Coraz to bardziej chore przepisy drogowe...

Kategorie: 

google.pl

Od dłuższego czasu (a jestem kierowcą z prawem jazdy kat. B,C,D,E od ponad 38lat) zastanawiam się dokąd to wszystko zmierza. Czy, każdy Polak mający prawo jazdy ma być dożywotnio skazany na prześladowanie ze strony władz tylko i wyłącznie dlatego, że kieruje zgodnie z pozwoleniem jakiś tam pojazd? Czy przepisy muszą być aż tak rygorystycznie i bezsensownie egzekwowane jak to jest obecnie w Polsce? Czy muszą być aż tak śmieszne by były nagminnie łamane? Czy te całe prawo drogowe tworzone jest przez ludzi mających choćby ze dwie kategorie prawa jazdy? Pytań mam sporo lecz w moim artykule chciał bym się zająć tym, co uważam za najbardziej śmieszne choćby z uwagi na fakt iż przepisy tworzą ponoć mądrzy ludzie.

 

 

Zacznijmy zatem od obowiązkowego posiadania przeglądu technicznego w samochodach. Jest z tym ponoć sporo zabawy, wiele szrotów poruszających się po ulicach nie przechodzi badań i ich po prostu nie ma. Policja marnując czas w poszukiwaniach tych szrotów zbędnie marnuje pieniądze, czas (swój i nasz) itp. itd.
Powstało kilka pytań:

 

1. Czy w Polsce tablice rejestracyjne naprawdę nie mogą posiadać wklejki (stempla) które nakleja ASO (hologram, certyfikat) z datą ważności badań???
Czy to jest naprawdę takie cieżkie w druku???
Czy naprawdę nie tak to powinno wyglądać że przed wjazdem do ASO musisz zerwać ten hologram i ... nakleją Ci nowy jeśli ASO przyzna przegląd?
Czy nie powinno tak być że jeśli auto takiego przeglądu nie przejdzie to ASO zabiera dowód i zrywa naklejkę?
Nie było by łatwiej pozbyć się ruin z ulic?
Przecież to jest takie proste!
Mamy Policję gospodarczą. Siedzą w internecie godzinami i szukają lewych firm! Nie mogli by przy okazji szukać takich którzy zaczęli by zaraz handlować owymi (lewymi) naklejkami na tablice?

 

2. Obowiązkowe ubezpieczenie OC!
Czy w Polsce, kraju Unijnym, kraju 21 wieku, nie można stworzyć systemu komputerowego do którego każdy ubezpieczyciel miałby obowiązek dopisywania ważności OC tak by - wchodząc na jakąś stronę WWW np. WWW.OC.IDENTYFIKACJA.PL można było bardzo łatwo sprawdzić po tablicach rejestracyjnych czy auto jest ubezpieczone?
Mam tu gdzieś ustawę o ochronie danych osobowych ponieważ pojazd mechaniczny nie posiada danych OSOBOWYCH więc wystarczyło by tylko i wyłącznie stworzyć system składający się z lekkiej strony internetowej z bazą i formularzem oraz możliwością loginu przez ubezpieczyciela. Wpisujemy tablice rejestracyjne lub VIN i wyskakuje nam tylko i wyłącznie wpis UBEZPIECZONY lub NIEUBEZPIECZONY i tyle.
Dodatkowo, na tablicy rejestracyjnej też powinien być jakiś hologram który dostali byśmy od ubezpieczyciela. Kurdę, ludzie, to tylko naklejka!
Przegląd techniczny i OC w tablicy rejestracyjnej i masa problemów z głowy!

Już nie musielibyśmy wysyłać co ranek dziesiątek tysięcy policjantów by kontrolowali setki pojazdów i u każdego ta sama śpiewka. Przecież to jest marnowanie kasy i czasu!

 

3. Pijani za kierownicą - dlaczego w tym kraju przepisy nie pozwalają na to by kierujący mógł posiadać w organizmie jakąś minimalną zawartość alkoholu tak jak to jest w wielu innych krajach? Tego nie rozumiem! Jestem na kolacji z żoną w restauracji. Chciałbym posmakować lampki wina. Nie mogę. Muszę mieć 0,00!
Podczas jazdy bardzo często zastanawiam się czy nie będę miał problemów gdy zjem np. słodycze z alkoholem. Najem się śliwek w czekoladzie z jakimś likierem, zjem tego powiedzmy 1kg i co? Idę siedzieć za cukierki?
Kolejne dość poważne pytanie brzmi: dlaczego mandaty i kary za jazdę pod wpływem są aż tak dziecinnie śmieszne?
Moim zdaniem, w Polsce powinno być dozwolone do 0,2 w organizmie. Odseparowalibyśmy w ten sposób ludzi jedzących cukierki z alkoholem oraz tych którzy piją winko do kolacji. Piją, a nie chleją by to było jasne. Od 0,2 do 0,5 powinna być kara na poziomie minimum 10.000zł oraz dodatkowy mandat w wysokości 20% wartości prowadzonego auta.
Prawko powinno zostać zatrzymane na okres miesiąca. Ktoś kto popełnił taki błąd - nauczyłby się i nie musiał rujnować sobie życia. Są tacy któzy mieli 0,3 i stracili prawka na wiele, wiele miesięcy a w przypadku taksówkarza jest to samobójstwo. Będąc uczciwym i uczuciowym człowiekiem doszedłem do wniosku że nie ma nic gorszego jak solidna kara finansowa.

W przypadku pow. 0,5 do 1,0 już powinno być to co wyżej + dokładka w postaci mandatu w wysokości 50% wartości auta i zabrania prawka na rok. Pow. 1.0 promila powinien być trzy miesięczny areszt + to co wyżej.
Sądzę, że cwaniaczki w samochodach za 100 czy 200 tys. gdyby zapłacili 50% wartości auta za jazdę pod wpływem to następnego dnia już by się nie cieszyli z własnej głupoty.

 

4. Prędkość za kierownicą - powinna być podniesiona w miastach do 60 km/h, poza do 100 i na autostradach do 160. Taka jest prawda. W niemczech nikogo nie boli 100 km/h poza miastem i 200 czy 240 na autostradach. Tymczasem, np. w Warszawie (nowa obwodnica południowa) postawią miejscami na 4 pasach w jednym kierunku 70 km/h i robią mandatowe żniwa co ranek. Widełki powinny być bardzo, bardzo proste. +10 km/h więcej = powiedzmy 500zł. Każde kolejne 10 km/h 1000 zł i % od wartości auta.
Dlaczego? Prezesik cwaniaczek w S klasie śmiga Radzymińską sobie 100 km/h. Mandacik 500 zł zapłaci i będzie się śmiał. Gdy zapłaci 25000 zł od wartości auta, nigdy więcej 100 km/h w mieście jechać nie będzie.
Powinna także powstać osobna pula karna (punkty) za prędkość i inne przewinienia lub chociaż by zostać zwiększona do 40-50!
Parkowanie w miejscu niedozwolonym a jazda po mieście z prędkością 100 km/h to całkiem inna bajka. Wracając z Niemiec do Polski można bardzo łatwo się zapomnieć, rozmarzyć i zgubić prawo jazdy na odcinku 100 km. Dla tych którzy nie wiedzą o czym piszę dodam dla przykładu, że można przejechać nocą całe Niemcy legalnie z prędkością 180 km/h i nie dostać za to ani jednego mandatu. Widocznie jest tam jak jest, ponieważ uznano że autostarda gdy jest odgrodzona od zwierzyny, jest lato, sucho, samochód sprawny to prędkości rzędu 130/140 są usypiające.

 

5. Cwaniactwo za kierownicą - czyli znane nam wszystkim filmiki z YT pt. "Polskie Drogi". Zastanawiałem się co mogłoby spowodować fakt iż nikt już więcej nie zachowywałby się za kierownicą jak przysłowiowy cham. Wpadłem na pomysł że i w tym przypadku mandaty powinny byc na poziomie kosmosu. Dlaczego? Dlatego że my Polacy, mamy to do siebie że liczymy się tylko i wyłącznie z kasą!
Co to jest dla Nas, np. Warszawiaczków zatrzymać autko pod marketem na miejscu dla inwalidy?
No co to jest? To jest tylko 300 zł tak i ile punktów?
To jest też myślenie typu: a może się uda a jak nie to będzie 300 mniej. Co to jest 300... zatem zróbmy 5000!!! Naprawdę! Zróbmy wreszcie coś czego każdy będzie się bał! Dlaczego w Niemczech nikt bez znaczka i legitki za szybą nie stanie w takim miejscu? No bo tam jest od 3000 euro w górę od 2016r.

 

6. Nabijanie Polskiej kasy mandatami a bezpieczeństwo...
No właśnie. Temat rzeka i pozostawiam go do wspólnych komentarzy. Zacznę od siebie sugerując iż polskie przepisy są tak nisko śmieszne że są tylko i wyłącznie po to by nabijać budżecik. Mandat w kwocie 500, 1000 zapłaci każdy ale mandatu w kwocie 10-15-20 tys. zł już nikt. Wtedy zacznie się lament i płacz.
Dopiero wtedy zaczęłoby się myślenie typu: będę musiał sprzedać nowe auto by zapłacić mandat więc może zdejmę nogę z gazu...
Może wtedy dopiero zrobiło by się kulturalnie i ... po prostu bezpiecznie.

 

7. Policyjne poranne nagonki. Skąd my to znamy, co? Mój rekord w Warszawie między 1 a 3 rano gdy wracałem z pracy w Pruszkowie na Warszawską Białołekę to aż 11 razy!
Tak, tak. W tym cyrkolandzie jadąc nocą legalnie stałem się podejrzanym bo przecież nikt normalny (ponoć) nie jedzie pustą szosą 60 km/h jak PIS nakazał...
11 razy byłem zatrzymywany i kontrolowany. Oczywiście komplecik, dmuchanko, bagażnik, światełka, papiery! Czy to nie jest cyrk w czasach w których wszystko jest niby zinformatyzowane? Dlaczego policja nie ma możliwości dopisania w systemie że auto o numerach rejestracyjnych np. WB XXX1 było 20 min. temu kompletnie kontrolowane?
Przecież w 20min. nie obaliłem za kierą flaszki, prawda?
Co ranek pod Warszawą w różnych miejscach tworzą się korki bo szanowna policja kontroluje trzeźwość a 2 km wcześniej wszyscy na promilach już zawracają.
Czy mądra policja naprawdę uważa że człowiek myślący podjedzie pod miarkę???

 

8. CB RADIO w Polsce - urządzenie które przyczyniło się do setek wypadków. Mając CB czujemy się bezkarni. Mobilki, mobilki, jak tam dróżka. Czysto koleszko więc gnieciemy.
Jechałem ostatnio z Warszawy do Gdańska koło godz. 14, 15 trasą E7 przez Nidzicę. Zauważyłem że wszystkie autka posiadające antenę do CB łamią przepisy, natomiast wszystko bez anten jedzie w miarę przepisowo (90-100 km/h). Wariaci (najczęściej tablice zaczynające się na W lub G) dosłownie robią sobie wyścigi. Dla nich nie ma ciągłej, nie ma ograniczeń do 70, nie ma nic prócz eteru w którym krzyczą że nieoznakowane Mondeo jest dopiero na 50 kilometrze.
Zapytam wprost. Kiedy w końcu i w Polsce wejdzie przepis zakazujący używania CB w autach osobowych?
W Austrii za posiadanie CB niepodłączonego np. w bagażniku jest mandat i może skończyć się także konfiskatą sprzętu. Gdy masz je włączone możesz iść nawet do aresztu.
W Niemczech i Francji także są mandaty. Ten sprzęt w całej prawie Europie jest zakazany tylko u nas nad wisłą dzieją się takie cyrki!
Za ostrzeganie się światłami gdy stoi Policja jest mandat a za "darcie" dzioba w eter tekstu typu "misiaczki na 100 kilometrze" nie ma nic.
To pierwsze. Kolejna rzecz to mentalność. Ostrzegamy wariatów???????
Przecież gdy krzykniemy z "radio" że pusto to zawsze znajdzie się kilku świrów którzy natychmiast wciskają gaz.

 

9. Taksówki - tyle mówi się w mediach o wałach na taksówkach. Kiedy wreszcie pojawi się poprawne, jednolite oznakowanie taksówek w naszym kraju?
Jeden kolor, jakieś dokumenty typu hologram, a najlepiej nawet inny kolor tablic rejestracyjnych! Rządowcy mają niebieskie. Żółte tablice są zabytkowe.
Co jest? Gama kolorów się skończyła???
Dlaczego TAXI nie ma np. tablicy zielonej???
Zobaczcie, ile musiałby podrobić potencjalny przestępca podszywający się pod taksiarza bez licencji! Tablice rejestracyjne, znaczki przeglądu, oc, kolor auta, hologram na drzwi!
Nie było by prościej?

 

10. Kary za fałszerstwa - to jest także drugi temat rzeka i zapraszam do wspólnej debaty w komentarzach. Moim zdaniem powinna pojawić się grupka w policji która od czasu do czasu wysyłałaby jakiś złom po przegląd na stację ASO. Złom naszpikowany mikrofonami i kamerami i delikwent chcący zrobić przegląd na lewo.
Na lewo - wiecie co znaczy?
Nie wiecie? Nie widział auta = wziął 500 zł, klepnął pieczątką. Za coś takiego powinna być kara minimum 100.000 zł i rok do odsiadki. Wtedy skończyłyby się znajomości w ASO.
Dlaczego pisze o znajomościach w ASO?
Często widzę na ulicach auta dymiące jak smoki. Auta z wyciętymi katalizatorami. Auta z dziurawymi tłumikami. Auta bez nadkol i progów bo już tak zjedzone że ich po prostu nie ma.
ASO powinno sprawdzać (mieć obowiązek) sprawdzania nośności karoserii! Jeśli auto spawane - won! Nigdzie na zachodzie nie można ponownie zarejestrować samochodu gdy uległ kasacji w wypadku! Dzieje się to tylko u nas więc o jakim bezpieczeństwie w mediach mowa?

 

11. Handel częściami które pomagają w dokonywaniu przestępstw - to także rzeka zwłaszcza na słynnym portalu aukcyjnym gdzie można kupić samochód za 2000 zł który nie jest już samochodem. Tak, tak. Wejdźcie na aukcje i poszukajcie w dziale uszkodzone to znajdziecie gołe karoserie po spaleniu z kompletem dokumentów.
Czy taki wrak nie będzie przypadkiem zakupiony tylko i wyłącznie po to by nielegalnie zalegalizować kradzione auto?
Co można użyć jeszcze z samochodu w którym nie ma już nic prócz dowodu rejestracyjnego którego... nasze Prawo Sprawiedliwe podczas interwencji straży pożarnej... nie odebrało?
Co na to sama policja?
Każdy z nas wie że na ten numer VIN, numery rejestracyjne i dane zostanie zarejestrowany samochód z przeszczepu (AngliK) lub samochód kradziony!
Dlaczego w Państwie niby POprawnie Sprawiedliwym nikt z tym nic nie robi?

 

I ostatni temat...
pcham pod wpływem alkoholu rower, zostaję zatrzymany i idę siedzieć. Tak, tak. Akurat oprę się tu na przykładzie mojego byłego sąsiada który aktualnie kwiczy wyrok w jakimś ZK. Dostał 11 miesięcy za to, że narąbany ale jeszcze w pionie wracał z imprezy chodnikiem. Rower pchał, nie jechał bo nie byłby w stanie.
Nie siadł na rower ponieważ wiedział że będą za to problemy więc ... po prostu go prowadził. Zatrzymała go policja i już nic nie pomogło. Niebiescy mają WYNIK i nie popuszczą. Wytrzeźwiałka, areszt, sąd 24-godzinny i 11 miesięcy urlopu od picia.
Czy w tym kraju, gdy np. pogryzę się z lubą o to że za dużo przechyliłem i pójdę na parking do własnego auta walnąć się na tylnym siedzeniu to pójdę za to siedzieć?
Przecież nigdzie nie jadę, prawda?

 

Tych punkcików nazbierałem znacznie więcej lecz opisałem jedynie te o których non stop się trąbi w mediach. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ustawodawcy uważający się za ludzi kształconych, ludzi rozumnych - aż tak utrudniają życie sobie i nam! Wprowadzenie przepsiów jasnych, przyjemnych, bezpiecznych i przede wszystkim mądrych jest tak proste jak robienie klocka z rana. Nic dodać - nic ująć. Wybaczcie mi mój ton lecz mam na karku sporo lat i naprawdę nie kumam tej błazenady.

