromny ruch aktywnego uskoku Futagava.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maras

Znów informacje błędne.

Znów informacje błędne. Ludzie są w tej chwilipoza swoimi domami do zzakończenia inspekcji budynków a to potrwa. Inspektorzy na budynkach rozwieszaja czerwone czyli budynki do zburzenia, żółte budynki częściowo nienadajace się do okupowania i zielone plakaty dające znak że można wrócić. Będą tak zwane aftershock ibjest ryzyko zawalenia. Powtarzam większość ofiar to dziadkowie między 65-95 lat tacy ludzie albo nie mogą uciekać bądź ignorują bo przeżyli tak długo i nigdy dom na nich nie runął. Pozdrawiam z Osaki.

Portret użytkownika maras

Ludzie nie mają gdzie jak

Ludzie nie mają gdzie jak narazie wracać bo inspektorzy sprawdzają budynki. Budynki nadające się do powrotu są oklejane ogłoszeniem koloru zielonego. Są jeszcze żółte
I czerwone. Tam się cały czas ziemia trzęsie wiec jest ryzyko zawalenia się. Pozdrawiam z Japonii

Portret użytkownika max1980

oszukują , dzieje się , może

oszukują , dzieje się , może nie długo lub za kilka miesięcy , strony Nasa , usgs są  pokazywane z opóżnieniem , lub z cenzurą (piszę tak bo znam osobę co pracowała dla nasa przez 10 lat teraz jest nękana i straszona , wręcz boi sę o swoje życie a wróciła do Polski po 20 latach w Usa, większośc kasy co tam zarobiła wydaje teraz na cało dobową ochronę  ), co upobliczniają to wielkie oszustwo i ściema .

Portret użytkownika N1KT

Jestem za tym żeby zamiast

Jestem za tym żeby zamiast muzułmanów przyjąć całą Japonię do Polski - będziemy mieli wtedy drugą Japonie jak mówił Bolek ! (.^_^.)  ja już się naumiłem rysować pokemony internetowe a nie jakieś alah akbar od byle huku...
Japonia bardzo potrzebuje pomocy - weźmy ich wszystkich do siebie - oni lubią bardzo pracować, wszystko nam zbudują, będziemy mieli dobrą prace i własne produkty, no i będziemy potęgą elektroniczną numerem 1 na świecie - żartowałem - a tak poważnie to patrząc na to wszystko od 2011 roku co u nich się dzieje to same łzy się tworzą w oczach, bardzo mi ich szkoda - tych zwykłych ludzi pracujących i dzieci nie rządów : (

Portret użytkownika X

taaa, Japończycy byli też

taaa, Japończycy byli też lepisi w mordowaniu od Niemców i Chińczyków razem wziętych.
Ich "eksperymenty medyczne" nie miały sobie równych.
Stwórców "kuru" do dzisiaj nie osądzono. 
 
pracowita to jest mrówka, Japończycy mają zryte mozgi.

Strony

Skomentuj