Co jest nie tak z testami na koronawirusa?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Świat jest przyzwyczajony już do korona wirusa, choć może się to wydawać dziwne. Blokady, tryb maski, praca zdalna, a czasem puste ulice miasta stały się częścią codziennego życia. Jednak przyzwyczajenie się do pandemii nie czyni Covid-19 mniej niebezpiecznym. Ponadto eksperci WHO ostrzegają, że najgorsze dopiero nadejdzie.

 

Dziś jednym z głównych problemów na świecie (poza opracowaniem szczepionki) jest nasza zdolność do identyfikacji zakażonych, dlatego masowe testy i jakość testów na koronawirusa są przedmiotem troski nie tylko naukowców. Tak więc w wywiadzie dla Wired, osoba publiczna, miliarder i filantrop Bill Gates wyraził zaniepokojenie jakością testów wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Ale dlaczego? Spróbujmy to ogarnąć.

 

Test diagnostyczny na nową infekcję koronawirusem jest powszechnie znany jako molekularny test PCR, w którym lekarz pobiera wymaz z gardła pacjenta, pozyskując próbki komórek i płynów z dróg oddechowych. Test identyfikuje geny specyficzne dla wirusa SARS-CoV-2.

 

Reakcja łańcuchowa polimerazy (test PCR) jest techniką stosowaną w biologii molekularnej. Dzięki testom PCR naukowcy mogą osiągnąć znaczny wzrost niskich stężeń niektórych fragmentów kwasu nukleinowego w materiale biologicznym.

 

Należy zauważyć, że w rozmaitych laboratoriach stawiane są różne wymagania dotyczące dostarczania biomateriałów. W jednym eksperci zalecają, aby nie jeść i nie pić na trzy godziny przed badaniem. W innym pacjenci proszeni są o niespożywanie alkoholu przez 24 godziny. Koszt testu waha się od ok. 100 zł do 400 zł i więcej. Jednak niektórzy eksperci wyrażają wątpliwości co do dokładności wyników testu, słusznie wskazując również, że test PCR nie jest dostępny dla każdego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

cały tabun lekarzy wyśmiał

cały tabun lekarzy wyśmiał większość testów (jest kilka rodzajów, co jeden to gorszy)

U nas używa się tych, ktore mają zwiększyc ilość "zarażonych", jak np na Sląsku, lub tych prawdziwych (np dla stomatologów: wymaz z płuc, przez nos- obrzydliwe!) dających 90% pewnosci.

Politycy decydują, których testów użyć, ot cała tajemnica.

Portret użytkownika Quark

Premier naszego rządu głośno

Premier naszego rządu głośno i wyraźnie powiedział : " Na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata !" .. Niemal wszyscy to słyszeli ( jeśli chcieli ) ale mało kto to zrozumiał . Wszystko inne co obserwujemy łącznie z tym całym zamieszaniem ,straszeniem i propagandą rzekomej "niesłychanie groźnej epidemii" to jedynie doraźne metody wprowadzania owego nowego reżimu ,wszystko zgodnie z regułą : dziel i rządź . Zauważcie ,że kilka dni temu cały sejm przyjął uchwałę przyznającą posłom ,senatorom ,wójtom ,burmistrzom ,premierowi ,prezydentowi i ich zastepcom itp. wielotysięczne podwyżki ! (od 4.5 tys. zł do 7,5 tyś. zł ....! ) Dla nich podwyżki a dla nas obostrzenia i redukcje ! 

Portret użytkownika emlin

Aby ogarnąć temat potrzeba

Aby ogarnąć temat potrzeba odpowiedzieć na następujące pytania

1.Gdzie i jak powstaje  wirus ?

2. Czy jest w stanie się rozmnażać ?

i 3. Najważniejsze - W jaki sposób zabija  lub powoduje stan chorobowy ?

Ja nie dotarłem do odpowiedzi. Jeśli ktoś zna te informacje niech poda najlepiej z źródłem.( tylko proszę nie podpierać się prasą pseudomeryczną)

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

1. Nie powstaje był jest i

1. Nie powstaje był jest i będzie . 2. Nie do rozmnażania został stworzony tylko do utylizacji osłabionej lub martwej materii naszego ciała ( komórki umieraja i powstaja nowe w sposób ciągły)  3. Wirus nie zabija  to takie odwrócenie kota ogonem .Jesli umiera bardzo dużo komórek  to nie jest wina wirusów,  tylko zbyt małego  dostarczania tlenu  i innych substacji odżywczych do komórek i w konsekwencji osłabienia układu odpornościowego. Właśnie wtedy  zaczyna się powolna śmierć na poziomie komórkowym. 

    

Portret użytkownika emlin

Wszystko ładnie , ale w

Wszystko ładnie , ale w tekście nie ma odpowiedzi na powyższe pytania. To co jest to tylko informacja rodzaju oraz występowaniu, nic poza tym.

Na przykład wiadomo ,że wirus jest formą nie ożywioną , w odróżnieniu od bakterii .

Portret użytkownika drako_tr

No przecież jest wyraźnie

No przecież jest wyraźnie napisane, że te wirusy są na tyle błahe, iż nie warto jest sobie nimi głowy zawracać.

Zrobiono z nich śmiertelnego potwora…i założono gawiedzi kagańce. Jak myślisz, czemu świrus nadal nie został wyizolowany?... są dwie możliwości - został wyizolowany i jest niegroźny, ale gawiedź ma się bać i nie powiedzą o tym, albo to, czym straszą, zwyczajnie nie istnieje.

Portret użytkownika emlin

Skłaniam się do drugiej

Skłaniam się do drugiej możliwości . Każde ,ale to każde oszustwo jest oparte albo o strach (jest bardziej skuteczne) albo o chciwość.

Napisałem trzy proste pytania i nie otrzymałem odpowiedzi. Prawda zawsze demaskuje oszustwo. Jeżeli nie ma prostej i jasnej odpowiedzi znaczy ,że ktoś kłamie.

Ogólnie teraz cała nauka stała się  wierzeniem. Tezy głoszone przez ludzi z tytułami nie mogą być podważane. 

Najlepiej lansować teorie ,które albo nie da się sprawdzić ,albo są bardzo trudne do udowodnienia .

Np. "Czy na Marsie jest woda" - skasować grube miliony dolarów, za problem który jest nie istotny.

Portret użytkownika drako_tr

@ emlin - słusznie

@ emlin - słusznie wnioskujesz, jednak w tym przypadku jest nieco inaczej...twórcy "epidemii strachu" wytoczyli swoje najcięższe działa nie w celu zysków finansowych, tym razem stawką jest nasze życie i zdrowie... tym razem ma być wprowadzone NWO, czyli "nowa normalność".

Lada moment zaczną po domach chodzić i siłowo szczepić, jeszcze raz przypomnę, że jeśli chcemy przeżyć, należy wyposażyć się w środki obrony koniecznej, jak "goście z igłami" zaczną zdychać, to dopiero odpuszczą, innego języka niż własny, nie rozumieją.

Portret użytkownika emlin

Obawiam się ,że scenariusz

Obawiam się ,że scenariusz jest inny . To co się stało było przypadkowe. Na początku wszystko było normalnie. Pojawił się jakiś wirus ,zalecano zwyczajne środki zaradcze ( mycie rąk itp.). Na przełomie lutego i marca zobaczyli ,że można coś ugrać . Scenariusze oczywiście mieli wcześniej opracowane i tylko wprowadzili je w życie.

Niestety obawiam się ,że są w posiadaniu bardziej niebezpiecznych drobnoustrojów , które będą zdecydowanie bardziej zabójcze. Ludzie na prawdę zaczną umierać. Pojawi się strach .Oczywiście na pierwszy ogień pójdą antyszczepionkowcy i im podobni , którzy podważają jedynie słuszną "linię partii" 

Zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia . Z tą różnicą , że nikt nie będzie chodził po domach , a ludzie sami będą prosić o zaszczepienie . Szczepienia będą wymagane w zasadzie w każdej dziedzinie życia ( praca , służba zdrowia itd.)

Nawet w rodzinach nastąpi rozłam. Jeden na drugiego będzie donosił - a w czym jak w czym , ale w tym jesteśmy "mistrzami świata" 

Dlatego bez wyjścia z systemu nie mamy szans.

Strony

Skomentuj