„Covidowy” doradca premiera - prof. Horban - najpierw zalecał amantadynę, a teraz uważa, że ma „dużo objawów ubocznych”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Po raz kolejny okazało się, że „eksperci”, jakimi otoczył się rząd, są wprost proporcjonalni do krystalicznej nieczystości działań polityków.

Prof. Andrzej Horban, który od wielu miesięcy jest głównym doradcą premiera Mateusza Morawieckiego do spraw walki z pandemią, to postać nieco dziwaczna. Niedawno przyznał, że rząd celowo zarażał „covidem” młodych Polaków w okresie wakacyjnym, aby znaczna część populacji nabrała odporności.

Kłopot w tym, że rząd w wakacje mówił, że wygraliśmy z pandemią, że nic już nam nie grozi, więc możemy jeździć nad morze, żeby zjeść frytki i gofry oraz zrobić sobie stylowe zdjęcie w kąpielówkach obok plażowego parawanu.

Teraz dochodzi wiadomość, że ówczesny doktor habilitowany Andrzej Horban już w 2009 roku podpisał dokument o stosowaniu leków antywirusowych, w leczeniu przyczynowym grypy. Zaleca w nim, by u pacjentów z cięższym przebiegiem grypy stosować osławioną, zakazaną w walce z COVID-19, amantadynę.

Dokument został podpisany przez Głównego Inspektora Sanitarnego Andrzeja Wojtyłę oraz Krajowego Specjalistę w dziedzinie chorób zakaźnych, którym wtedy był Andrzej Horban.

„Pacjentom o ciężkim lub postępującym przebiegu, należy rozważyć podawanie ponadto dodatkowo jednego z dwóch inhibitorów M2 (amantadyna lub rimantadyna) - zalecono wraz z przypomnieniem, że „przy stosowaniu wyżej wymienionych leków należy pamiętać
o właściwym nawodnieniu pacjenta i utrzymywaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej”.

12 lat później Horban uważa, że amantadyna ma dużo objawów ubocznych i nie jest możliwe dopuszczenie tego leku do obrotu i zastosowania na ludziach.

Tymczasem skuteczność amantadyny potwierdzili nie tylko polscy badacze, ale także m.in. brytyjscy.

Zatem można ją w końcu stosować czy nie?

 

Źródło: http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/wazne-horban-polecal-amantadyne-w-leczeniu-ciezkich-przypadkow-grypy-wraz-z-szefem-gis-ponad-10-lat-temu

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Trzeba popatrzeć czy przy

Trzeba popatrzeć czy przy okazji zmiany zdania pana profesora Kornhauser nie przyznał w trybie pilnym obywatelstwa jakimś sutenerom z Mozambiku i nie uniewinnił jakichś "losowych" kryminalistów.

Portret użytkownika CzłowiekPolak

Po co ciągle komentować te

Po co ciągle komentować te farsę. Trzeba się przygotowywać na kolejne etapy. Pierwsza sprawa to duchowe przygotowanie. Druga to zapasy, zbrojenie. Ze wszystkich świeckich źródeł najbardziej aktualna wersja teraźniejszych zdarzeń to plan 3 wojen alberta pika. Totalny zamęt, socjalny kataklizm. Czy ludzie wytrzymają kolejny 2021 jak 2020?Niewiadomo, ale napewno jako ludzkość wpadną w pułapkę. Czeka ludzi wyszczepienie trucizną, albo rewolucja w każdym kraju, która przerodzi się w tzw. 3 wojnę czego następstwem będzie głód i na koniec czip będący elektronicznym numerem zdrowotnym, płatniczym, identyfikacyjnym. Innej opcji nie ma. Nie jestem optymista ani pesymista tylko realistą. Ludzie, którzy tu piszą wiedzą ze to farsa i dlatego prócz gadania trzeba przejść do czynów. Nie wchodzcie w rewolucje bo to pułapka mimio ze sam z chęcią oddałbym w niej życie. Strategia powinna być taka, siedzieć cicho, nie szczepić się, robić zapas, zbroić się, żyć w Łasce Uświęcającej. Polska wyszła przed szereg w 1939 czekając na pomoc Anglii. Okazało się to najgorsza decyzją. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i siedzieć cicho aż inni coś odpalą, ale łatwo się mówi, czy wytrzymamy ze słowiańskim temperamentem?Nawracajcie się rodacy. Damy radę ! Husaria z Panem Bogiem pogoniła Turasów, a Gimbazy w Bitwie Warszawskiej dali radę komandosom carskim. 1939 był nie wypałem bo wtedy już rządzili zdrajcy i masoneria Polską, inaczej byśmy wyszli z tego jak Czesi. Z Panem Bogiem Rodacy!

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Co za wspaniały facet ten

Co za wspaniały facet ten Horban, w takim razie jasne jest że skoro zaleca szczepionki to jak ludzi po nich ostro POjebie i POpierdoli śmiało będzie perrorował o PISwikłaniach. Musi być tylko jakiś nowy specyfik wyprodukowany przez kolesi ze znanych fabryk. 

