Cmentarzysko rekinów odkryte u wybrzeży Wysp Kokosowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Australijskiego Państwowego Stowarzyszenia Badań Naukowych i Stosowanych CSIRO odkryli cmentarzysko rekinów podczas prac statku naukowego Investigator na Oceanie Indyjskim. Poinformowano o tym w oświadczeniu wydanym przez instytucję.

 

CSIRO zauważa, że ​​podczas wyprawy statku naukowego Investigator naukowcom udało się znaleźć "cmentarzysko rekinów, a także odkryć nowy gatunek tych zwierząt". „W ramach tych badań odkryliśmy nowy gatunek rekina rogatego, endemiczny dla Australii, wcześniej nie badany ani nie opisywany przez naukowców. Zwierzęta te żyją na głębokości ponad 150 m, a my nadal nic nie wiemy o ich zachowaniu” powiedział ekspert CSIRO, Will White.

 

Kolejnym znaleziskiem naukowców było cmentarzysko rekinów na dnie morskim w pobliżu Wysp Kokosowych. "Na głębokości 5,4 tys. metrów <...> znaleziono ponad 750 skamieniałych zębów rekina, które należały jednocześnie do drapieżników kilku gatunków. Wśród nich znaleziono zęby starożytnego rekina megalodona" - czytamy w raporcie CSIRO.

 

Według badacza Muzeum Zachodniej Australii, Glenna Moore'a, najstarsze okazy znalezione na cmentarzysku rekinów należały do ​​„najbliższego krewnego megalodona, drapieżnika o długości co najmniej 12 m”. „Te odkrycia pozwolą nam zbadać różnorodność gatunków, które żyją i kiedyś żyły w naszych oceanach” – powiedział.

Megalodon to gatunek wymarłego rekina, który żył w oceanach w miocenie i pliocenie. Wcześniej często zakładano, że megalodon był podobny wyglądem i zachowaniem do współczesnego żarłacza białego, ale naukowcy mają powody sądzić, że ze względu na ograniczenia narzucone przez jego duże rozmiary i unikalną niszę ekologiczną, zachowywał się bardzo różnie od rekina białego. jakiekolwiek współczesne rekiny. Badanie szczątków kopalnych pokazuje, że długość tego rekina sięgała 15 m, a maksymalna waga wynosiła od 30 do 47 ton. Siła ugryzienia największych megalodonów sięgała prawdopodobnie 10,8 ton.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Admin, czy to wogóle czytasz

Admin, czy to wogóle czytasz , to co publikujesz? Czy tylko bezmyslnie przeklejsz, aby klikalność była?

 

"Przeciętny rekin ma 40-45 zębów i do siedmiu rzędów zębów zastępczych. Rekiny tracą ich dużo, ale zęby tych ryb szybko odrastają, także w ciągu życia rekin może mieć ich do 3000 sztuk"

"znaleziono ponad 750 skamieniałych zębów rekina" pewnie jedno stado raz zgubiło.. tyle w temacie. Napisz raczej o nowej pracy Kurskiego, gdo unego do MFW mianował i wypromował! To jest ciekawy temat..

 

"cześniej często zakładano, że megalodon był podobny wyglądem i zachowaniem do współczesnego żarłacza białego, ale naukowcy mają powody sądzić, że ze względu na ograniczenia narzucone przez jego duże rozmiary i unikalną niszę ekologiczną, zachowywał się bardzo różnie od rekina białego." a polował wtedy na mikroskopijne foki, a może na gupiki? Wszystko było większe, tak ofiara i drzpieżca.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj