Ciemna materia z Drogi Mlecznej może odpowiadać za okresy wymierania na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasza planeta wydaje się być stworzona do podtrzymywania życia, ale nie było tak w przeszłości. Z zadziwiającą regularnością sielankę tę kończą znaczące kataklizmy, które prowadzą do kolejnych wymierań gatunków. Naukowcy sugerują, że ten cykl zniszczenia można wyjaśnić dzięki uwzględnieniu ciemnej materii, której skupiska Układ Słoneczny przechodzi co około 30 milionów lat.

 

Profesor Michael Rampino z New York University twierdzi, że regularne zmiany geologiczne i masowe wymierania organizmów żywych to skutki przejścia naszej planety przez skupiska ciemnej materii. Hipotetycznej substancji nie emitującej promieniowania elektromagnetycznego, ale wywierającej obserwowany skutek grawitacyjny. Ciemna materia, według wyliczeń astrofizyków, zajmuje 27% masy całego wszechświata. 

 

Z badań wynika, że pełny obrót wokół centrum Galaktyki zajmuje Ziemi około 250 milionów lat a co 30 milinów lat planeta poruszająca się w formie spirali, przechodzi galaktyczny dysk powodując większą ilość ciemnej materii, która znajduje się na naszej drodze. Po analizie ruchu Ziemi wokół galaktyki, Rampino stwierdził, że spotkanie z ciemną materią pokrywa się z okresami szczególnie aktywnego ostrzału przez komety, co bywało często przyczyną masowego wymierania gatunków.

Badacz uważa, że ​​ciemna materia wywołuje zmiany orbit komet, które zwykle przelatują daleko od Ziemi. Wskutek tego komety zaczyna pojawiać się bliżej naszej planecie aż ostatecznie dochodzi do kolizji. Naukowiec sugeruje dodatkowo, że ciemna materia może się kumulować w ziemskim jądrze, podgrzewając je. Rampino spekuluje, że cząstki ciemnej materii ulegają anihilacji powodując jego podgrzewanie. To z kolei może wpływać na aktywność wulkaniczną a nawet na przebiegunowanie czy zmiany poziomu mórz.

 

Profesor Rampino opublikował wyniki swoich badań w czasopiśmie Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Jego zdaniem nasze cykle ewolucyjne i biologiczne na Ziemi są w oczywisty sposób zsynchronizowane z rytmem galaktyki. Naukowiec uważa, że jego praca zmieni nasz pogląd na Ziemię.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Ciemna materia lkub energia ,

Ciemna materia lkub energia , to po prostu niewidoczna energia lub materia dla urzadzeń stworzonych przez człowieka /?/ i porzez człowieka.  Nikt właściwie nied wie co to za materia i energia, a to sa tylko dywagacje teoretyczne, takie teorie dla podtrzymania innych teorii.

Portret użytkownika P. Góralski

Problem ciemnej materii

Problem ciemnej materii powstał w wyniku błędnego
założenia uczonych, że krzywa rotacji galaktyki powinna być krzywą keplerowską.
Jest to błędne założenie uczonych i brak znajomości praw Keplera.
Kepler badał tylko i wyłącznie ruchy planet na zewnątrz Słońca. Nie badał ruchu planet wewnątrz Słońca.
Do obliczania ruchu gwiazd w galaktykach należy stosować prawo
powszechnego ciążenia Newtona i tylko tą część dotyczącą natężenia pola
grawitacyjnego wewnątrz ciała, a galaktyka jest takim ciałem w skali kosmicznej.
Jeżeli policzymy krzywą rotacji galaktyki, zgodnie z newtonowskim prawem ciążenia, to dojdziemy do wniosku, że galaktyki nie potrzebują ciemnej materii, żeby siła grawitacji równoważyła siłę odśrodkową. Okaże się, że galaktyki nie potrzebują dodatkowej materii, zw. ciemną materią. Wystarcza tylko materia barionowa.
Oznacza to, że ciemnej materii nie ma. Ciemna materia jest pomyłką uczonych.
Dokładne informacje znajdą Internaci  na stronie
http://www.pomylki-einsteina-i-nie-tylko.pl
Dla zwolenników ciemnej materii podam sposób jak znaleźć ciemną materię. W pierwszej kolejności należy znaleźć żółwia i słonie, które trzymają płaską Ziemię (w przypadku trudności można zwrócić się do Towarzystwa Płaskiej Ziemi, które jest zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych), a jak już zostaną znalezione, to do odkrycia ciemnej materii jest już tylko krok. Ciemna materia jest tym samym, czym żółwie i słonie trzymające płaską Ziemię.
Pozdrawiam
P. Góralski