To jest poziom takiej jednej bajeczki nadawanej w TV w PRL-u - TO FUTERKO JEST LEPSZE, TO FUTERKO MIEĆ WOLE...  ja pierdole

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika Ted

Ktoś kto odfajkowuje

Ktoś kto odfajkowuje wszystkie te działania ze szczepionkami, blokadami zastosowania działających lekarstw, ma już niewiele do zrobienia.

żołnierze. √
lekarze √
nauczyciele. √
reszta √√√
politycy - nie ważne, są z nami

Czas przesunąć granice, to państwo już nie istnieje.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika drako_tr

Ted ... to dzieje się na

Ted ... to dzieje się na całym świecie, nie tylko u nas.

Właśnie mamy niepowtarzalną szansę wyrwać się z tego kieratu, ale wymagana jest  "świadomość" tego, co tak naprawdę się dzieje i czemu jest, jak jest.

Ci, co się obudzili, już mają otwartą drogę do prawdziwej wolności i do wielowymiarowego „raju”.

Nie miałeś nigdy dajavu?...nie miałeś przez ułamek sekundy wrażenia, że to już było?

...ja miałem wiele razy, zawsze w najbardziej istotnych dla mojego przyszłego życia chwilach, gdy nadchodził czas podjęcia decyzji, od których zależało dalsze moje życie.

Rok temu było podobnie, wystarczyło słowo „pandemia” i we mnie się zagotowało…miałem tak silny przebłysk świadomości, że niemalże zemdlałem, wiedziałem, że już to przerabiałem i dałem dupy, dlatego znowu tu jestem.

Żyjemy w świecie, w którym kształcimy swoje dusze, on nigdy się nie skończy, bo jest zapętlony czasowo i każdy z nas będzie się tu odradzał, aż do skutku, aż nauczy się słuchać własnej duszy, która jest drobniutką częścią naszego Stwórcy.

Może poniższy materiał pomoże zrozumieć, co się obecnie dzieje, i do czego to prowadzi.

Bractwo Węża - do nich należy władza

Nie przyjmujmy darów od tych, którzy rzekomo troszczą się o nasze zdrowie, oni są świadomi tego, co niebawem się wydarzy.

 

Portret użytkownika Ted

Oglądnąłem to z Twojego linka

Oglądnąłem to z Twojego linka. Dla mnie nic nowego. Uważam Icke i Fullforda za typowych hamulcowych. Podają dowody i wyjaśnienia, dodają mnóstwo domysłów, ale nie jest to poparte żadnym realnymi źródłami. Ich przesłanie to POCZEKAJCIE, już to się dzieje, nie musicie nic robić, ci z kosmosu, z wnętrza Ziemi, zrobią porządek, Tramp wszystko zrobi, już to robi, wy CZEKAJCIE. A żymianie robią coś dokładnie odwrotnego. Myślę, że Chińczycy popierają i nawet wesprą działania żymian, ale do czasu kiedy stwierdzą, że czas zrobić z nimi porządek. Wątpię, żeby specjalnie przejmowali się tym co w reszcie świata się dzieje i do czego to prowadzi. Oni wiedzą, że trzeba spokojnie poczekać, żymianie ułatwią im wszystko. Chiny stały się potęgą, również dlatego, że wbrew sianej propagandzie, rządzący nie niszczą swoich rodaków, nie blokują rozwoju itd itp, co ma miejsce w wielu krajach świata.. 

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika Ted

Dla mnie jest to kwestia, czy

Dla mnie jest to kwestia, czy pewne sprawy zostawić własnemu biegowi. Oglądnij filmy, które dołączę ponownie. W tym nagraniu z ISS (.flv) ważny jest fragment po ok 7 min, od słów full service, potem 1 min spadki nastroju i ponownie od słów full service. Istotne jest to, że oni widzą czerwony kolor i o tym mówią, również słowo lampa pada parę razy. Chwilę przed połączeniem z Ziemią to się kończy, choć Japończyk dodaje jeszcze: prawie efekt lampy... Ludzie przez lata, kiedy pokazywałem to nagranie, niczego nadzwyczajnego w nim nie widzą. A ja je uważam za bardzo ważne. W drugim filmie nie muszę chyba wyszczególniać dziwnych zachowań ludzi i tego co mówią, choć z kolei niekórym może wydawać się, że na czatach to jest normalne. Trzeba wejść i się o tym przekonać. Dla mnie oba te nagrania są dowodem na istnienie niespotykanych i nierealnych wydarzeń i możliwości zmiany wielu spraw. Podobnych nagrań mam sporo.

https://files.catbox.moe/ttbwsf.flv
https://files.catbox.moe/lhqhxz.mp4

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika (:)

ty POpierdolencu musiales

ty POpierdolencu musiales zlapac jakiegos syfa dobre kilka lat temu albo zaszczepili cie za dziecka czyms co ci straszliwie zdeformowalo twoj mozg bo twoich kretynizmow ktore tutaj POpierdolencu wypisujesz nie da sie inaczej wytlumaczyc!  Mam skromna nadzieje ze przynajmniej Covid-19 albo inna zaraza cie dorwie i zdechniesz w nieludzkich meczarnach ...

Strony

Skomentuj