Covid-19 mutuje prawie raz w tygodniu, czyli dwa razy szybciej niż poprzednio szacowano

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z uniwersytetów w Bath i Edynburgu odkryli, że wskaźnik mutacji wirusa COVID-19 wzrósł o 50%. Wcześniej sądzono, że wirus Sars-CoV-2 mutuje mniej więcej co dwa tygodnie. Jednak nowe badanie obaliło tę teorię. Autorzy zauważają, że poprzednia ocena nie uwzględniała wielu mutacji, które wystąpiły, ale nie zostały zsekwencjonowane.

Wirusy regularnie mutują, na przykład w przypadku błędów w kopiowaniu genomów podczas replikacji wirusa. Zwykle, gdy mówimy o doborze naturalnym, myślimy o nowych mutacjach, które wykorzystują i rozprzestrzeniają się, takie jak warianty alfa i delta Covid-19. Nazywa się to selekcją pozytywną.

 

Większość mutacji jest jednak szkodliwa dla wirusa i zmniejsza jego szanse na przeżycie. Są to mutacje oczyszczające lub selekcja negatywna. Te negatywne mutacje nie utrzymują się u pacjenta wystarczająco długo, aby można je było zsekwencjonować. Z tego powodu są często pomijane przy szacowaniu szybkości mutacji.

 

Przewidując brakujące mutacje, zespół doszedł do wniosku, że ich rzeczywista liczba jest co najmniej o 50% wyższa niż wcześniej sądzono.

 

Autorzy zauważyli, że jeśli pacjent cierpi na Covid-19 dłużej niż kilka tygodni, wirus może ewoluować. Okazuje się, że wariant alfa jest wynikiem ewolucji wirusa w człowieku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Binx

Dr Witold Rogiewicz

Dr Witold Rogiewicz zaczepiony w styczniu i lutym umiera posłanka Anna 
Wasilewska szczęśliwie zaszczepiona w marcu w kwietniu już jej nie ma 
Trener Młodzieży Krzysztof Krawczyk Nauczyciel z Gliwic TRENER 
PERSONALNY JACEK KRAMEK 32 lata Trener Łucznictwa Piotr Gonet który 
drwił z Antyszczepionkow i już go nie ma Kalina Mróz dziennikarka 34 
jedna dawka i już jej nie ma Franciszek Pazdan 23  ,Gniewko Herbst - 19 lat, reprezentant Polski w kickboxingu. Zmarł
 nagle  po zaszczepieniu sie z powodu zatrzymania akcji serca, Grzegorz Olech 37letni zolnierz w sobote sie zaszczepil w srode zmarl.Arcybiskup Henryk Hoser po pierwszej dawce zle sie poczul i zmarl, 18 letni pilkarz Kacper Zabrzycki zmarl nagle po szczepionce i tak dalej. Zastanow sie 100 razy zanim sie zaszczepisz.

Portret użytkownika BG-OG

POWTARZAM, DOCZEKAMY CZSÓW

POWTARZAM, DOCZEKAMY CZSÓW GDY SZPRYCA BĘDZIE OBOWIĄZKOWA I PŁATNA Z WŁĄSNEJ KIESZENI , CO TYGODNIOWO, CZYLI 4 X W MIESIĄCU. I BĘDĄ SZPRYCE SPRZEDAWANE W PAKIETACH PROMOCYJNYCH NP 4 PLUS 1 GRATIS. TYLKO DO TEGO TO DĄŻY, DO MAKSYMALIZACJI ZYSKÓW BIGPHARMY I JEJ AKCJIONARIUSZY, ORAZ RZESZY PROMUJĄCYCH LEKARZY , POLITYKÓW I SĘDZIÓW, BO NIKT MI JUŻ NIE POWIE ŻE ŚEDZIOWIE SĄ BEZSTRONNI I APOLITYCZNI , TAK WIĘC DOŁACZAM ICH DO GRONA PIJAWEK MODELUJĄCYCH SYSTEM !!!!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

O tym że kurvid mutuje

O tym że kurvid mutuje słyszymy od samego początku tego cyrku, jako że nie wierzę w samego wirusa i bardziej do mnie przemawia teoria egzozomów, zaczynam mieć coraz jaśniejszy obraz tego co się obecnie dzieje. W mojej opinii dekokt zwany górnolotnie szczepionką nie ma na celu zabijać choć w ramach tego eksperymentu ginie wielu naiwniaków którzy zgidzili się brać w nim udział, prawdziwym celem jest walka z dziełem stworzenia, Transhumaniści wypowiedzieli wojnę Stwórcy i chcą doprowadzić do bezbożnej mutacji istoty ludzkiej, próbują swoimi dekoktami z sekwencjami RNA i Bóg wie czym jeszcze zmienić nasze DNA ale to nie tak działa jak się psychopatom wydaje, wychodzą z błędnych założeń i obserwacji (można znaleźć w kilku opracowaniach naukowych) że egzozomy uczestniczą w procesie mutacji. Nasze DNA jak i reszta świata materialnego są idiotoodporne, nie można fizycznie zmienić go na stałe bo do tego jest potrzebny impuls od Stwórcy na poziomie duchowym

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Popatrzcie. To jest

Popatrzcie. To jest zniszczone miasto na Saharze odzielone dwoma murami. Namiary macie na dole screena więc sobie możecie popatrzeć. Wszystko zaczyna układać się w jedną całość. Kiedyś na ziemi była cywilizacja bardzo rozwinięta, zapewne tak jak nasza obecna albo i bardziej. Też posiadali satelity o czym świadczy latatający do dziś Dark knight. Rozpierdziel był na ziemi. Cywilizacja upadła. Na jej zgliszczach wyrosła nowa- obecna i oby nie skończyła tak jak poprzednia.

Tu macie drogi a na nich kratery po wybuchu prawdopodobnie bomb atomowych. 

skąd wiem, że to drogi? Widać na zbliżeniach.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj