Co wiadomo o katastrofie śmigłowca prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Śmigłowiec, którym leciał prezydent Iranu Ebrahim Raisi, zaginął, gdy jego konwój napotkał masę chmur - tak przynajmniej poinformowała irańska agencja informacyjna IRNA, cytując szefa kancelarii prezydenta Gholamhoseina Esmailiego, który podróżował w jednym z towarzyszących śmigłowców.

 

 

Według Esmailiego, warunki pogodowe na początku lotu były normalne, ale po 45 minutach pilot śmigłowca Raisiego poinformował, że będzie zwiększał wysokość, aby uniknąć chmur, i nakazał dwóm towarzyszącym śmigłowcom zrobić to samo. Gdy zaczęli nabierać wysokości, dwa pozostałe śmigłowce nagle straciły z oczu maszyna Raisiego, która leciała pośrodku.

 

"Po 30 sekundach lotu nad chmurami nasz pilot zauważył, że środkowy śmigłowiec zniknął" - oświadczył Esmaili, dodając, że jego maszyna wróciła i kilkakrotnie krążyła nad obszarem w poszukiwaniu śmigłowca prezydenta. Jednak z powodu złej widoczności musiała przerwać próby poszukiwań i wylądować w pobliskiej kopalni miedzi.

 

Według Esmailiego, podejmował on liczne próby skontaktowania się z samolotem Raisiego za pomocą urządzeń radiowych i udało mu się dodzwonić do Mohammada Alego Ale-Hashema, imama z Azerbejdżanu Wschodniego, który towarzyszył prezydentowi. Ale-Hashem przekazał, że śmigłowiec prezydenta rozbił się w dolinie.

 "Gdy znaleźliśmy miejsce wypadku, stan ciał wskazywał, że ajatollah Raisi i inni towarzysze zmarli natychmiast, ale Ale-Hashem... przeżył kilka godzin". - powiedział

Raisi i jego delegacja wracali z wizyty u prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, po tym jak obaj przywódcy inaugurowali duży projekt tamy na granicy między dwoma państwami. Śmigłowiec, którym leciał Raisi, rozbił się w górskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni na północnym zachodzie Iranu. Po ponad dziesięciogodzinnych poszukiwaniach, które utrudniał mgła i deszcz, prezydenta i siedmiu innych urzędników znaleziono i potwierdzono ich śmierć. IRNA wcześniej informowała, że śmigłowiec Raisiego rozbił się z powodu "awarii technicznej", ale oficjalne oświadczenie w sprawie przyczyny incydentu nie zostało jeszcze wydane.

 

Irański przywódca najwyższy ajatollah Ali Chamenei ogłosił pięciodniową żałobę narodową w kraju po ofiarach katastrofy. Tymczasowym prezydentem Iranu został pierwszy wiceprezydent Mohammad Mokhber, a przyspieszone wybory prezydenckie zaplanowano na 28 czerwca.

 

Tysiące Irańczyków przemaszerowały we wtorek przez Teheran w ramach uroczystości pogrzebowych Raisiego. Pogrzeb odbył się w środę, a ciało prezydenta zostalo przewiezione do Meszhedu, jego rodzinnego miasta na północnym wschodzie Iranu, gdzie został pochowany.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Widać że ten zamach

Widać że ten zamach/morderstwo w Iranie to jest element całości a nie odosobniony przypadek - to już wiemy.

Centrum świata przenosi się do Azji z Chinami jako głównym ośrodkiem, już w tej chwili w BRICS są najludniejsze kraje świata, bo oprócz wymienionych Chin są tam też Indie, Brazylia, Rosja i inne duży potencjał, dużo zasobów, dużo ludzi i dużo możliwości i to poza kontrolą parchatych pasożytów.

Jest to proces nieunikniony i nieuniknione są również próby storpedowania tego procesu dlatego teraz widać wzmożoną aktywacje tych szaleńców i parachatych zbrodniarzy - te zamachy ale i nie tylko.
Widać wyrażnie że z jednej strony mamy  kraje zdominowane przez parchy i jest to ten obszar który zawiera się w NATO i U.E a z drugiej strony jest reszta świata i ci parchaci zbrodniarze z usa i izraela będą gotowi podpalić ten świat aby tylko nie dopuścić do tej nieuniknionej alokacji tego centrum świata, co oznacza że tam kasa światowa będzie generowana, dlatego widzimy ten zamach w Iranie i na Fico, ucieczka Szwaba jak szczura z tonącego okrętu, dodatkowo mamy przed czasem rezygnacja ciapatego z rządzeniem Anglią i to teraz, to jest bardzo niepokojące a gdy dodamy do tego obecną  blokadę Tajwanu gdzie jest marionetkowy rząd proparchaty, oficjalnie to są manewry Państwa Środka ale widać wyrażnie że w każdej chwili może to stać się blokadą albo nawet inwazją na Tajwan, bo tych sił zgromadzono tyle, że to na to wygląda - na razie jest to w "zawieszeniu".

Tak że lato zapowiada się niezwykle gorące i ten zamach w Iranie 
jest jednym z elementów podgrzewającym temperaturę.

Niestety Polska jest po niewłaściwej stronie a zmanipulowane polskie ameby są podatnym gruntem dla penetracji przez polskojęzycznych banderowców, jakiś rudych folsdojczów, czy polskojęzycznych parchów i to całe antypolskie bydło siedzi przy korycie i żeruje na Polsce.
Jedynie pozbycie się tego dziadostwa z Polski mogłoby uratować sytuację i po prostu Polaków i Polskę i nie ma alternatywy.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika S

Wiadomo jednak trochę więcej

Wiadomo jednak trochę więcej niż w artykule:

1. Helikopter spadł bez nadania MAYDAY, oraz bez sygnału awaryjnego z transpondera, zupełnie jakby w sekundę wysiadły wszystkie urządzenia na pokładzie.

2. Helikopter był wyposażony (oficjalne informacje) w specjalne nadajniki naprowadzające w razie wypadku, które aktywują się automatycznie w momencie uderzenia w ziemię. Ale ten się nie aktywował, dlatego tak długo szukali rozbitej maszyny

3. Warunki pogodowe w momencie startu prezydenta były tam dobre, ale gwałtownie pojawiła się gęsta mgła. No OK. pogoda w górach jest nieprzewidywalna, ale ...

4. W tym samym czasie w okolicy leciał amerykański samolot transportowy US Air Force C-17. Do Baku nie latały ŻADNE amerykańskie samoloty wojskowe już od ponad roku, a teraz proszę, akurat tego dnia...

5. Samolotów C-17 używa się m.in. do rozpylania chemitrails (oficjalne informacje), czyli takiej gęstej mgły "na zawołanie". Co więcej, takie samoloty można wyposażyć w broń mikrofalową (czym chwali się amerykańska armia). Tą bronią można strzelać punktowo, wyłączając całą elektronikę w trafionym pojeździe. Hmmm... pkt. 1 i 2?

6. Powiecie "oj tam S", teorie spiskowe tu wypisujesz... Może i tak, ale pogodowe zdjęcia satelitarne ujawniają sztucznie wywołane chmury chemitrails, i podobno mogą też uchwycić silne impulsy elektromagnetyczne czy mikrofalowe (na tym się nie znam, tylko tak słyszałem). Więc zastanawiające jest, czemu wszystkie zdjęcia satelitarne z tamtego rejonu w dniu wypadku zostały USUNIĘTE, prawda? O proszę bardzo:

https://htrs-special.s3.us-west-2.amazonaws.com/Weather-CENSORED-for-all-May-19-Helicopter-Crash.mp4

7. I smaczek na koniec: Helikopter prezydenta rozbił się 19 maja wieczorem, wracając z Azerbejdżanu. Izraelska tuba propagandowa w internecie, stronka "Israel War Room" zamieściła 19 maja RANO, pusty wpis jedynie z ikonką helikoptera...

 

Ale to wszystko tylko zbiegi okoliczności, prawda?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

możemy byc pewni że radek

możemy byc pewni że radek sikorski apelbaum by powiedział "dzięki Ameryko i Izraelu"   :-) ale jako Polacy i prawdziwi Żydzi katoliccy od Maszijaha Jehoszui powiemy módlmy się za poległych by dostali się do Boga Jezusa Chrystusa oraz byśmy się uratowali z diabelskiego koła samsary wiecznych odrodzeń w piekle planet gwiazd i galaktyk, bymśmy uzyskali ciała anielskie od Boga Jezusa Chrystusa oraz Ducha Święteo Boga Jahwe !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj