Co czwarta młoda kobieta w wieku rozrodczym jest zatruta toksynami

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Już dawno dawało się zauważyć, że liczba ciąży z powikłaniami alarmująco rośnie. Podejrzewano od początku czynniki środowiskowe. Naukowcy z Brown University w USA przeprowadzili specjalne badanie i okazało się, że w krwi prawie 23% amerykańskich kobiet w wieku rozrodczym, znajduje się niebezpieczny poziom trzech niebezpiecznych substancji: ołowiu, rtęci i PCB (polichlorowane bifenyle).

 

Aż w 83% przypadków z całej grupy badawczej, czyli kobiet w wieku od 16 do 49 lat, wykryto niebezpieczny poziom, co najmniej jednej z substancji toksycznych, które wpływają nie tylko na zdrowie kobiet, ale także przekazywane są dzieciom przez łożysko i mleko. Ołów, rtęć i PCB są powszechne i są bardzo stabilne w środowisku. Mogą one uszkodzić płód i dziecko znajdujące się w fazie rozwoju mózgu. Naukowcy nie badają jednoczesnego wpływu tych trzech toksycznych materiałów na zdrowie ludzkie, zwykle badania skupiają się na analizach jednego z tych zanieczyszczeń.

 

Jak się okazało, większość (55,8%) z nowożytnych kobiet w wieku rozrodczym, miało podwyższony poziom dwóch lub trzech wspomnianych substancji toksycznych.  Dane do tego badania zbierano w USA w latach 1999 – 2004. Wnioski wysnuwano po przebadaniu krwi 3173 kobiet w wieku od 16 do 49 lat. 

 

Zgodnie z przewidywaniami najważniejszym czynnikiem negatywnym był wiek kobiety. Im starsza osoba tym wyższy poziom toksyn we krwi. Kobiety w wieku 40 do 49 lat, mają 30 razy większe ryzyko wykrycia toksyn niż kobiety w wieku od 16 do 19 lat.  Jest tak nie tylko ze względu na nagromadzenie się toksyn z wiekiem, ale również z faktem, że cześć kobiet urodzonych w latach 50 tych i 60 tych, żyło jeszcze przed zaostrzeniem przepisów dotyczących ochrony środowiska.

 

Odkryto także, że ryzyko wysokich poziomów toksyn może być związane ze spożyciem ryb i nadużywaniem alkoholu.  Dlatego u kobiet, które jadły ryby więcej niż raz w tygodniu przez 30 dni, ryzyko dużej zawartości toksyn wzrasta 4,5 razy. Ryby, zwłaszcza drapieżne, takie jak miecznik lub tuńczyk, za życia gromadzą wysoki poziom rtęci i PCB.  To ciekawa informacja zwłaszcza w kontekście prowadzonej za wiele milionów złotych idiotycznej unijnej kampanii dezinformującej „Po ryby Polacy”

 

Jakkolwiek czynnik w postaci ryb jest jakoś wytłumaczalny to z alkoholem nie jest już tak prosto. Nie jest do końca jasne, dlaczego jego nadmierne spożycie zwiększa poziom toksyn, prawdopodobnie dzieje się tak z powodu niskiej skuteczności usuwania toksyn z organizmu.  Najważniejsze wydaje się być zmniejszenie ilości toksyn u kobiet karmiących piersią. W przeciwnym wypadku oznacza to, że niebezpieczne substancje zostaną przekazane dziecku z mlekiem matki.  Badania nie próbują dokładnie ocenić wpływ tych trzech toksyn na organizmy kobiet i dzieci.  Oczywiste jest jednak, że ołów, rtęć i PCB nie sprzyja zdrowiu. Tym bardziej trzeba uważać, co się spożywa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika EwaCz

Tak tez wiele słyszałam o tym

Tak tez wiele słyszałam o tym. A braki i uzupełnienia jodu sprawdziłam na sobie. Brak jodu powodował objawy duszenia i guzek w tarczycy, kiedy uzupełniłam (np. wypad nad morze w m-cu kwiecień, wtedy jest  najwięcej jodu) objawy ustapiły a guzek zmniejszył się. Polecam.

 

Portret użytkownika Roni Tornado

W artykule jest , że badano

W artykule jest , że badano kobiety od 16 roku życia. Powinni badać je ale od 18 roku życia. Czyżby było jakieś przyzwolenie aby dzieci robiły sobie dzieci ?? Najpierw nauka a pózniej dziecko jeśli ktoś chce. Dzieci głupich i nie wykształconych matek nie będą miały za ciekawie - takie matki niczego istotnego i porządnego ich nie nauczą !

Portret użytkownika b@ron

realia teraz często są jednak

realia teraz często są jednak inne i zdarzają się 16-letnie matki ,toteż pewnie przeprowadzając te badania uwzględnili taki wiek..zgodzę się z tobą że w wieku 16 lat nie powinno się jeszcze mieć dzieci ale jeśli już dojdzie do ciąży w tym wieku to czemu mówisz że dziecko bedzie miało głupią matkę?kształcić można się całe życie ,chociaż napewno jest trudniej to nie jest to niemożliwe ,tak więc zanim dziecko urośnie to matka już go może dużo pożytecznego nauczyć

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Orka

Najlepszy demotyw

Najlepszy demotyw :
http://demotywatory.pl/3980642/GMO
 
 
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
Wykryj język » Hungarian
 

 

Portret użytkownika Kosmozaur

Jest to tragedia na skalę

Jest to tragedia na skalę globalną. Każdy chce mieć zdrowe dziecko. Alkohol oczywiście ma negatywny wpływ, zarówno na ojca jak i matkę. Ale jak ktoś nie jest alkoholikiem, może to przerwać przed poczęciem i w trakcie ciąży. Dużo gorszymi skutkami objawia się odkładanie metali ciężkich i związków chemicznych. Oczywiście matki są zawsze obarczane ewentualnym niepowodzeniem "rozwiązania" ciąży. Ojcowie niestety są też przyczyną takich negatywnych skutków - liche nasienie, lub jego brak.
Wizyty w poradni lekarskiej coraz częściej przynoszą jeden wynik - in vitro -  bo tak łatwiej. Nie jestem przeciwnikiem in vitro, przezcież każda kobieta ma instynkt macierzyński, ma cholerne prawo do posiadania dziecka. Emancypantki lub inne "panie" odkrywają potrzebę posiadania dziecka po 50tce, wtedy jest za późno.
Nie jestem ginekologiem, także nie wydam miarodajnej opinii. Nie mniej jednakże, kiedyś było tak, że co randka to dzidzia w drodze.
Najgorsze dla przyszłych mam:
- stres (zawodowy, rodzinny -teściowa, etc...)
- fajki, wódka, kawa, dragi....
- siedzenie przed kompem i czytanie pseudoporad zamiast iść na spacer
- komórka 12h/na dobę
- użeranie się ze starym
- obciążanie się myślami typu: a czy na pewno jestem pewna?
Pijcie/jedzcie pokrzywę (detox), chodźcie na długie spacery z lubym (nie z mamusią i najlepszą psiapsiułą), olejcie, że szef Was z roboty wywali (bo to kretyn wynajęty za kasę) i masę różnych innych rzeczy, ale jak to mówią w Waszej robocie: "Up To You".
Pozdro
 
 

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika drako_tr

Oto co oświadczył Menachem

Oto co oświadczył Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla
„Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy."

Strony

Skomentuj