Citroën zaprezentował specjalne okulary, które mogą wyleczyć chorobę lokomocyjną

Kategorie: 

Źródło: Citroën

Francuski producent samochodów Citroën zaprezentował niedawno parę okularów wypełnionych płynem, które mogą leczyć objawy choroby lokomocyjnej. Okulary te wykorzystują technologię zwaną „Boarding Ring”, która została opatentowana przez francuski start-up o tej samej nazwie.

Według twórców, noszenie okularów przez 10 do 12 minut umożliwia zsynchronizowanie wzroku z ruchem postrzeganym przez ucho wewnętrzne. Jaka jest zagadka działania okularów? Ciecz znajdująca się między odtwarza linię horyzontu, a to rozwiązuje konflikt między sygnałami wysyłanymi do mózgu przez oczy i ucho wewnętrzne.

Choroba lokomocyjna pojawia się, gdy nasz mózg dostrzega sprzeczne raporty na temat ruchu postrzeganego przez wzrok oraz ucho wewnętrzne. Zwykle nie stanowi to problemu, gdy dana osoba patrzy przez okno, ponieważ wtedy oba narządy postrzegają ruch w podobny sposób, jednak kiedy wzrok skierowany jest na telefon lub książkę, zmysły otrzymują sprzeczne sygnały.

Okulary Citroëna mogą być noszone przez każdego, nawet osoby z wadą wzroku. Należy je nosić tylko przez 10 do 12 minut po wystąpieniu objawów choroby lokomocyjnej, aby pozbyć się dolegliwości. Okulary są obecnie dostępne w oficjalnych salonach Citroëna, a ich cena wynosi 99 euro.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj