Co musisz wiedzieć o chińskim koronawirusie 2019-nCoV?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Co kilka lat na planecie pojawia się poważna choroba, o której wielu mówi. Najgłośniejsze to m. in. ptasia grypa, świńska grypa, Ebola i wiele innych. Zdarzają się przypadki, gdy przechodzą poważne epidemie i nie wyrządzają żadnej szkody ludziom, ale czasem pojawia się nowy typ wirusa i zaczynamy szukać sposobu na uratowanie przed nim życia ludzkiego.

 

Na szczęście nie dzieje się tak zawsze, ale koronawirus 2019-nCoV, który pojawił się nie tak dawno temu w Chinach, może stać się czymś bardziej niebezpiecznym. Istnieje wiele informacji o tym wirusie, ale wszystkie są powierzchowne. Spróbujmy zrozumieć to bardziej szczegółowo i zadajmy pytanie, czy warto się bać.

 

Po pierwsze, spójrzmy ogólnie na to, czym jest koronawirus - słowo, które tak często pojawia się nie tylko w rozmowach na temat epidemii, ale po prostu w artykułach medycznych. Co to jest koronawirus?

 

W rzeczywistości wszystko jest proste, a wirusy o tej nazwie są po prostu łączone pod jedną nazwą, która jest uzyskiwana dzięki wizualnemu podobieństwu wirusa do korony. Podobieństwo to osiąga się dzięki kolczastym procesom, które rozciągają się od membrany w różnych kierunkach. Coronaviruses (łac. Coronaviridae) to rodzina obejmująca od czerwca 2019 r. 37 rodzajów wirusów, połączonych w dwie podrodziny, które zarażają ludzi, koty, ptaki, psy, bydło i świnie.

 

To znaczy, jak widzimy, wirus atakuje nie tylko ludzi, ale także zwierzęta, z którymi najczęściej styka się w życiu codziennym i w swojej działalności gospodarczej. Zwierzęta w tym mogą stać się nosicielami wirusa, jak miało to miejsce w przypadku H5N1. Szczególnie niebezpieczne w tej sytuacji są ptaki ze względu na ich zdolność przenoszenia wirusa na duże odległości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nie ekologicznie

Jakie są objawy zakażenia

Jakie są objawy zakażenia koronawirusem?

Typowe objawy dla zakażenia koronawirusem to:

katar, czasami kaszel, pocenie się, bóle mięśni , czyli dokładnie to samo, co podczas zwykłego przeziębienia

.Proszę mi pokazać jednego lekarza rodzinnego, który chorego z takowymi objawami zgłasza do sanepidu i wykonuje u niego testy wirusologiczne, szczególnie w stosunku do nieznanego wirusa, na którego jeszcze testów nie opracowano.

Czyli, po prostu, 

nie mamy żadnych metod rozpoznawania  tego nowego wirusa, a lekarz pierwszego kontaktu już wie, że to koronawirus i wykonuje odpowiednie testy na potwierdzenie swojej hipotezy.

Tego nawet w psychiatryku by nie wymyślili.

 

Portret użytkownika ARTUR

Jest to choroba odzwierzęca

Jest to choroba odzwierzęca na którą nie ma szczepionki i nie da się jej wyprodukować tak jak na AIDS . Działanie jest podobne lecz udoskonalone do przenoszenia kropelkowego pomiędzy ssakami i owadami , powoduje zanik odporności słabego organizmu i śmierć na skutek powikłań ogólnych . Nosicielami będą wszyscy lecz w pierwszej fazie zabije słabsze osobniki , także zwierzęce , by po zmutowaniu przejść na wyższy poziom agresji lub pozostać chorobą podobną do grypy .

Portret użytkownika ARTUR

Właśnie dzisiaj RMF FM w

Właśnie dzisiaj RMF FM w wiadomościach o 01.00 podało iż wirus " może mieć pochodzenie odzwierzęce " , nie dajmy się więc ogłupić różnym dziwadełkom kursującym po internecie które puszczają fałszywe informacje na zlecenie negując prawidłowe analizy .

Strony

Skomentuj