A co po 50 latach? Palenie może negatywnie wpłynąć na życie twoich prawnuków

Kategorie: 

Źródło: tg

Prawnuki mężczyzn, którzy palili papierosy jako nastolatki, są bardziej narażone na nadwagę niż ich rówieśnicy. Pisze o tym Novaator, opierając się na wynikach badań przeprowadzonych przez naukowców z Wielkiej Brytanii.

 

Narażenie na substancje takie jak dym tytoniowy może mieć konsekwencje, które mogą pozostać ukryte w rodzinach przez pokolenia. Według naukowców może to być rzadki przykład pierwszych demonstracji międzypokoleniowych skutków ekspozycji środowiskowej na przestrzeni czterech pokoleń, tj. niedziedziczne dziedziczenie międzypokoleniowe czy epigenetyka.

 

W wyniku badań okazało się, że jeśli dziadek ze strony ojca zaczął palić we wczesnym okresie dojrzewania, czyli przed 13 rokiem życia, a nie w wieku 13 - 16 lat, to negatywnie wpłynęło to na jego wnuczki, ale nie na wnuki . Dlatego naukowcy zauważyli, że to potomkinie płci żeńskiej wykazywały oznaki nadmiernie wysokiego procentu tkanki tłuszczowej w wieku 17 i 24 lat.

 

Jednocześnie mówi się o niedociągnięciach w badaniu. Na przykład osoby, które wzięły udział w ankiecie, często nie wiedziały na pewno, jak żyli ich rodzice i dziadkowie, gdy byli nastolatkami.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ja mam w związku z tym, takie

Ja mam w związku z tym, takie pytanie. Jak głupoty i dyrdymały,stała implementacja zachowań nienaturalnych, obcych naturze człowieka,debilnych wręcz, przeczących faktom i prawdzie, oraz papki reklam i mnóstwa z pozoru niewinnych kłamstewek oklejających nam naszą rzeczywistość,ubarwionych szleństwem, wpłyną na nasze wnuki i prawnuki. Czy, to nie jest zjawisko groźniejsze, niż palenie papierosów ?   :)) 

Portret użytkownika Endymion

Ja w wieku 12 lat jeździłem

Ja w wieku 12 lat jeździłem na rowerze, po szkole haratałem w gałę, aż mnie mama za uszy nie wyprowadziła z boiska.. nad jeziorem z pomostu wszelkie możliwe salta do wody trenowaliśmy, a teraz? teraz widze dzieciaka z nadwagą jadącego elektryczną hulajnogą do szkoły, który wraca do domu na obiad i jest zestaw z fastfooda na obiad, bo matka 10h w pracy i 3h w drodze i nie ma czasu ani siły na ugotowanie obiadu.. ojciec w Norwegii, bo musiał wyemigrować, bo w Polsce nie był w stanie zarobić na alimenty i własne utrzymanie, synowi na gwiazdkę kupił elektryczną hulajnogę, bo dzieciak książką by wzgardził Sad tak to wygląda niestety

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika zeddsv

No pewnie! To bylo

No pewnie! To bylo dziecinstwo, a i tak jak mowisz, tak jest w wiekszosci przypadkow. Niestety, ale te dzieci staly sie latwym celem dla zarobasow z korpo ktore doslownie potrafia ladnie zapakowac i sprzedac nawet przyslowiowe gowno. Dieta raz. Styl zycia dwa. Jedno i drugie wspolgra. Telefon, komputer, szkola przez internet, siedzenie 24/7 na dupie. Tak to wyglada.

a teraz przepraszam prawnuki ale ide zapalic, a im napisze ksiazke co maja jesc i jak zyc zeby nie byc jak 95% przyszlego spoleczenstwa

 

pozdrawiam

Portret użytkownika axell69

Natomiast statystyki covidowe

Natomiast statystyki covidowe  przedstawiają zupełni coś innego , najmniejszy odsetek  zarażonych covidem  był  wśród PALACZY . Więc  sTalinn grat  znów  wyciagnął  króliczka z kapelusza  - kapelusz jest  żydowski 

Tytoń  jest demonicznie przedstawiany jako zabójca  , identycznie jak marycha  czy inne rośliny nieuprawne zwane  ziołami , zakazywane podstepnie  i notorycznie . Jestem palaczem tytoniu  i zioła , pijam napary wywary i herbatki  ziołowe   żrem  mięcho  i tłuszcz zwierzęcy bo mam w doopie narrację  ogólną  i zjebane  teksty Stalinna  debila .

Stalinn  znajdź  coś  na temat  największego pospolitego  zabójcy  ludzkość  , który dla niepoznaki  zwie się  Cukier 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj