Ciężkie opady śniegu w Europie, meteorolodzy ostrzegają, że to dopiero początek

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wszyscy dobrze pamiętamy jak ciężko doświadczyła niektóre europejskie kraje poprzednia zima. Dla nas w Polsce mroźne i śnieżne zimy to nic nadzwyczajnego, ale dla zachodniej Europy czy Bałkanów wielkie opady i mrozy to cos nadzwyczajnego. Trwający aktualnie atak zimy w Europie powoduje już spore perturbacje komunikacyjne, niestety dochodzą też informacje o pierwszych ofiarach śmiertelnych.

 

Duże opady śniegu wystąpiły w Holandii, Północnej Francji, Belgii i w Niemczech. We wszystkich tych krajach doszło do zakłóceń w pracy lotnisk. Było to szczególnie dotkliwe w Amsterdamie, mieście najbardziej dotkniętym przez zimową aurę. Najwięcej śniegu spadło na Bałkanach. To tam właśnie zanotowano 5 ofiar śmiertelnych. Cztery osoby zginęły w Chorwacji i jedna w Serbii. Główne drogi stały się nieprzejezdne, a ludzie utknęli w wielokilometrowych korkach.

Niestety najnowsze prognozy wskazują na to, że dojdzie do kolejnych opadów śniegu a na dodatek zdecydowanie spadnie temperatura powietrza. W Polsce spodziewane są temperatury do -16 stopni Celsjusza. Znowu najgorsza sytuacja ma wystąpić na południu Europy, czyli na wspomnianych Bałkanach.

 

 

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/travel/travelnews/9729154/Flights-in-Europe-cancelled-after-heavy-snowfall.html

http://www.aljazeera.com/weather/2012/12/2012128101741768828.html

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/five-die-as-heavy-snowfall-hits-the-balkans-8397245.html

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fakir

lata płyną a ludzie wciąż

lata płyną a ludzie wciąż zaskoczeni atakami zimy... tak jakby nie było odpowiedniej techniki i zaawansowanego sprzętu do odśnieżania? a może nauczyliby się w końcu budować odkurzacze śniegowe zamiast prymitywnych pługów? taki sprzęt mógłby po prostu wsysać śnieg i przerabiać go na parę wodną lub rozpuszczać i trzymać uzyskaną wodę w jakimś zbiorniku (cysterna) a po napełnieniu pojechać wylać do zbiornika retencyjnego i... powrócić do odśnieżania! wyobrażam to sobie jak połączenie pługa (ale z odkurzaczem na przodzie) ze śmieciarką... i problem z głowy, a nie hałdy marznącego śniegu na poboczach i chodnikach...

nawiasem mówiąc kiedyś mróz 20-30 stopni był normalną rzeczą, od grudnia temperatura spadała przeciętnie do -15 stopni i tak się trzymała aż do wiosny, z nagłymi atakami mrozu do -25 a nawet -30... i to było normalne a śniegu mieliśmy po szyję jako dzieciaki.. tunele, fortece, bałwany... a teraz? rzucanie śnieżkami w simsach... biedne dzieci odarte z dzieciństwa...

Portret użytkownika topek minimus

Wydaje mi sie, ze

Wydaje mi sie, ze niepotrzeba  bylo by dodatkowo spalac paliwa.
Sprawnosc silnikow spalinowych jest jaka jest, czyli oklo 20% , reszta to cieplo, ktrore bez problemu mozna by wlasnie uzyc do topienia tego sniegu.
 

Portret użytkownika Pio'76

  Na pewno nie. Żeby roztopić

 
Na pewno nie. Żeby roztopić 1 kg lodu o temperaturze 0 °C, potrzeba 334 000 J. 1 KM to 735,5 J/s, czyli watów. Przy 200 KM to byłoby 147 100 J/s, czyli stopimy 0,44 kg kilogramów lodu w ciągu sekundy, ale we współczesnym dieslu około 35-45 % energii jest zamieniane w energię mechaniczną. Pozostała jest wydalana w postaci ciepła przez układ wydechowy i przez chłodnicę. Nawet jeśli uda się odzyskać całe to ciepło bez strat to i tak mamy niewiele energii do topienia lodu. 
Patrząc ile kilogramów śniegu zgania taki pług w ciągu sekundy, silnik musiałby być atomowy Wink
Jest to obliczanie bardzo uproszczone i teoretyczne, więc uprzejmie proszę fizyków itp. naukowców o nie rozbieranie tego przykładu na drobne Wink Chodzi tylko o przedstawienie rzędu wielkości z jakimi mamy do czynienia.
Mam nadzieję, że nie walnąłem jakiegoś żenującego buga Język

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie... obliczenie jest w

nie... obliczenie jest w miarę  poprawne... powiedziałbym wiecej... Poprawne...
 Ale cieszy mnie, że nasz rozmówca ma pomysły...
 Na ogół niewielu ludzi wogóle mysli, tylko przetwarza wciśnięty bełkot współczesnej nauki...
- pozdrawiam Pio i kolegę/koleżankę z pomysłem...
Myśl dalej... nigdy nie wiadomo co umysł wytworzy...
 
"Wśród wielości pomysłów zawsze znajdzie sie diament, którego trzeba oszlifowac, by stał sie brylantem..." AMR

Portret użytkownika oli

w.g mnie to 80% ludzi nie

w.g mnie to 80% ludzi nie myśli - bo za nich myśli kościół i politycy. Mają już tak wyprane mózgi , że ich szare komórki nie nadają sie do samodzielnego myślenia. Żyją bo żyją , ale to jest wegetacja a od urodzenia lęk przed śmiercią , piekłem , końcem świata i karami BOGA MIŁOSIERNEGO.Należy im współczuć , że Wszechmocny za życia wtrącil ich do piekła!!!!!!!!

Portret użytkownika oli

może mi ktoś odpowie. Co

może mi ktoś odpowie. Co robił PAN BÓG przed wielkim wybuchem. Skoro ON wywołał wybuch , to niech się nie dziwi  , że elity władzy też to robią i bawią się wybuchami wojen.Skoro ON stworzył świat w oparciu na zabijaniu by przetrwać , to my też zabijamy=====

Portret użytkownika b@ron

oli...coś ty tu chyba

oli...coś ty tu chyba namieszałeś...znaczy że uważasz że w chwili wielkiego wybuchu(zakładając że był) na tym czymś co wybuchło(a nie wiadomo skąd to się wzieło) już było życie???czyli jak??? to bóg wywołał wielki wybuch i skoro twierdzisz że wybuch był oparty na zabijaniu to znaczy że ktoś musiał wtedy zginąc...właśnie wymyśliłeś nową wersje dotyczącą początu świata ,tyle że znowu z bogiem w tle a więc to też początkiem nie było....

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pulsar

A kto powiedził że był to

A kto powiedził że był to wybuch ?
A może to było kontrolowane stwarzanie materii ?
I gdzie napisano że Bóg Stworzyciel "stworzył świat w oparciu o zabijanie" ?
Czyż nie naucza nas - nie zabiijaj ?
Pomyliłeś Bogów - ten który teraz zawiaduje ziemią, to nie stwórca naszej planety.
To on pała rządzą mordu, gdyż sam zostanie zgładzony.

Strony

Skomentuj