PS Prawa natury są tak proste, że trudno je pojąć. Już Kepler tego doświadczył.

Portret użytkownika Mooho

Kepler nie badał ruchu

Kepler nie badał ruchu planety wewnątrz Słońca z powodów dosyć oczywistych.
Nie przypominam sobie z lekcji fizyki niczego, co nazywało się siłą odśrodkową.
Do reszty uwag nie mam siły się odnosić. Czytelnikom pozostawiam ocenę tego komentarza.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A skąd pomysł o "okresowym

A skąd pomysł o "okresowym wymieraniu gatunków"...? Gatunki jedne wymierają a właściwie ulegaja mutacji genetycznej z pozostawieniem tych samych gatunków, lecz zmutowanych.
 Prosze podać przykłady jakie to gatunki uległy wymarciu!!
 Nie ma takich.
 Zmiany genetyczne nastepują w sposób ciągły.
 Jesli mówimy o dinozaurach to przeciez ten gatunek nie wymarł, lecz uległ mutacji. Gady nadal są gadami.
 Zmiany środowiskowe istotnie prowadzą do wymierania jednych, nieprzystosowanych do nich, z pozostawieniem innych odmian danego gatunku.
 Pitolenie o "milionach lat" jest nonsensem bo nie było takich okresów, kiedy życie "wymarło" na naszej planecie wskutek jakiś kataklizmów kosmicznych.
Potop był dziełem inteligentnym i miał na celu zniszczenie selektywne tworów przedpotopowej cywilizacji.
Wszystko co zyło przed Potopem żyje nadal.
Zniszczona była jedynie cywilizacja, która tworzyła dzieła biologiczne odbiegajace o boskiego standardu.
Zmiany środowiska, w tym utrata tlenu w atmosferze i zmiana natężenie pola magnetycznego ziemi spowodowała, że człowiek nie może zyć wiecej jak 120 lat... a jego przedpotopowe stwory przyjęły inny naturalny genotyp.

Portret użytkownika Delta Force

To ciekawe skąd są kratery ko

To ciekawe skąd są kratery ko kolizjach kosmicznych skoro twierdzisz,że nigdy nie było katastrof,do tego potwierdzono,że miliony lat temu istniały wielkie wymierania do tego najstarszy szkielet człowieka pochodzi ze 400'000 lat to ile według ciebie lat ma ziemia 6000 jak w bibli ?

Ban dożywotni!
Mod

Portret użytkownika Delta Force

Nie jestem żaden Klaus masz

Nie jestem żaden Klaus masz cos z łbem. 
"To dlaczego teraz nie ma tych kraterów" a kiedy się utworzyły te kratery no właśnie bardzo dawno temu tak więc działają na nie czynniki naturalne,Pustynia też nie jest jednorodna tylko ciągle się zmienia tak tez kratery sie zmieniają. 
"jądrowej wojnie poprzednich cywilizacji" gdzie ty się tego naczytałeś u Davida Icke czy u kogoś bardziej ułomnego od tego pana,narazie istnieje tylko nasza cywilizacja i żadnych innych po prostu nie ma. 
I przestań mnie wyzywać bo nic tym nie wskórasz a pokazujesz tylko swoje skrajne emocje i brak szacunku do użytkownika.

Ban dożywotni!
Mod

Strony

Skomentuj