Cichanowska niezadowolona z decyzji Estonii: „Oddzielmy Białorusinów od reżimu”

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Liderka białoruskiej opozycji Swietłana Cichanowska skrytykowała na portalach społecznościowych decyzję Estonii o zaprzestaniu przyznawania obywatelom Białorusi statusu e-rezydenta. Jej komentarz zawierał również krytykę decyzji Uniwersytetu w Tartu o zakazie wstępu Białorusinów do placówek edukacyjnych.

 

Tichanowska ma nadzieję, że środowisko wspierające białoruskie siły opozycyjne w Estonii zwróci się do estońskiego rządu z prośbą o unieważnienie wcześniejszych decyzji.

„Oddzielmy Białorusinów od reżimu” – pisze Cichanowska na Twitterze.

Dziś rząd Estonii podjął decyzję o zawieszeniu nadawania statusu estońskiego e-rezydenta obywatelom Rosji i Białorusi, aby zapobiec możliwemu obchodzeniu sankcji i nielegalnej działalności Rosjan i Białorusinów.

 

Minister spraw wewnętrznych Christian Jaani (Partia Centrum) uważa tę decyzję za niezbędną, ponieważ nie chce, aby możliwości oferowane w Estonii zostały złośliwie wykorzystane do wsparcia agresji na Ukrainę.

 

Uniwersytet w Tartu poinformował dziś także, że jesienią przyszłego roku nie będą rekrutowani do tej placówki oświatowej obywatele Federacji Rosyjskiej i Białorusi, którzy nie mają pozwolenia na pobyt, wizy długoterminowej lub nie studiują jeszcze w Estonii.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj