Co najmniej 120 osób zaginęło w wyniku osuwiska w Chinach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W piątek o 6 rano czasu lokalnego, osuwisko w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach przysypało co najmniej 120 osób, według chińskich mediów. Około 40 domów zostało zniszczonych w wiosce Xinmo w powiecie Mao County po osunięciu się około 3 milionów metrów sześciennych ziemi, błota i kamieni.

 

Zespoły ratownicze poszukują ocalałych, którzy są uwięzieni pod skałami. Buldożery przemieszczają ziemię oraz duże głazy. Wśród ocalałych znaleźli się rodzice wraz z dzieckiem, których wydobyto z gruzu i zabrano do szpitala. Wielkie skały zostały przemieszczone z pomocą specjalnych lin.

Miejscowa policja poinformowała media, że osuwisko zostało wywołane przez ostatnie deszcze w regionie, a sytuację pogorszył brak roślinności w okolicy. Drogi w powiecie zostały zamknięte, blokując cały ruch za wyjątkiem służb ratunkowych.

 

Osuwiska są regularnie występującym zagrożeniem w górzystych regionach Chin, zwłaszcza podczas silnych opadów. W 2007 roku zginęło w ten sposób aż 87 tysięcy osób, gdy trzęsienie ziemi dotknęło okręg Wenchuan w prowincji Syczuan.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj