Ciąg dalszy sprawy szefa NIK. Czy dojdzie do dymisji czołowych polskich ministrów?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Najwyraźniej PiS bardzo obawia się tego, co wynika z raportów Najwyższej Izby Kontroli, bo robi co się da, aby usunąć ze stanowiska jej szefa - Mariana Banasia.

Najpierw były apele, aby Banaś sam podał się do dymisji. Teraz prokuratora, będąca pod kontrolą PiS-u, próbuje uchylić mu immunitet szefa NIK, aby potem bez większych problemów usunąć go z piastowanej funkcji i wprowadzić na jego miejsce kogoś, kto skutecznie zamiecie pod dywan afery i nieprawidłowości, za które odpowiadają ludzie z partii rządzącej.

Okazuje się, że Banaś oraz jego pełnomocnicy, dysponuje dowodami na to, że politycy PiS bezpośrednio zaangażowani w walkę z nim, mogli popełnić przy tej okazji szereg przestępstw.

Chodzi o podżeganie do składania fałszywych zeznań, fałszywe oskarżanie i zawiadomienie o niepopełnionych przestępstwa, a także o tworzenie fałszywych dowodów przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli.

Wszystko to, może świadczyć o przekraczaniu uprawnień przez przedstawicieli polskich służb specjalnych i prokuratury.

Wyżej wymienione przestępstwa stanowią treść art. 233, 234, 235 w zbiegu z art. 238 kodeksu karnego.

Za tego typu działania grozi maksymalne do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sam Banaś uważa, że obecna sytuacja nie miała swojego precedensu od czasu upadku PRL. Tylko wtedy prezes Najwyższej Izby Kontroli stał się aż takim celem dla służb specjalnych i prokuratury państwa polskiego.

To, co się obecnie dzieje, jest zdaniem szefa NIK gwałceniem zasad "zdrowej demokracji". Zgromadzone dowody, gdyby Polska rzeczywiście była obiektywnym państwem prawa, powinny doprowadzić do dymisji najważniejszych urzędników w państwie.

Nie chodzi tylko o najwyżej postawionych ludzi w polskich służbach i prokuraturze, ale także o tych jeszcze wyżej postawionych, którzy wydali polityczny rozkaz załatwienia sprawy Banasia.

Wiadomo o kogo chodzi...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika baca

Banaś ma jaja - nie to co

Banaś ma jaja - nie to co minister zero i mlaskający karakan... i proszę pamiętać że to Jarosław Kaczyński i Ziobro zwolnili prokuratora który nie chciał wrobić Tomasza Komendę i wymusili żeby go wsadzić....

Banaś to przy nich wzrór cnót bo wygląda jak panna młoda przy starych kurwach...

 

Portret użytkownika czesio i muchy

obstawiam że już niedługo

obstawiam że już niedługo znajda ciało Banasia w jakimś stawie z wędką w łapie albo zmiażdżonego przez ciężarówkę z piachem albo obrabowanego i skatowanego z ranami od noża w jakiejś bramie ! no chyba że chłop się tak zabezpieczył że nie wiedzą gdzie schował kwity na elity i boją sie go tknąć albo poświęcą kilku pajaców łapówkarzy dla świętego spokoju! władza w Polsce to kmioty postkomunistyczne i dobrze się wyszkoliły i przygotowały na rządzenie na starych zasadach ! bez siłowego przewrotu i wywalenia z kraju beznapletkowców i czarnosukienkowców w Polsce nadal będzie komuna tyle że pod różnymi postaciami!

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... Polskie państwo obecnie to niemal fikcja. Mam nadzieję, że ludzie do czasu kolejnych wyborów w między czasie nie zapomną tego, kto polecił nam tę "dobrą zmianę, biało-czerwoną drużynę". Tak, tak...biskupi kat...oliccy, którym sam Pan Wszechmocny szepcze do ucha. Śmiech Smile

Strony

Skomentuj