Covid powoduje długotrwały spadek sprawności umysłowej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Duże nowe badanie opublikowane w The Lancet wskazuje na znaczne deficyty poznawcze wśród osób, które przeszły COVID-19. Autorzy doszli do wniosku, że im cięższy przebieg choroby, tym większe problemy poznawcze. Ci, którzy byli pod respiratorem, mieli siedmiopunktowy spadek IQ.

 

Na początku 2020 roku, przed pandemią, specjalista Imperial College London, Adam Hampshire, pracował nad poważnym badaniem. Projekt Great British Intelligence Test został opracowany w celu oceny poziomu inteligencji mieszkańców kraju. Rok później naukowiec zdał sobie sprawę, że praca nad tym projektem dała mu wyjątkową okazję do zbadania wpływu nowego koronawirusa na ludzkie zdolności poznawcze.

 

Do grudnia 2020 r. naukowcy zebrali dane od 81 337 osób, z których około 12 tys. zaraziło się koronawirusem. Podczas analizy naukowcy odkryli wyraźną korelację między COVID-19 a deficytami poznawczymi. Nasilenie problemów poznawczych było bezpośrednio związane z nasileniem infekcji, a największe osłabienie wyższych funkcji psychicznych odnotowano u osób korzystających z respiratora.

 

Autorzy artykułu zauważyli, że przeciętnie spadek zdolności poznawczych u osób, które przeżyły nosicielstwo, był większy niż u osób po udarze i cierpiących na problemy z uczeniem się i odpowiada siedmiu punktom w teście IQ. Najbardziej ucierpiały umiejętności rozumienia, planowania i selektywnej uwagi.

 

Jak długoterminowe są te zaburzenia poznawcze i czy są one w zasadzie odwracalne, nie jest jeszcze jasne. Naukowcy spekulują, że możliwe niedotlenienie, powodujące uszkodzenia neurologiczne, może być przyczyną deficytów poznawczych. Podkreślają jednak, że jest za wcześnie na wyciąganie ostatecznych wniosków.

 

W dużym badaniu, które przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, stwierdzono, że wśród 236 tys. pacjentów co trzeci przeżył po zakażeniu SARS-CoV-2 otrzymał diagnozę neurologiczną lub psychiatryczną w ciągu sześciu miesięcy po zakażeniu. Najczęściej były to zaburzenia lękowe i nastroju. Stwierdzono również, że prawdopodobieństwo rozwoju zaburzeń psychicznych u osób, które przeżyły nosicielstwo, jest o 44% wyższe niż u osób, które właśnie przeszły grypę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika maggi

No i można to odwracać kota

No i można to odwracać kota ogonem i się wzajem pocieszać, we własnym gronie, na pewno  znajdzie  się tu zrozumienie.  Było już parę art. o tym że Covid to choroba wilelonarządowa, wirus usadawia się w róznych częściach organizmu niszcząc pierwotną strukturę tkanek, niestety nieodwracalnie. Nie ma szans żeby 'naprawiły sie' płuca, oskrzela, serce, osierdzie, żyły. To juz zostanie nawet tym bezobjawowym, zdziwią się dopiero po pewnym czasie.

A jak wirus przeniknie barierę do mózgu to usadowi się i tam, w dodatku jego obecnoś tam jest bezbolesna i początkowo niezauważalna  Pojawiają się za to: braki koncentracji, kłopoty z pamięcią, trudności z wykonywaniem dotychczasowych zajęć, zaburzenia równowagi i słuchu, nawet nieprzydatnośc zawodowa. Czy zauważaz już coś takiego ? Żeby nie było teorii  można poszukać tutaj wpis czytelnika który dotyczył członka jego rodziny; ten człowiek po przebytej chorobie praktycznie nie mógł wrócic do zawodu i  trudno mu się  kontaktuje się z najbliższymi.

Mnie tam nie zależy, kto nie chce niech sie nie szczepi. Jak ktoś chce się narazić na uszkodzenie mięśnia sercowego albo spadek IQ do 40 to jego sprawa. Trzeba tylko uprzedzic że bedzie to przypominać Alzheimera a ludzie z tą chorobą są praktycznie niesamodzielni wiec zagrozenie jest okropne. Kto zaopiekuje się przez 10 lat osobą która zapomnaiła jak sie nazywa i czy dzisiaj jadła śniadanie ? Albo nie potrafi się sama ubrać ?  A to się każdemu może przytrafić.

Czy wszyscy walczący antyszczepionkowcy z netu g^^wno wiedzą i w d^^pie byli. ŻADEN nie ma wykszatłcenia medycznego ani nie jest mikrobiologiem więc co mogą doradzać ? W 95% to są wynajęte Trolle, kiedy skończą swoją misję rozpłyną się w powieitrzu,. Albo to ci którzy im uwierzyli i teraz bezmyślnie powtarzają  po to żeby zostać kolejnym znafcą  tematu i modnym "anty".

Czy Ty jesteś taki głupi (przepraszam naiwny) żeby kierować swoim zdrowiem bo doradził Ci to anoniomowy Bojownik antyszczepionkowy z netu ? Jakiś Rycerz anty-Szczepionka. On zniknie bez śladu a Ty zostaniesz z kalectwem. 

Nie słuchajcie anonimów i wynajętych za Hrywny trolli.   Rozejrzyjcie się, poczytajcie, sami podejmijcie decyzję. Ja nikogo na siłę nie namawim ani nie rzucam fałszywych argumentów. Zaszczepiłam się, żyję chociaż trolle za hrywny wrózyły mi już teraz że nie dożyję  Póki co to oni zniknęli, widocznie źródełko" im wyschnęło".

Ps. Trolii za ruble, ruble białe, tenge, szekle i euro uprzejmie przepraszam że wszystkich nie ujęłam. Ja mieszkam w PL i piszę tu za darmo.

*dirol*

 

Portret użytkownika maggi

Czytać nie umiesz widocznie

Czytać nie umiesz widocznie wirus wpiernicza ci już mózg a ty nawet nie wiesz. Mieszkam na stałe w Polsce i nie płacą mi za pisanie tutaj, akalpit wyżej jest.

Poza tym bluzgasz bo nie masz już innych argumentów. Nie wyrabiacie planu i prowadzący zabrał premię ?  Niektórzy namawiaja tutaj żeby ludzie biegali  po ulicach z butelkami z chemikaliami i robili zadymy, to teraz pochwal się ilu was posłuchało. Na szczęęcie waszych prowokacji nikt w Polsce nie słucha, ludziom z daleka śmierdzi że jesteście wynajętymi prowokatorami którzy chcą u nas doprowadzić do zamieszek. 

A jak już piszemy o kasie to pochwal się w jakiej walucie ci płacą, ja typuję ruble. I nie powtarzaj jak tępak pokowidowy że ja zarabiam na wpisach bo trzeci raz powtarzam tępaku: że jak coś piszę to za darmo.

Portret użytkownika ​euklides

A jednak doszłaś tu po moim

A jednak doszłaś tu po moim linku trolko buraczana... Bardzo mnie ciekawi kim jesteś, bo tak strasznie zależy ci żeby projekt plandemia nie upadł i jak najwięcej osób wzięło szprycę, że aż jest to intrygujące. Uchyl rąbka tajemnicy i powiedz skąd ta desperacja?

Portret użytkownika malina

404 not found, ktoś już

404 not found, ktoś już zainteresował się twoim linkiem chyba że od początku był fałszywy.

Ja tylko w ramach suplementu: są eksperci pro i eksperci kontra, i jedni i drudzy robią to za kasę a ty za  darmo możesz sobie wybrać. Poczytaj lepiej fragment wywiadu z Buffetem bo jemu  przynajmniej nie trzeba płacić paru usd za wypociny w necie. Ani 1 rubla za komentarz.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

A TY JUŻ WYBRAŁAŚ ?!

A TY JUŻ WYBRAŁAŚ ?!

„możesz sobie wybrać” – A ty już WYBRAŁAŚ… czy wolisz strugać niepełnosprawną ??!!

Każdy wie że jest cenzura… że materiały, wpisy i linki są usuwane lub blokowane… link działający - zamieszczony na ZNZ nie działa  - z pytaniem - dla czego, zgłoś się do adminków… !!!

Na wypadek gdyby jednak coś tam się zesyrało… zamieściłem TYTUŁ po którym można odnaleźć szukany materiał >>>

"SZCZEPIONKI" NA COVID TO BROŃ BIOLOGICZNA, NARZĘDZIE MASOWEJ DEPOPULACJI I STERYLIZACJI

 >> Po wpisaniu w wyszuk. tego tytułu wyskakuje kilka propozycji… np. >>

1 -  "Szczepionki" na Covid to broń biologiczna ... - BitChute  

2 - "SZCZEPIONKI" NA COVID TO BROŃ ... - gloria.tv

3 -  https://stowarzyszenierkw.org/polityka/szczepionki-na-covid-to-bron-biologiczna-narzedzie-masowej-depopulacji-i-sterylizacji-czesc-ii-dyskusji-lekarzy-napisy-pl/

 PS. Jeśli nadal udajesz że nie rozumiesz… to poszukaj tłumacza !!! Jeśli szukasz wrażeń – to szukaj gdzie indziej !!! I jeszcze… nie interesuje mnie czy „udajesz” z nudów… czy ci za to płacą… i w jakiej walucie !!! Jeśli wierzysz lekarzom – to pomocy szukaj u nich… na pewno ci nie odmówią – i będziesz zadowolona i zaspokojona !!! … Życzę nieziemskich WRAŻEŃ !!!

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Michal20

Nie do zera, raczej do jakiś

Nie do zera, raczej do jakiś 70-80 IQ, bo nawet kwiatek ma więcej niż zero bo ustawia liście w kierunku światła.

Film dobry ale widać, że naciągany. Psy nie patrzą na maskotkę tylko w obiektyw i spokojnie siedzą nawet nie jedząc tego co mają w paszczy potem na komende wypuszczają z paszczy jedzenie. Mimo to pomysł dobry Smile

Strony

Skomentuj