Cudowny imbir! Odkrycie zaskakujących korzyści w walce z chorobami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badanie rzuciło światło na potencjalne korzyści suplementów imbiru w zwalczaniu stanów zapalnych w chorobach autoimmunologicznych. Opublikowane w czasopiśmie JCI Insight badanie skoncentrowało się na wpływie imbiru na neutrofile – kluczowy rodzaj białych krwinek w odpowiedzi układu odpornościowego.

 

Neutrofile są niezbędne do walki z infekcjami, ale w chorobach autoimmunologicznych, takich jak toczeń, zespół antyfosfolipidowy i reumatoidalne zapalenie stawów, mogą stać się nadaktywne, powodując nadmierne zapalenie i zakrzepicę. Badanie wykazało, że imbir hamuje proces tworzenia zewnątrzkomórkowych pułapek neutrofili (NET), co może zmniejszać stany zapalne w tych chorobach.

 

Dr Kristen Demorwell, starsza współautorka badania, wskazała na znaczenie imbiru jako naturalnego suplementu, który może być użyteczny w leczeniu stanów zapalnych w chorobach autoimmunologicznych. W badaniu klinicznym uczestnicy przyjmujący codziennie suplement imbiru zauważyli podwyższony poziom cAMP w neutrofilach, co zapobiegało NETosis.

 

Dr Jason Knight, inny starszy współautor, podkreślił, że badanie dostarcza dowodów na biologiczny mechanizm przeciwzapalnych właściwości imbiru u ludzi. Odkrycia te mają znaczenie dla osób z chorobami zapalnymi i mogą stanowić ważny element ich planu leczenia.

 

Nie ma wielu naturalnych suplementów ani leków, które są znane z walki z nadaktywnością neutrofili. Dr Knight zaznacza, że imbir może być cennym dodatkiem do programów leczenia. Naukowcy planują dalsze badania kliniczne, aby zbadać wpływ imbiru na pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi i zapalnymi.

 

Imbir może odgrywać kluczową rolę w leczeniu i zarządzaniu chorobami autoimmunologicznymi, dając nową nadzieję pacjentom poszukującym naturalnych metod leczenia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Odkrywają , nagle, że imbir

Odkrywają , nagle, że imbir ma właściwości  ,  ja  namówiłem  z 12 latemu  mojego tatę  by odstawił  leki przeciwzakrzepowe  a zaczął   spozywać  świeży imbir - powiodło się   , namówiłem go również  do tego by odstawił  leki  na  cholesterol  - powiodło się do tego stopnia  że przestał nosić okulary  oraz w powiazaniu z krwią  i tak by odstawił  leki na zakrzepicę  XD  jest to  genialne  kóło zamkniętę  , kto dał się wciągnąć   może  w każdej chwili  z tego  zaokrąglonego  gówna wyść bez  naukowców oni są  zbędni , no może jednak potrzebni  dla takich  publikacji jak tu ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Tak zastanawiam się, po co mi

Tak zastanawiam się, po co mi to pisanie? Przekonanych już nie przekonam, bo Oni wiedzą, a reszta pozostanie głupia tak jak była. Nawet tępienie trolli będzie w mediach pokazane, że jakiś psychopata Polak, co to jest nacjonalistą oraz anntysemitą zamnknął w stodole setki "polaków:" z kilkoma paszportami, a potem jakis agent tę stodołę podpalił. Potem okazuje się, że zgineli polacy, ale byli żydami lecz także obywatelami USrAela. Moim skromnym zdaniem, każgdy kto ma 3 paszporty na dzień dobry 48h dołek, potem 3 miesiące areszt wydobywczy, czyli sanki. Po tym ekstradycja na Madagaskar. Niestety nie mamy z Madaskadarem umów w tej wersii, a tą swołocz należy gdzieś umieścić. Proponuje zalane kopalnie pełne odpadów radioaktywnych z elektrowni zachodnich.  

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj