Co spowoduje likwidacja gotówki i stworzenie bezgotówkowego społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Społeczeństwo bezgotówkowe to cel jaki stawiają sobie od dawna rządzący w wielu krajach. Nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku i jest to proces niezauważalny dla wielu z nas. Infrastruktura umożliwiająca płatności bezgotówkowe już jest. Są też preteksty do likwidacji gotówki jakie dała pielęgnowana przez władze paranoja koronawirusowa. Jakie konsekwencje dla ludzi spowoduje likwidacja gotówki ?

W bezgotówkowym społeczeństwie po prostu pieniądze będą funkcjonowały tylko w formie cyfrowej. Dzięki temu każda transakcja będzie do wyśledzenia i w pełni kontrolowana przez rząd. 

 

W konsekwencji zniknie cała szara strefa i nie będzie się dało wynająć kogoś do prostych prac bez wiedzy rządzących. Ludzie, którzy wspierają koncept bezgotówkowego społeczeństwa najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza zrealizowanie takiego celu. 

 

Na przykład, młodociani nie będą już mogli pracować u lokalnych rolników przy zbiorze truskawek czy malin. Skoro nie będzie się dało zapłacić gotówką młodzi ludzie nie będą w stanie zarobić na swoje wakacje. 

 

Babcie, ciocie, dziadkowie i wujkowie nie będą w stanie ofiarować gotówki w prezencie na chrzcie czy komunii świętej. Nie będzie też pieniędzy wkładanych w urodzinowe kartki lub koperty. 

Likwidując gotówkę zlikwidowane zostaną też przysłowiowe świnki skarbonki, za pomocą których uczy się dzieci wartości pieniądza i sensu jego oszczędzania. Oznacza to też brak gotówkowych napiwków dla kelnerów. Brak gotówki to też znaczne utrudnienie dla prowadzenia zbiórek charytatywnych. 


Co więcej, banki uzyskają dzięki temu kontrolę nad każdym wydawanym groszem. Każda transakcja bedzie zapisywana w systemach bankowych. Do dyspozycji banków i rządu będzie też cała historia naszego przemieszczania się i zakupów. 

 

Dostęp do twoich pieniędzy będzie mógł być wyłączony w każdej chwili i na dowolny okres czasu. Nie będzie żadnej ochrony przed rosnącymi szybko podatkami i każdy grosz będzie mógł być dowolnie opodatkowany. 


W zasadzie to rząd będzie mógł wtedy decydować co kto może kupić i kiedy. Jeśli jakieś twoje transakcje wydadzą się władzom podejrzane, twoje pieniądze mogą być zamrożone do czasu złożenia wyjaśnień. 


Gotówka to wolność, jej likwidacja to zniewolenie. W interesie nas wszystkich jest jej zachowanie. Gdy to się nie uda konieczne będzie znalezienie jej surogatu. Być może staną się nim kryptowaluty, które już teraz stoją solą w oku osób planujących bezgotówkowe społeczeństwo. Może odpowiedzią na te totalitarne zapędy będzie powrót do łask barteru.

 

Coś będzie trzeba wymyślić i na pewno jakoś się do tego dyktatu dostosujemy. A jeśli to się nie uda, to cała nadzieja w Słońcu, które może w niszczycielskim akcie wyłączyć wszystkie ziemskie sieci energetyczne i internetowe, co z pewnością zakończy konstruowaną obecnie bezgotówkową erę ludzkości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Gargulec

Taa, a o jednorazowych

Taa, a o jednorazowych "kartach podarunkowych" słyszeliście? Już teraz można taką kartę doładować dowolną kwotą i podarować innej osobie. Tak więc za jakiś czas, będzie to wyglądało tak, że na przykład panience przy drodze ekspresowej zamiast gotówką za "usługę" będzie się płacić kartą podarukową na zakupy w Tesko, albo doładowaniem konta na Netflix'ie Acute

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Przerażajace jest to, że

Przerażajace jest to, że niektórzy ludzie uważają płacenie kartą, za dobre rozwiązanie. Tłumaczą to tym, że nie muszą nosić przy sobie gotówki i oszczędzają czas sprzedawcom, którzy nie muszą liczyć pieniędzy. Nie widzą tego, że tego typu "wygoda" prowadzi ich do stopniowego uzależnienia ich od systemu i ingerencji w ich wolność. Niektórym państwom, korporacjom i organizacjom międzynarodowym chodzi o doprowadzenie społeczeństw do znacznego zubożenia, wzmocnienie nad nimi kontroli oraz likwidację własności prywatnej, dlatego dążą do likwidacji gotówki.

Portret użytkownika Gargulec

Niestety ma rację. Komentarze

Niestety ma rację. Komentarze często znikają, albo po kliknięciu w przycisk wyślij/publikuj, pojawia się jakiś durny komunikat "komentowana odpowiedź już nie istnieje" i to co się napisało zostaje skasowane.

Portret użytkownika axell69

Bezgotówkowy stan Polin nigdy

Bezgotówkowy stan Polin nigdy nie nastąpi i nigdy nie zostanie wprowadzony z pewnych jawnych powodów (tzn. zostanie wprowadzony ale to będzie kiedyś na samym końcu, bo owce doi się realnie i barany strzyże też ręcznie a nie online) i tak np.:

  1. Łapówki w kopercie pod i nad stołem (lub bez koperty)
  2. Lekarze przyjmujący prywatnie za gotówkę
  3. Deależy od środków zakazanych na usługach państowych
  4. Adwokaci którzy zawsze biorą z góry i obiecują wygraną
  5. I „co łaska” lub „bug zapłać” w kościółkach dla zniewolonych

Oraz to że lista jest długa w "nielegalnym" obrocie gotówkowym ,w obrocie którego nie widzimy, więc jak lichwa chce to zalegalizować tego nie wiem bo zaprawdę powiadam wam KK nie da pozbawić się wpływów pienieżnych gotówkowych , narkotykowa mafia w tajnych i nie tajnych słóżbach PL też nie , lekarze adwokaci też nie i szydzi też nie . Pozbawionych gotówki klechów należało by wtedy obłożyć kasami fiskalnymi , wtedy ich wydatki też ...więc mógby nastąpić efekt domina który NIGDY nie nastąpi  a nawet gdyby to będzie to za 1000 lat .   

Nie lamentować tylko myśleć .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika pax

Sprawę należy rozpatrywać

Sprawę należy rozpatrywać kompleksowo.

1. Sieć 5G ze smartfonami i oprogramowaniem śledzącym, później czipami.

2. Likwidacja gotówki.

Każdy kto będzie w jakiś sposób nieposłuszny lub nieprzydatny zostanie wyłączony poprzez blokadę/likwidację konta.

Jednocześnie programy śledzące będą namierzały ludzi zbliżających się do tego "banity" i wysyłały ostrzeżenia - alerty.

"Nie zbliżaj się i nie pomagaj, bo sam zostaniesz zbanowany".

Żeby żyć, nikt nie zbliży się i nie pomoże. To trenują już na tzw covid.

Na tym polega problem a nie na samej likwidacji papierów.

Portret użytkownika ziwk2

I tu się mylisz - łapówką nie

I tu się mylisz - łapówką nie koniecznie musi być koperta. Może być jakieś dowolne dobro - najlepiej ciężkie do wyśledzenia.

Wyjazd do dyskrenego hoteliku z 10 młodymi i chętnymi modelkami, wygrana na loterii (legalnej), zabytkowy zegarek... Szara strefa sobie poradzi - być może własną "szarą" walutą.

Portret użytkownika człowieknieistotny

Nawet i to nie pomoże Szara

Nawet i to nie pomoże Wink Szara strefa dalej będzie doskonale działać i działać będzie. Pojawi się nowa specyficzna waluta która będzie działać tylko w szarej strefie, też może być i złoto i złoto z pewnością będzie można "legalnie" wymienić na cyfrową walutę. Jest bardzo dużo możliwości i likwidacja gotówki tego nie zmieni :) 

Strony

Skomentuj