Co oznacza przełom południowokoreańskich naukowców w zakresie nadprzewodników

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nadprzewodnictwo w temperaturze pokojowej to cel, który naukowcy ścigają od dziesięcioleci. Odkrycie takiego materiału, jak LK-99, mogłoby zrewolucjonizować wiele gałęzi nauki i technologii, zmieniając sposób, w jaki produkuje się i przesyła energię, a także wpływając na inne dziedziny, takie jak transport, informatyka i medycyna.

 

 

Połączenie minerałów lanarkit (Pb₂SO₅) i fosforek miedzi (Cu₃P) w procesie, który południowokoreańscy naukowcy nazwali "prażeniem", prowadzi do powstania nadprzewodnika działającego w normalnych warunkach. Charakteryzuje się on zerowym oporem i zdolnością do magnetycznej lewitacji, co ma kluczowe znaczenie dla jego potencjalnego wykorzystania.

 

Odkrycie to ma potencjał do zrewolucjonizowania produkcji i przesyłania energii, umożliwiając znaczną redukcję strat energii. Ponadto, nadprzewodniki mogą znaleźć zastosowanie w nowych typach transportu, takich jak lewitujące pociągi, a także w medycynie, gdzie mogłyby pomagać w precyzyjnych diagnozach.

 

Chociaż badania te wzbudziły entuzjazm, są także otoczone kontrowersjami i sceptycyzmem. Niektórzy naukowcy kwestionują dostarczone dowody eksperymentalne i wyrażają obawy, że publikacja tych badań była przedwczesna. Podejrzenia o manipulację danymi w innych badaniach nadprzewodnictwa dodają dodatkowej niepewności.

 

Twierdzenie południowokoreańskich fizyków o stworzeniu nadprzewodnika działającego w temperaturze pokojowej i pod ciśnieniem otoczenia może okazać się kluczowym przełomem w świecie technologii. Jednak naukowa społeczność musi podjąć staranne badania i weryfikację, zanim to odkrycie zostanie uznane za autentyczne.

 

Niezależnie od wyników dalszych badań, ogłoszenie to podkreśla, jak daleko posunęła się nauka w poszukiwaniu nadprzewodnictwa w temperaturze pokojowej. Wyścig trwa, a ten krok naprzód, chociaż jeszcze niezweryfikowany, może być znaczącym milnikiem na drodze do ostatecznego celu. Z pewnością będziemy śledzić dalsze rozwinięcie tej historii, która może ostatecznie zmienić świat, jaki znamy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Matrix

Nie na temat, ale co to ku*wa

Nie na temat, ale co to ku*wa za hamstwo?

cytuje "Odcinamy dostęp do pewnych treści dla botów Google. Treści klasyfikowane jako BEZ CENZURY będą teraz dostępne tylko dla donatorów."

 

Osoby ktore nie donejtuja tego portalu to BOTY GOOGLE????????

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Ludzkość korzysta z

Ludzkość korzysta z przestarzałej techniki. Zdobycze techniki o wiele bardziej zaawansowane nigdy nie wejda do powszechnego uzytku z powodu nieopłacalności. Jaki koncern chcaiłby produkować np akumulatory, albo żarówki które mają dziesiątki albo setki lat żywotności, już nie mówiąc o znacznie bardziej zaawansowanych tworach techniki? Zresztą był okres kiedy produkowano samochody potrafiące przejechać po kilka milionów kilometrów i które działały (i nadal działają) dziesiątki lat. Jednak dość szybko wycofano się z masowej produkcji takich samochodów z wiadomych wzgledów.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Endymion

Mnie ciekawi, jak to się

Mnie ciekawi, jak to się dzieje, że ekooszołomy nie poszły na wojnę z ekonomami?

Są opłacani z jednej kieszeni? Tylko taki morał przychodzi mi do głowy.

Ja bym chciał sprzęt AGD, jak i samochód kupować raz w życiu, aby był sprawny i służył mi.

Korposzczury poszły by na bruk, fabryk było by x10 mniej. 

Obecna ekonomia przypomina robotnika, co to kopie doły, a potem je zakopuje. 

Ma zajęcie, bezsensowne z pozoru, ale ludzi trzeba czymś zająć. Gdyby taki robotnik nie pracowałby 8-10h dziennie, to miałby czas pomyśleć o polityce, a myśleć nie można, to zabronione, z tego powodu zorganizowano brak czasu na myślenie, można mając chwilę i siły obejrzeć TwlaWizję i usłyszeć przekaz dnia, do którego należy stosować się.

Gdyby ludzie mieli zbyt wiele wolnego czasu i pieniędzy, to by mnożyli się jak króliki, a to jest problem dla depopulatorów.

Mamy mieć tyle aby przeżyć, na życie nie starcza, a na samobójstwo jest dochód zbyt wysoki, wegetacja.

Ludzie pracują, aby przeżyć. Kiedyś pracowali, aby żyć. do tego dąży świat, aby żyć, aby pracować Sad

Do tego rozwarstwienie społeczne, ktoś kto przyżądza hamburgera, zarabia tyle, że nie stać go aby go kupić.

Henry Ford miał dewizę, że produkuje auta, na które stać jego pracowników. Teraz na parkingu fabryki VW nie widzę aut pracowników, co to zeszły z produkcji, a średni wiek aut to 20 lat.

Przyszły takie czasy, że ludzie z chorym zębem muszą brać kredyt na dentystę, który jest klientem salonu samochodowego i kupuje auto za 200.000zł za gotówkę.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Przyszły takie czasy, że

Przyszły takie czasy, że ludzie z chorym zębem muszą brać kredyt na dentystę

Też się dałam wpuścić w te maliny i zapłaciłam za usunięcie zęba, żeby w miesiąc później dowiedzieć się, że robią to na NFZ w specjalnym gabinecie, gdzie zębów się nie leczy a wyrywa. I rejestracja jest każdego dnia rano.

No jednak państwoi polskie stanęło na wysokości zadania, bo epidemia wylewów czy tętniaków ma najprawdopodobniej źródła w chorych zębach.

Skomentuj