 

Nie rozumiem tego kiedy w końcu skończy się ta zabawa w kotka i myszkę, te współne uliczne "ganianko" i stwarzanie pozorów tworzenia sztucznego systemu dbającego o bezpieczeństwo przymykając oko na to że chodziło, chodzi i będzie chodzić tylko i wyłącznie o kasę.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: wielebny
Portret użytkownika wielebny

Komentarze

Portret użytkownika jeden z wielu

Nie doczytałem do końca tych

Nie doczytałem do końca tych bzdurnych pomysłów. Już przy pierwszysch kilku punktach stwierdziłem, że pisze to jakiś nawiedzony człowiek, nie mający pojęcia o knsekwencjach takich pomysłów. Myśłę, że powinien się leczyć !!!

Portret użytkownika wrrrrrr

Tyle samo stoi na

Tyle samo stoi na przeszkodzie co wprowadzenie migającego zielonego światła na 5 sekund przed zmianą na żółte, czyli nic ... ale nigdy się to nie zmieni bowiem wszystkie te działania są prowadzone celem ścągania haraczu od ludzi przez co tu ukrywać zwykłą mafię.

Portret użytkownika Cezar

Powiem to tak ( admin wybacz

Powiem to tak ( admin wybacz ) najpierw trzeba wyjebac cale zydostwo i ich ponad 40tys. agenture masadu z polski a pozniej pozamykac ich slugusow. Jak sie to zrobi to pierwsze co trzeba zrobic to naprawic prawo i pozbyc sie pozydoskich absurdow.
Zydzi znowu sie doigrywaja pogromu,kazdy jest cierpliwy do czasu ale jak miara sie przebierze to beda spierdzielac tam skad przybyli.

Portret użytkownika niktt

czy ten artykuł odnosi się do

czy ten artykuł odnosi się do sytuacji w Polsce, czy w jakimś innym kraju? Bo to chyba nie o polskich przepisach mowa - baza danych ubezpieczonych samochodów jest, alkohol (ja akurat w ogóle nie piję, więc niezbyt mnie to interesuje) do 0,2.... wydaje mi się, że art. marnie przetłumaczony z obcego Wink

Portret użytkownika Ogo Pogo

Przede wszystkim w kwestii

Przede wszystkim w kwestii mandatów:dostosujmy wysokość mandatu do dochodu "złapanego.Po drugie nie wymagajmy płacenia OC kiedy auto zepsute stoi w garażu a my nie mamy aktualnie pieniądzy na naprawę.Właściel auta które nie jeżdzi po publicznych drogach lub nie jeżdzi z powodu usterki przez dłuższy czas winno być zwolnione haraczu obowiązkowego OC.Nigdy  nie uzyskamy efektów kultury jazdy w obecnym systemie szkolenia kierowców.Już od najmłodszych lat winien być wdrażanay program edukacyjny obejmujący zasady ruchu drogowego.Rozpoczynając od najprostszych zasad zachowania się.Prawa jazdy  zaczynając od uprawnień na motorower skuter winny być obligatoryjne ,szkolenia urządzane w szkole podstawowej lub gimnazjum.Na kategorię B1 w końcówce gimnazjum lub początkach liceum.Pozostałe kategorie można byłoby uzyskać w specjalistycznych szkoleniach ,gdzie nacisk winien być postawiony na technikę jazdy ,kulturę jazdy.Naturalnie czas szkolenia praktycznego należałoby wydłużyć do przynajmniej 40-50 godzin jazdy.Obecne Wordy,swordy to jakaś pomyłka.Egzaminy na prawo jazdy  można by otrzymać w procedurze egzaminu  w państwowych ośrodkach jazdy ,które nie są zdane na samofinansowanie.Poprawie bezpieczeństwa na drogach powinna towarzyszyć rozbudowa i standaryzacja infrastruktury drogowej.Jazda bezwypadkowa  na przykład  w okresie co najmniej ostatnich pięciu lat  skutkować winna znacznym  obniżeniem składki OC co najmniej lub zwolnieniem z jej płacenia.Kolizja ,spowodowanie wypadku to podniesienie natychmiastowe składki OC.0,5 promila górną granicą jednakże przy kolizji ,wypadku spowodowanego z winy "alkoholowego" przesunięta do 0,2 promila.Złapanych na gazie ukarać solidnie finansowo o ile nie spowodowali wypadku natomiast pozostałych alkoholowych wypadkowiczów  w zależności od skali wypadku kierować do: rozpozczynając, prac społecznych-publicznych w przypadkach poważniejszy do więzienia.Każdy złapany na gazie po odzyskaniu prowo jazdy powiedzmy przynajmnie przez dwa lata jeżdziłby  z wielką literą A (transparentną) na tylniej szybie samochodu i z nie co mniejszą na przedniej szybie(obowiązkowo).W prawo jazdy byłaby umieszczona odpowiednia adnotacja z wielką literą A.Wykonujący prace publiczne za przestępstwa drogowe nosiliby specjalne kamizelki z wielką literą A.Prawo jazdy powinno się wydawać dla początkujących na okres jednego roku i po bezkolizyjnej ,bezwypadkowej i bezmandatowej jeżdzie przedłużać.W innym przypaku w zależności od skali naruszenia kodeksu kierować na szkolenia lub ponowne egzaminy.Po kolejnych trzech latach z ustaloną granicą nie przekraczalną punktów karnych można byłoby otrzymać prawo jazdy na stałe .Przy szkoleniu kierowców zawodowych zwiększyć ilość godzin praktycznej jazdy,godzin z kultury jazdy ,etyki wykonywania zawodu jako profesjonalisty dającego pozostałym użytkownikom przykład bezpiecznej jazdy.Odbierać licencje firmom transportowym (ustalając limit punktów karnych w zależności od wielkości taboru) za przekroczenia pracujących w niej kierowców.Ostudziłoby to zachłanność i chciwość szefostwa.
Na zakończenie.To ,że porusza się po naszych drogach złom ,dominuje wręcz jest efektem polityki błaznów ,których wybraliśmy do zarządzania państwem.Jesteśmy zapleczem szrotowym bogatej Europy.Dopóki nie poprawi się sytuacja materialna nas obywateli Polski "przekrój samochodziarski" na drogach pozostanie bez zmian
Kultura zachowań na drodze,przestrzegania przepisów drogowych wpajana nam od najmłodszych lat zapobiegnie wielu nieszczęściom nawet poruszając się "szrotem" ,oczywiście bez przesady.Obecnie "gacek ",któremu szczęściem ,przypadkiem udało zdbyć się prawo jazdy zapatrzony w "mistrzów z "Top gear" czy innych podpalony dopalaczem jest największym zagrożeniem na drodze obok jeżdżących akwizytorów ,przedstawicieli różnego rodzaju żerujących w naszym kraju firm.Oni to pędzą w swoich tojotkach znieważając przepisy zapatrzeni w kolorowe tabliczki swoich smart i innych fonów.
Tyle mojego głosu w dyskusji 
Podrawiam.
Posiadanie prawa jazdy powinno być powszechnością,rzeczą absolutnie normalną takim sposobem przestrzeganie zasad w ruchu stanie się normalnością.
Obecnie ekstremalna wyjątkowość pozyskania prawo jazdy rodzi ekstremalnych głupców drogowych i eksremalnych matołów usiłujących kolejnymi represyjnymi metodami zaradzić pladze.

Portret użytkownika Nawigator

Tak:) To prawda, ten artykuł

Tak:) To prawda, ten artykuł jest nie z naszej bajki i rzeczywistości. Za to zawsze można liczyć na dobre komentarze:) Racja, gdy sytem się nie zmieni, stan techniczny naszych aut, oraz umiejętności kierowców nie ulegną zmianie. W Stacji Kontroli Pojazdów, na okresowym badaniu technicznym (tak to się fachowo nazywa, mało który dziennikarz tak napisze) diagnosta faktycznie jest pomiędzy młotem, kowadłem, szefem i innymi służbami. Z kierowcami różnie, a ustawa się rozrasta nie zmniejszając problemów (im bardziej chore państwo, tym więcej praw). Jest jeszcze wiele do zrobienia, a gdzie tu przyszłość? Wolna energia, samochody w zgodzie ze środowiskiem, pełna wolność w parze z odpowiedzialnością za siebie i przyszłe pokolenia?

Portret użytkownika ziom

Moim zdaniem, to powinno iść

Moim zdaniem, to powinno iść  się w stronę 0,5 promila dopuszczalne. W Niemczech jest tak, że możesz mieć do 0,5 ale jak spowodujesz wypadek czy kolizję odpowiadasz jakbyś był po pijaku. Jak nie spowodujesz a policja przypadkiem weźmie cię na alko i masz do 0,5 puszcza wolno. U nas nastały czasy blokad ulic i łapanki policyjne, szczególnie z rana, traktują nas jak przestępców obligatoryjnie, ale to chyba tylko u nas... Jacy obywatele taka władza hhehehehe...Ciekawe, bo testów na narkotyki chyba nie mają wcale bo za drogo by wyszło... No i ciekaw jestem tych statystyk, ilu jest wczorajszych do 0,5 a ilu powyżej 0,5, tych karałbym bardzo surowo ale nie przepadkiem mienia w postaci auta, kretyński pomysł. Wyobraźmy sobie, że auta używa od czasu do czasu mąż, wążąc np dzieci do szkoły czy na zajęcia, ale także od czasu do czasu lub wymiennie żona.. Jakim imbecylem trzeba być, żeby karać dzieci brakiem transportu, gdzy jeden z współmałżonków wpadnie na blokadzie ???

Portret użytkownika Obserwator256

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to raj dla piratów drogowych. Wszyscy inni kierowcy muszą składać się na odszkodowania za wyrządzone przez nich szkody.
Obowiązkowy przegląd techniczny służy tylko nabijaniu portfela cwaniakom z „Polskiego Związku Motorowego”, którzy pobierają haracz od każdego przeglądu. Tylko idiota jeździ niesprawnym samochodem, a na takiego żadne przepisy nie mają wpływu.

Portret użytkownika Sław B

Wielebny ty jesteś jakimś

Wielebny ty jesteś jakimś klonem Stalina? Ty się chłopie na głowę lecz albo do Korei Północnej się wyprowadz. Edukacja tylko tu pomoże, od malenkosci a nie ZAKAZY ZAKAZY ZAKAZY ZAMORDYZM.!!! To już było stalinowcu. vr

Portret użytkownika wielebny

A tak mi się wymskło :-) 

A tak mi się wymskło :-)  Tak, miałem na myśli SKP a nie ASO. Nerwy poniosły...
Wracając do tematu 0.2 to nie jest tak jak mówicie bo mnie na 0.1 kilka razy na krew brali i zmarnowałem kilka godzin za każdym razem. Tak to jest jak się człowiek nawpitala cukierków na alkoholu.
 
Zabierać auto?
Jestem za ale dopiero po szeregu ostrzeżeń by nie zrobić z Polski kraju SS.
Jak już na recydywie kogoś rozwali będąc pod wpływaem to tak, gonić auto na aukcje a delikwenta do kicia.
 
No widzisz, ja tu jestem z tych co nauczeni byli najpierw upominać, później ostrzegać a dopiero karać. Jestem z tych co nie leją od razu stąd takie widełki. Istnieje też wielka szansa że trafisz na takiego co ma jednak te duszę i serce i zrozumie swój błąd. Jest wielu takich ludzi którzy raz na czymś umoczą i dają na luz. Dla nich ma być takie właśnie prawo które upomina, ostrzega a dopiero po tym leje. Tymczasem okrągłostoliczniaki w Polsce chcą prawa które od razu leje. Ziobro był bym w niebo wzięty Smile gdyby mógł od razu po przekroczeniu o 50km/h stawiać pod barierką i kula w banię.
Okrągłostoliczniaki nie przejmują sie prawem bo ono nie jest dla nich. Byłem taksiarzem jakieś 2lata w Warszawie. Wiem co mówię. Rządowe autka i autka z niebieskimi tablicami mają gdzieś przepisy. Dla nich 180 w mieście to nic szczególnego. Oby to raz byłem świadkiem?????  Gania radiowóz jakieś czarne BMW, BMW się zatrzymuje, czerwona legitka w szybę i rura do przodu. O to mi kuźwa chodzi także.  A nasz BOR co odstawia z Prezydentem na pokładzie po Polsce?  Jemu wolno 160 grzać bo ma BMW?   Małe dziecko bawiące się przy drodze gdy piłka znajdzie się na trasie pewnie ustąpi Panu Prezydentowi a mi wejdzie już pod koła? Tak?
 
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika ZIWK

Szanowny Wieleny Nie mam

Szanowny Wieleny
Nie mam pojęcia, w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale mieszasz pojęcia.
ASO - to Autoryzowana Sctacja Obsługi (najczęściej konkretnej marki) - mają za zadanie na gwarancji wyciągać od klientów maksymalną kasę za głupoty. Spotkałem ASO, w którym mechanicy nie potrafili otworzyć maski auta we flagowym modelu (sic!)...
SKP - bo zapewne o to Ci chodiło czyli Stacja Kontroli Pojazdów - i tylko oni mają prawo wykonywać przeglądy dopouszczające pojazd do ruchu. Znaczna część dopuści wszystko, jeśli tylko w Dowodzie Rejestacyjnym będzie "królewska wkładka" .
Co do naklejek zamiast pieczątek, oraz potwierdzeń OC - to w BRoP raczej nie przejdzie - "Polak potrafi..."
Alkochol - jest dpouszczalne 0,2, i ti powinno być utrzymane, ale z bezwzględnym wyłączeniem kierowców zawodowych przy pracy.
Kary za prowadzenie powyżej tego limitu są na dzisiaj śmieszne, o równie śmiesznych wyrokach za spowodowanie wypadku nie wpominam.
Jeśli dziś biorę 1kg siekierę i rąbię kogoś w łeb, to grozu mi oien bycd 8 lat do dożywocia. jeśli to samo zrobię samochodem ważącym 1500kg, to grozi mi maksymalnie 12 lat...
Karą za prowadzenie w stanie powyżej 0,2 powinien byćowia dodatkowo obowiązkowy i automatyczny przepadek samochodu - budźet by był badzo zadowoloony, a i ilość pieszyc by wzrosła.

Portret użytkownika wielebny

Witamy POpis-owców na forum.

Witamy POpis-owców na forum. Zgodnie z POpisową techniką widzę, że jak samemu nie może się czegoś dopowiedzieć i kogoś kopnąć to leci się POpomoc, w tym przypadku do moderacji. Szukasz poprawnej stylistyki w moich wypowiedziach w miejscu w którym każdy klnie ile wlazło? Kuźwa, człowieku! Tu jest miejsce dla Ciebie:
http://dladzieci.pl/forum.html?ticaid=616d1e
Dlaczego nie mogąc sensownie wypowiedzieć się na temat czyjejś "choroby" wytykasz mu jego pustą lodówkę?
Gdybyś ruszył kapucynem i poczytał wszystkie moje wątki to zrozumiał byś że mówię w kilku językach a obecnie zmieniłem także alfabet. Zrozumiał byś że z racji wieku jest już ciężko poprawnie mówić więc mam styl jaki mam i wcale się tego nie wstydzę. Nie szukaj zatem dziury w mojej szkole bo z pewnością jej poziom już w podstawówce był wyższy jak dzisiaj w Twoim ogólniaku.  Zauważyłem że praktycznie każdy ostry wątek który jest całkowicie niezgodny z POpisowym prawem roku 2016 kończy się dymem. No cóż. Niczego jako jednostka nie zmienię a dalszą kontynuację swego bytu w owym wątku poświęcę na maksymalne wku****ienie samego siebie tylko i po to by np. nie tęsknić do zabitego dechami kraju nad Wisłą. Nie tęsknić do zamkniętych lasów, prywatnych jezior, wybetonowanych rzek, do zakazów palenia ogniska na łąkach, do zakazu jazdy po lasach, do zakazu życia bo takimi wpisami udowadniacie jedynie to że nie rzeki są wybetonowane lecz większość z Was.
No tak. Nie powinieniem mieć pretensji do kogoś kto ma lat 15,18,21 i nie ma do czego się odnieść albowiem nie zna innego życia a w świecie był tylko wtedy gdy się logował pograć z Jankesami w jakieś PeCeTowe gierki.
 
Widzicie?  Wy nawet przesłania nie załapaliście więc wytłumaczę jak krowie na rowie o co mi chodziło...
Chodziło mi o to że marnowany jest szmal podatnika w stwarzanie coraz to bardzioej absurdalnych przepisów które nigdy w życiu nie wyegzekwują porządku!  Kumacie czy nie???
Wydaje się miliardy na utrzymywanie służb, opłaty pensji pojebanych urzędasów i gania ludzi i to w czasach 100% centowej informatyzacji!!!
Można było by stworzyć to o czym napisałem i było by po ptakach bo nie sądzę że gdyby istniało takie prawo w tej dziczy jakie zaproponowałem że dnia następnego od wprowadzenia ktoś by drukował naklejki na tablice rejestracyjne i golił je po 5zł na aukcji!!!!
Nie sądzę że biznesmenik gdyby zarobił 5000zł za zaparkowanie w miejscu dla inwalidy zrobił by następnego dnia to samo!  Nie sądzę że ASO podbijało by na lewo przegląd wiedząc że jest za to 100.000 kary i odsiadka!
Tym czasem rząd dziczy bawi się w kotka i myszkę marnując szmal którego KUVAAAAA  brakuje na to by zapewnić Wam socjalne mieszkania ....
Bardzo cieszę się że wyjechałem na starość bo gdy dorwą się stołków u władzy ludzie Waszego toku myśleniowego to wtedy będzie już tylko ... jak to mówią Świadkowie Jehowy, armagedon!!!!
I faktycznie, czytając ich pisma (z ciekawiości) doszedłem do wniosku że z tym Armagedonem na dniach to oni mają rację bo takiej dziczy jak Polska do dna brakuje już tylko max. 20,25lat!
Z szanującego się kraju, z szacunku, z ludzi odnoszących się z jakąś tam namiastką godności, honoru do innych od roku 1990 zrobili dzisiejsze dno!
Matki zabijają dzieci i pakują w beczki?  Wnuczek sztyletuje babcię za 200zł?  Pół Polski szczeniaczków na dopalaczach jedzie?  Od roku 1990 już pięciokrotnie Ministerstwo Edukacji obcinało poziom nauki!
Wiecie dlaczego? Bo nie wyrabiacie i to z przysłowiową tabliczką mnożenia!
Zobaczcie jak pięknie się dogadujecie. Poszperajcie we własnych USC. Ile było rozwodów w latach do 1999 a ile jest teraz? Polacy już nawet sami ze sobą nie wytrzymują i co?
Nadal będziecie kreować to bagno na raj??
Smile
 
Gdzie ośmieszam tylko PIS?
Przecież zawsze piszę POpisowcy!
Włącz glacę wreszcie.
 
A na PIS siadam za kit wyborczy. Miało być po 500zł na każde dziecko czyli na każde znaczy na każde. Masz ich 3 to dostajesz 1500! Masz 5 dostajesz 2500!  Dużo?
Co to KUVA jest 2500zł (590 euro) na piątkę dzieciaków przy cenach w sklepach które są na poziomie Italii w której zarabia się minimum 1400 euro na budowie, Austrii w której zarabia się minimum 1800 euro jako drwal czy Anglii w której minimalna jest na poziomie 5GBP za mycie garów???
www.eurospin.it
Porównaj sobie z Polskim LIDLEM człowieczku to zajarzy Ci glaca o co wujowi Wielebnemu biega!!!
 
Masz internet i nie umiesz czytać??????????
Popatrz sobie na różnice w cenach samochodów, sprzętu RTV, AGD i komputerów. Popatrz sobie na różnicę w cenach większości żarcia i zejdź na ziemię. CO z tego że paliwo tańsze Polska ma jak to woda? CO z tego że fajki tańsze o aż 1 euro na paczce?
Co z tego człowieczku jak średnia dochodów przysłowiowego robola w Warszawie to 2200zł które szwab wydaje na marchewki do obiadu na miesiąc. Przestań mnie oszwabiać bo nie mam z nimi nic wspólnego. Jak bym kochał POjebanych Niemców to nie uciekał bym z Iserlohnu po 4latach zamieszkiwania pod Moskwę!!!!!!
Dlaczego w Wolfsburgu Polak w fabryce VW zarabia 1790 euro a Ci co składają Caddy w Polsce już tylko 1900zł???????????????????????
 
Niemców to ja mogę conajwyżej rozstrzelać jak mi Putin amunicję dowiezie. Tyle mogę Niemcom za te całą Islamizację i rozp...dolenie Unii!
No i wiesz, mam wrażenie że te prawdziwe przepisy które uniemożliwiały by przekrętów - bolą jedynie tych którzy najwięcej przekręcają. Zakładam się że już dawno skończył Ci się przegląd i sam klepiesz pieczątki w OC he he
Tak, tak. Uczciwy człowiek nie ma się czego bać i do czego rzucać. Miał byś sprawne auto i uciułane 600 zeta na OC to byś lał na to czy w ASO naklejają coś na blachy czy nie. Taka jest prawda. Zaostrzenie przepisów a tak naprawdę wprowadzenie takich które działają boli tylko przekrętów którzy z niemocy zaczynają się przywalać do brudnych skarpet urzędasa bo nawet to mu zbyt mocno jedzie.
Mając na obwodnicy miasta znak 100km/h i mandat na kwotę 5000zł + % od wartości auta za przekroczenie płakał byś jadąc owe 95?
Nie ....  Ty wolisz mieć tam 70 by móc tam stać codziennie z rana swoim MILICYJNYM radiowozem i trzepać premię do wypłaty, prawda? Co to ma wspólnego z bezpieczeństwem w czasach w których każdy kierowca jadący autem za miastem po prostej szerokiej wie że 70km/h to prędkość niebezpieczna bo idzie przy niej zasnąć.
 
