Co właściwie odkrył łazik Curiosity? Związki organiczne czy nic ciekawego?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Przez kilkanaście dni czekaliśmy w niecierpliwości, aby agencja kosmiczna NASA zechciała poinformować, o jakim historycznym odkryciu mówimy w kontekście odkryć rzekomo dokonanych ostatnio na powierzchni Marsa. Wszyscy sądzili, że urządzenie SAM znajdujące się na pokładzie Curiosity potwierdzi ostatecznie to, co naukowcy podejrzewają już od dawna, że na Czerwonej Planecie istniało bądź nawet nadal istnieje życie.

 

Wczorajsza konferencja prasowa NASA, była dla większości osób na tyle niejasna, że czołówki światowych mediów zapełniły się informacjami na temat odkrycia związków organicznych na Marsie. To naprawdę zastanawiająca interpretacja słów naukwców. Według informacji przekazanych przez NASA ustalono jedynie skład chemiczny gleby marsjańskiej znajdującej się w obrębie krateru Gale, czyli miejsca lądowania Curiosity. 

 

Przede wszystkim ustalmy jeszcze raz, co wykrył SAM. W marsjańskiej glebie odnaleziono związki siarki, chloru i węgla. Właściwie to instrument ten odkrył związek będący pochodną metanu z tym,   że to odkrycie dokonano już jakiś czas temu i potem stwierdzono, że metan przyleciał na Marsa z Florydy. 

"W tym momencie, nie ma definitywnego potwierdzenia istnienia marsjańskich związków organicznych, ale nadal szukamy w różnorodnym środowisku Krateru Gale" -  powiedział Paul Mahaffy,  odpowiedzialny w NASA za funkcjonowanie instrumentu SAM. 

Gdy przeczyta się ze zrozumieniem powyższe zdanie pozostaje tylko zadać pytanie jak na podstawie tego komunikatu można było wysnuć, że jednocześnie coś znaleziono i czegoś nie znaleziono na powierzchni Marsa?

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika thingler

Każdy ma swoje zdniae na

Każdy ma swoje zdniae na rózne tematy bo czytał inne opinie i nawet jeśli czytał dwie rózne interpretacje czegokolwiek to i tak będzie uważa to co chce uważac za prawdę Prawda jest taka że jestesmy w czarnej d..ie i wiemy co chcą żebyśmy wiedzieli, nasze insynuacje wierzenia nie maja podstaw tylko domysły, jak ktos nam nie powie, że tak jest to będzie tak jak ktoś chciał by żeby było a każdy ma swoej zdanie.

Portret użytkownika jaron

Wg mnie, Jeden z naukowców z

Wg mnie, Jeden z naukowców z NASA wyszedł przed szereg. Może uznał, że już czas obwieścić światu, że istnieje życie na innych planetach, jednak mocodwacy jego zmienili zdanie i nadal wolą mydlić ludziom oczy.

Portret użytkownika Yuro

Uwazam ze Ziemia jest jak

Uwazam ze Ziemia jest jak Korea Polnocna. Odizolowana od reszty wszechswiata, a dostep "na zewnatrz" ma tylko elita swiatowa. Zwykli mieszkancy sa utrzymywani w niewiedzy tylko po to zeby nie poczuli wolnosci bo wtedy wspaniale zycie elit byloby zagrozone. Pozdrawiam

Portret użytkownika promyk

Niepotrzebnie się wychylali.

Niepotrzebnie się wychylali. Mają prawo do tajemnic, a my pewnie nie wiemy 3/4 tego co oni wiedzą. Pozostają nam przecieki lub domysły. Aleee NASA nie wie tego co Pan Bóg robi. Czyli, że będzie przebiegunowanie ziemi, zmieni sie grawitacja, struktura geometrii ziemi, zmienią się cykle słońca /już się zmieniają/, trąba powietrzna ma przyjść na świat.... , nowe niebo i nowa ziemia.

Portret użytkownika elfy

człowieku, co ty brałes co?

człowieku, co ty brałes co? podziel sie ze mną, tez chce miec takiego tripa. Jak mozna mowic o koncu swiata przebiegunowaniu 21 2012 skoro kalendaż ktory mamy jest niedokładny, o czym ty mowisz... chce zobaczc zonka na twojej twarzy jak wstaniesz 22 grudnia.

Portret użytkownika promyk

Nigdy nie pisałam, że coś

Nigdy nie pisałam, że coś zdaży się 22 grudnia 2012r, nigdy nie mówiłam o żadnej dacie. Pisałam, że nadejdą zmiany, kiedy w jakiej kolejności ja nie wiem i tego nikt nie wie. Jakbyś tu częściej zaglądał, to byś wiedział co się tu pisze.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

promyczku... nie ulegaj...

promyczku... nie ulegaj... nie ulegaj kosmicznej manipulacji
Kosmos jest jaki był i się znacząco dla nas nie zmienia..
Zmienia się Ziemia... lecz ci co ją zmieniaja są niewidzialni... nietykalni... i okrutni...
 "Jesli jest Bóg to chwała Bogu... jesli go nie ma... to niech nas ręka boska broni..". nie-AMR

Portret użytkownika Lucifer

Hmmm nietykalni? Na pewno

Hmmm nietykalni? Na pewno nie. Jestem pewny na 100% że poza Ziemią istnieje Inteligentne Życie. Prawda o takim odkryciu doprowadziła by do Revolucji Świadomości wśród Ludzi. Tego na pewno nie chcą rządzący Tym Światem. Poza Tym, Bóg jest wszędzie, a najwięcej Go w Sercu drugiego Człowieka.

Portret użytkownika b@ron

lubie cie promyczku ,wiesz

lubie cie promyczku ,wiesz czemu...ale nie wierz w koniec świata związany z przebiegunowaniem...sami niszczymy planete a jeśli jest bóg to on tylko nas może uchronić przed nami samymi (nie odbierz tego za sarkazm bo lubie czytać co piszesz)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika jeden z wielu

b@ronie , ciekaw jestem jak

b@ronie , ciekaw jestem jak ty sobie wyobrażasz Boga? Co to właściwie jest według ciebie tym Bogiem. Jakiś człekokształtny o niewyobrażalnej mocy gdzieś istniejący/mieszkający/ - to napisz gdzie, czy jakąś niematerialną moc, siłe czy coś innego istniejącą w całym wszechświecie, czy wszystkie prawa fizyki są twoim Bogiem - określ to, to może i ja dam się przekonać o Bogu, jeżli twoja wizja jest racjonalna. 

Strony

Skomentuj