Ciekawa wizualizacja przedstawia historię 15 lat trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W ciągu ostatnich 15 lat na świecie doszło do dziesiątek tysięcy trzęsień ziemi, które wstrząsały powierzchnią lub dnem morskim. Brytyjska firma 422 South wykonała niezwykłą animację, które przedstawia chronologicznie ich lokalizację i siłę.

 

 

Animacja pokazuje wszystkie trzęsienia ziemi na całym świecie, których siła przekroczyła 4 stopnie w skali Richtera. Zebrano dane od 2000 do listopada 2015 r.  Punkty w filmie to trzęsienia ziemi. Duże i jasne kropki odpowiadają silnym wstrząsom.

 

Trzęsienia ziemi w animacji gromadzą się w plamy z jasnych punktów,  pojawiają się i znikają. Dzięki takiemu przedstawieniu danych można zobaczyć regiony, w których aktywność sejsmiczna jest najbardziej intensywna.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Proponuję kosiarkować więcej

Proponuję kosiarkować więcej trawników i kupować większe samochody, tfu, czołgi, jak te suvy ostatnio modne, co człowieka zza nie widać i rozjeżdżają kotki, żegnaj Przyjaciółko.. Proponuję dalej drukować reklamy na życiu drzew, po to, by nie rzuciwszy nawet okiem wyrzucić owe na śmietnik. Ciężko uwierzyć w to, co wyczynia ta cywilizacja, my. Gdzie nasz instynkt samozachowawczy?

Portret użytkownika oswiecony

Go na osobności Piotr, Jakub,

Go na osobności Piotr, Jakub, Jan i Andrzej: 4 «Powiedz nam, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to wszystko zacznie się spełniać?» 5 Wówczas Jezus zaczął im mówić: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 6 Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą. 7 Kiedy Jr 23,16 więc usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych, nie Dn 9,26; Jl 4,9; So 1,16 trwóżcie się! To się musi stać, ale to jeszcze nie koniec. 8 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo Jl 4,9; So 1,16 przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą Iz 13,13; 24,18-20; Jl 4,16; Za 14,4-5 klęski głodu. To jest początek boleści. https://www.youtube.com/watch?v=zswiRQarh6k

Strony

Skomentuj