Nie widzisz że swoimi pomysłami próbuję załatać budżecik bo i tak będzie łatany z mandatów i usprawnić te niby bezpieczeństwo?
Gdyby na obwodnicy stało 100km/h to na bank znajdzie się nie jeden taki jak Ty który wciśnie więcej. Mi tam i pewnie 80% ludności w tym kraju te 100 wystarczy ale ... są i tacy którzy dadzą gazu.  Ci jadący 99 na setce mają spokój bo ich nie zatrzyma Policja, kapujesz? A jak już zatrzyma to zarobi ... i tyle!
Po co łapać 100 samochodów na 70tce które jechały 85 i dymać ludzi na 500zł jak można dać ludziom wreszcie spokój, niech jadą te 95 a łapać prawdziwych wariatów i ich cyckać!!!!!!
Źle coś mówię???
 
Moskwa ma kilka obwodnic. Na pierwszej (najbliżej centrum) najczęściej stoi 100km/h. Na następnej 110 i 120km/h (najczęściej). Tutaj także odbywają się nielegalne wiścigi super "bryk" dzieci z domów ze złota. Ganiają się różnymi odmianami Ferrari, Porsche, są Lambo i masa bardzo bogatych fur. Są i AMG i BMKi różnych klas. Dzieciaki ganiają się po betonówce z prędkościami często pow. 300km/h!  Policja? Nie ma Policji. Policja nie dysponuje takim sprzętem by ich ganiać. Wyścigi odbywają się od lat! Zgadnij ile było na obwodnicach wypadków od 2014 roku...
Zgadnij!
Chłopie - zero!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mówisz tak o Niemcach... No dobra.
Wiesz co mi zrobili Niemcy gdy wieczorem wracałem z Hannoveru do Dortmundu? Miałem wtedy Vectrę C i grzałem lekko ponad 200. Wyprzedził mnie radiowóz i wyświetlił na szybie z tyłu: LANGSAM BITTE (wolniej proszę!).  W Polsce za te 200 na autostradzie czyli w bardzo bezpiecznym miejscu w którym i 300 można lecieć postawią ograniczenie do 100 i na odcinku 10-20km ganiają nieoznakowane radiowozy. Gdy już by mnie dorwali przy 200km/h to trąbnili by o mnie w PEdałenie, POLszmacie i w Piracie. Normalna średnia prędkość komunikacyjna np. w Nimczech na autobahnie (pustym) nocą to 160 do 180km/h i nikogo normalnego w oczy to nie wali.
Średnia nawet na Moskiewskich obwodnicach na których stoi owe 120km/h to 140-160. Tam też nie ganiają za takie co a w Europie, także i porąbanej do granic możliwości Polsce, chcą zrobić 30 w mieście. 30km/h to człowiek biegnie...
Rowery będą szybsze a wszystko to przez ludzi idiotów, którym trzeba tłumaczyć że każdyu pojazd mechaniczny cieżko jest zatrzymać, że nie wolno włazić pod koła. Nie, nie, debil pieszy ma pierwszeństwo nawet na czerwonym gdy jest na pasach.
Szczyt paranormalno-paraidalnego idiotyzmu!!!!!!!!!!!!!!!
Masz zakaz wstępu na jezdnię ale masz pierwszeństwo i auto jadące musi się kuVAA zatrzymać a jak trzaśnie idiotę na pasach a idiota leciał na czerwonym bo mu tramwaj zwieje to... kierowca winny!!!!
To czemu lekarz nie jest winny gdy przywiozą erką naćpanego idiotę a ten na stole zdechnie???????????
 
 
 
 
 
 
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika alternatywny

Czy na tym portalu piszą

Czy na tym portalu piszą artykuły i komentują je głównie ludzie z gimnazjum? Z pojecięem o życiu w sumie żadnym?
"Panie" autorze, jak chcesz kultury i wypić wino z żoną (bo ta jasne, masz 38 lat doświadczenia za kierownicą i żone ok ok powiedzmy że uwieżyłem) to sobie do domku możesz wrócić taksówką, lub zrobić romantyczny spacerek - jaki problem? 
Komentarz rowerzysty - dlaczego po dwóch piwkach nie mogę kierować - spadłem - i wy mu plusy daliście? Potwierdzenie gimnazjalnego charakteru tego portalu. Panie rowerzysta wiesz dlaczego nie możesz? Bo sobie nie życzę zbierać pijanego gnoja z maski mojego auta, co najwyżej w pysk mozesz dostac a nie pozwolenie na jazde rowerem po pijaku. 
Za cukierki czy jedzenie nikt was nie posadzi, nie martwcie się... widać że ani autor tekstu ani komentujacy nie zdają sobie sprawy jak wygląda zwykłe rutynowe dmuchanie - a chcą opowiadać o prawach drogowych Biggrin Jest pierwsze dmuchanie - masz czerwo zielen lub pomarancz, jesli czerwo/pomarancz dmuchasz w alkomat z wyświetlaczem zawartości alko, jeśli jest większa niż właśnie te 0,2 to Cię zatrzymują na drugie dmuchanie po upływie kliku minut, jeśli będzie rosnąć masz przewalone, jeśli spadać i jest poniżej tych 0,2 to przy takiej zawartości najparwdopodbniej zawsze puszczają Cie bez większych problemów.... Po co takie głupoty wypisujecie tutaj? Komuś z was się zdażyło stracić prawko "za cukierka" - serio? to po co ściemniacie że kolega kolegi tata mamy wujek syna dziadek wnuka itp mi powiedzial? Tylko kretyn przyznaje się że jechał po pijaku, zazwyczaj każdy kto traci prawko był po prostu pijany i wymyśla sobie historyjkę jak go ukarano bezpodstawnie. 
PS. Dobrze robie że rzadko już tu zaglądam - syf, dno, muł... pozdro!

Strony

Skomentuj