Co powinieneś wiedzieć o smogu elektromagnetycznym?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

My, ludzie XXI wieku oddychamy Internetem. Nie wyobrażamy sobie życia bez komputerów, smartfonów czy telewizji. Młodsi, czy starsi – wszyscy potrzebujemy nowych technologii na równi. Kiedyś awangardą było żelazko elektryczne, dziś nikogo nie dziwią dotykowe panele czy pralki, które po zaprogramowaniu włączą się o konkretnej godzinie. Coraz rzadziej spędzamy czas aktywnie. Dręczymy nasze zmęczone oczy wpatrywaniem się w monitory komputerów, pochłonięci cyberprzestrzenią.

 

Budzi nas alarm budzika w telefonie, po którego wyłączeniu wertujemy powiadomienia na kontach społecznościowych. Gdy chcemy porozmawiać z sąsiadem, nie kupujemy ciasta czy butelki wina na wieczorne spotkanie w ogrodzie lecz sięgamy po zestaw głośnomówiący i w trakcie siekania warzyw na obiad prowadzimy pochłaniającą nas konwersację.

 

Staliśmy się niewolnikami własnych urządzeń, ale nie narzekamy, bo to niesamowicie wygodne. Młodzi ludzie nie myślą niestety, „Kiedyś to były czasy…”, bo nie znają tego „kiedyś”. Nie pamiętają życia bez nowych technologii, gdyż rodzili się w trakcie nadawania transmisji ważnego meczu. Starsi natomiast czasów bez wygody pamiętać po prostu nie chcą. Człowiekowi bowiem bardzo łatwo przywyknąć do tego, co dostarcza komfortu i pozwala zaoszczędzić czas.

 

Niestety, czasami wygodne rozwiązania niosą ze sobą niechciane skutki uboczne. A jak to się ma do urządzeń elektronicznych? Otóż zanieczyszczają one środowisko promieniowaniem elektromagnetyczym. Tyczy się to nie tylko komputerów, czy komórek, ale także odkurzacza, prostownicy, czy miksera. Elektro smog powstaje wokół wszystkiego, co pobiera prąd z gniazdka. Nasz organizm przyjmuje to promieniowanie zupełnie jak wirusy z otoczenia. Niepohamowany rozwój technologii sprawił, że w Polsce od dawna jest znacznie więcej kart SIM niż samych mieszkańców!

 

Rodzice nie są w stanie zabronić dzieciom korzystania z komputerów, bo często to właśnie Internet jest ostatnią deską ratunku, gdy te nie radzą sobie z zadaniem domowym. Pracując w biurze wpatrujemy się w jasne, promieniujące ekrany przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, a po powrocie do domu odpoczywamy kontynuując obcowanie z elektronicznym sprzętem. Nie dajemy chwili wytchnienia naszym organizmom, przez co czujemy się ospali, zmęczeni i zniechęceni do aktywnych działań. Smog towarzyszy nam każdego dnia, jest nieodłącznym elementem prozaicznych zajęć w domu, jak i poza nim. 

 

Tego smogu nie da się zobaczyć, można go jedynie poczuć gdy odbija się na naszej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej. I może właśnie dlatego jest tak niebezpieczny i działa jak cichy zabójca, uszkadzając nasz układ nerwowy i wpływając na samopoczucie. Bo z pewnością każdy z Was modlił się kiedyś w myślach, by ciocia dzwoniąca z drugiego końca Polski skończyła już swój monolog, gdyż czuliście, że zaraz eksploduje wam głowa, albo wypatrywaliście na zegarku 16:00, by móc odkleić zmęczone oczy od komputerów i zmienić perspektywę szklanego szkła na to realne i namacalne, chociażby w autobusie, zmierzając do domu.

 

Nikt nie zmieni swoich przyzwyczajeń ani nie wyrzeknie się niezbędnych dla XXI wieku usług. Usług, które dostarczają nam rozrywki, które są oknem na aktualne wydarzenia ze świata, na kontakt z najbliższymi, a nawet na informacje o korkach na trasie, którą pokonujemy z domu do pracy. Jesteśmy interaktywni od urodzenia, bolesna prawda. Dlatego pomyślmy nad tym jak uchronić się od negatywnego wpływu na nasze zdrowie, bo taki właśnie wywiera nadmiar promieniowania elektromagnetyczne na organizm człowieka. 

 

Ludzie powoli zaczynają rozumieć kwestie związane z bezpieczeństwem korzystania z sieci komórkowych. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie technologią 5G i liczne protesty przeciwko niej. Jednak nawet bez 5G jesteśmy wystarczająco otoczeni falami elektromagnetycznymi i to praktycznie w stanie ciągłym.

W Polsce obowiązują co prawda restrykcyjne normy PEM, ale prawie na pewno zostaną zmienione, ponieważ przy obecnych poziomach przepustowość mobilnego internetu zakończy się w ciągu roku lub dwóch. Biorąc pod uwagę zastopowanie rozwou 5G ze względów politycznych, trzeba poluzować normy, a to oznacza, że z 5G lub bez, smogu elektromagnetycznego i tak w najbliższych latach przybędzie.


 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika DanielW

Niestety sztuczne pola

Niestety sztuczne pola elektromagnetyczne mają znaczące działanie na nasze zdrowie co zostało wielokrotnie dowiedzione np w badaniach Departamentu Zdrowia USA w badaniu National Toxicology Program, gdzie udowodniono na myszach, że pola z masztów komórkowych mogą powodować glejaka czy nerwiaka osłonkowego. 

Warto zcań swoje środowisko elektromagnetyczne i polecam np sprawdzić pierwszą mapę elektrosmogu dla Warszawy: http://raforest.com/mapa-pem-emf/ gdzie są dostępne odczyty z miernikiem i wyraźnie jest pokazane przekroczenie wartości biologicznych co może powodować uszczerbek na zdrowiu.

Portret użytkownika minoduesp

Od promieniowania źródeł

Od promieniowania źródeł zewnetrznych raczej nie uciekniemy ale mamy wpływ na własne najbliższe otoczenie . Wyłączajmy nieużywane (w danej chwili) routery ,modemy czy telewizory a na noc najlepiej jest wyciągnąć wtyczki od wszystkich urządzeń elektronicznych przynajmniej w pokoju w którym śpimy a w szczególności tych zasilanych impulsowymi zasilaczami .. to one głównie generują smog elektryczny. Odrobina dobrej woli i wysiłku a skorzystamy wszyscy.

Portret użytkownika kuk

konsekwencje efektu

konsekwencje efektu fotoelektrycznego w biologii ... - 100 lat później to jeszcze nie dotarło do medycyny ...
to się nie dzieje na zasadzie biochemii, bo biochemia nie da rady na tych poziomach ... jesteśmy w ciemnej dziurze i niczego nie widzimy ...
dlaczego wyższe normy ...
o totalnej bezsilności i niechęci do poprawienia istniejącego stanu rzeczy - /trza wziąć kasę i zalegalizować ten syf - a nawet go poprawić/
i o dziesiątkach diabłów tkwiących w szczegółach ...
tzw. postęp jest nieuchronny - to fakt
ale możemy i powinniśmy mieć wpływ na ... wymuszenie i przestrzeganie warunków
/a tak, zgódźmy się na wszystko, jak barany idące na rzeź .../

'' bardzo ciężko jest doprowadzić osobę do zrozumienia czegoś, jeżeli niezrozumienie przynosi jej korzyści '' i wygodny 'święty spokój'
przykładając telefon komórkowy do głowy zmieniamy metabolizm cukru ...

odkrycie 1905, nobel w 1920 ... sto lat później to jeszcze nie dotarło do medycyny ...

''... rynki finansowe załamałyby się dużo gorzej, niż w 2008 roku''
1 58' 30'' - ja pier...le .
a tego przecież nie udowodniono, 
święta racja panie ministrze ...????
1 30'
to jest normalna rzecz biznesowa - wylobbujmy takie normy, a wtedy jesteśmy zwolnieni z odpowiedzialności ...
nie ma takiej spółki - moralność akcyjna
Polska była wtedy w czołówce badań nad ... /badania WIML/
Badania te dotyczyły bardzo dużej grupy wojskowych. Co warto podkreślić, w tamtym czasie dysponowano idealną wręcz grupą kontrolną - osobami, które były całkowicie wolne od wpływu promieniowania mikrofalowego. Te badania doprowadziły do zidentyfikowania szeregu istotnych efektów biologicznych przewlekłej ekspozycji na pola elektromagnetyczne.

Obiektywnie stwierdzono efekty: drżenia rąk, odczynów dermograficznych, zmiany czynności mózgu (EEG), zapalenie spojówek, zmiany zmętnieniowe w soczewce, kataraktę, zmiany w rogówce i ciałku szklistym, stany zapalne naczyń krwionośnych, zwolnienie akcji serca, zmiany w zapisie EKG, zmiany w krwi, zmiany w szpiku kostnym i w węzłach chłonnych, zaburzenia czynności tarczycy, uszkodzenie gonad męskich, zmniejszenie liczby plemników, łysienie oraz wypadanie brwi i rzęs, nieżyt nosa i gardła, upośledzenie słuchu, dysfunkcje przewodu pokarmowego, częstsze występowanie zespołu Downa u potomstwa, zmiany w obrazie białek krwi i zmiany czynności niektórych enzymów, zwiększenie wolnej histaminy w krwi i wiele innych.

Z tych badań wynika również, że współczesne dolegliwości relacjonowane przez osoby elektro-wrażliwe były w latach 70-tych ubiegłego wieku bardzo dobrze opisane w literaturze przedmiotu. Dzisiaj te same dolegliwości uważane są przez Pana Profesora, Ministerstwo Cyfryzacji i temu podobnych za dolegliwości na tle psychicznym, emocjonalnym czy na tle masowej histerii i nieuzasadnionej obawy przed polami elektromagnetycznymi. Są teraz legendą miejską, czarną wołgą.

Te badania Instytutu Medycyny Lotniczej są cytowane do dziś na całym świecie. O dziwo, cicho o nich w Polsce.

Zagrożenia ze strony 5G - Paweł Wypychowski - twórca EVE
https://www.youtube.com/watch?v=pW5icrwAiBo&feature=youtu.be&t=5818&fbclid=IwAR27qLkV5h45EOgK6IRmmTZXHFOPiVU_7h1Hn7oKl2lRJ9VBgEmbKvrkX4g

Portret użytkownika PiotrSSS

Trzeba dodać że nawet gdyby

Trzeba dodać że nawet gdyby ktoś żył jak jakiś hipis, bez elektroniki itd, to sąsiedzi nadal będą nam produkować smog elektromagnetyczny, który nadal będzie na nas wpływał.

Szczególnie gdy się mieszka w bloku lub bliźniaku.

Skomentuj