CIA ujawnia. Bohater Ukraińców i morderca Polaków, Stefan Bandera, był nazistowskim agentem!

Kategorie: 

Źródło: Public domain

Elektroniczna biblioteka CIA, opublikowała kilkadziesiąt odtajnionych dokumentów (293 strony dokumentów) dotyczących Stefana Bandery, lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

 

Dokumenty pojawiły się w elektronicznej formie 10 lat temu, jednak zostały ujawnione dopiero niedawno. W dokumentach CIA Stefan Bandera nazywany jest faszystą, hitlerowcem, niemieckim szpiegiem, podkreślana jest  także jego odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez UPA z polecenia kierownictwa partyjnego OUN.

 

W dokumentach potwierdza się działalność szpiegowska na rzecz III Rzeszy pod pseudonimem operacyjnym Consul II . Jednocześnie z dokumentów wynika, że po wojnie Bandera został współpracownikiem CIA.

 

W jednym dokumencie, sprawozdawca CIA nie bez wyrazów pogardy relacjonuje, stosunki panujące w OUN, opisując brutalne walki wewnętrzne ścierających się frakcji. Po zakończonych czystkach i przechwyceniu władzy w OUN, sprawozdawca CIA określił Banderę jako faworyta hitlerowskich władz na Ukrainie. Poniżej jeden z ujawnionych dokumentów. Stefan Bandera nazwany w nim jest zawodowym szpiegiem Hitlera o pseudonimie Consul II

Dla CIA było jasne, że Bandera był Niemcom potrzebny na Ukrainie jako narzędzie represji wobec mniejszości etnicznych. Zaznaczono także, że w tej kwestii był zupełnie bezużyteczny w centralnej i wschodniej Ukrainie gdzie był zupełnie nieznany.

 

Jeszcze gorzej opisane jest w tym samym dokumencie, odrodzone pod kierownictwem Bandery "państwo", które nazwane tam zostało jako "mongrel state" "skundlonym państwem". Podkreśla się, że 5 tygodni istnienia tej efemerydy, charakteryzowało się wysokim poziomem okrucieństwa i bezprawia. Autor raportu stwierdził nawet, że element prawa i legalności obecny w najgorszych nawet totalitaryzmach był kompletnie nieobecny w "państwie" Bandery.

 

Autor wspomina też, że w ciągu 5 tyg istnienia "mongrel state" ludzie Bandery zdążyli zamordować 15.000 Żydów, 3000 Ukraińców i kilka tysięcy Polaków. Na zakończenie raportu autor stwierdza, że apologeci "jednodniowych wakacji" jak określił krótkie istnienie samostijnej Ukrainy. Polegają na ułomności ludzkiej pamięci,  przedstawiając ten epizod jako heroiczny i bohaterski fragment historii Ukrainy.

 

Zdaniem autora powinno być dokładnie na odwrót. Zwłaszcza ruch dążący do utworzenia w przyszłości wolnej Ukrainy, powinni wymazać ze swojej historii ten "haniebny hitlerowski, faszystowski epizod, który przyniósł tylko wstyd, hańbę i cierpienie". 

 

Poniżej link do omawianego dokumentu.

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/BANDERA%2C%20STEFAN_0018.pdf

A tu link do elektronicznego archiwum CIA gdzie można przeglądać inne dokumenty CIA o Banderze.  

https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Zbrodnicze filozofie

Zbrodnicze filozofie zaczynają się od pojedynczej myśli wystarczy, że jednostka stwierdza w swoim egoizmie ''jaki jestem genialny,'' albo ''jaki ja jestem wielki.'' Naśladowcy też chcą być wielkimi geniuszami. Dziwicie się potem, że taki jest ten świat. Zamiast codziennie zadawać sobie pytanie: Co zrobiłem-zrobiłam dla dobra społeczeństwa. Nie podoba wam się żarcie GMO w marketach? To przestańcie tam chodzić na zakupy by karmić potwora GMO. Nie podoba się bandycka władza zagraniczna? To siekiery i kosy w dłoń.

Portret użytkownika gość111

zadna to tajemnica że

zadna to tajemnica że ukraińcy kochają niemców do dziś a Polaków tylko wykorzystują do własnych celów. jeszcze za to kiedys zapłacimy. a nasz durny rząd śle tam pieniadze chyba ze strachu, te pieniadze są z naszych podatków i są bezpowrotnie stracone. jak Ukraina chce kasy, to niech idzie do swoich oligarchów albo banku światowego. och durny rządzie! dlaczego przewalasz nasze podatki i jeszcze płacisz ukraińcom emerytury z naszego ZUS??

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

"Nie milkną komentarze w

"Nie milkną komentarze w sprawie tegorocznego Marszu Niepodległości. Tym razem swoją cegiełkę w szerzeniu antypolonizmu i lansowaniu kłamstw na temat wydarzenia, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy Polaków dołożył amerykański tygodnik „The Forward”, powszechnie znany jako „The Jewish Daily Forward”, wydawany przez środowiska żydowskie.Gazeta już na samym początku stwierdza, że tegoroczną edycję imprezy zorganizowały „skrajnie prawicowe i rasistowskie siły w Polsce”, co sprawia, że mieszkający w Polsce Żydzi „mogą się martwić bardziej niż kiedykolwiek”.Gazeta powołuje się na słowa naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, który miał jej powiedzieć, że Polacy (w domyśle rasiści, naziści i antysemici) „uczą się ukrywać, kim naprawdę są”. - Proszę mnie nie pytać, czy to lepiej, czy gorzej, że nie są agresywni - miał powiedzieć tygodnikowi rabin.„Źródłem zmartwień dla Żydów były transparenty, w których dominowały tematy białej supremacji, okrzyki potępiające muzułmańskich imigrantów, otwarcie eksponowane symbole partii faszystowskich, wezwania do chrześcijańskiego triumfalizmu, hasła, iż czarni nie mogą być Polakami oraz potępienia Żydów” - potwierdza autor artykułu Larry Cohler-Esses. Jego zdaniem organizatorzy Marszu Niepodległości, czyli ONR i Młodzież Wszechpolska to „organizacje znane przed i w czasie II wojny światowej z przemocy wobec Żydów, w tym masakr”.": http://www.pch24.pl/zydowski-tygodnik-straszy-polska--porownuje-marsz-niepodleglosci-do-pochodow-ku-klux-klanu,56168,i.html#ixzz4yWGhHBDd

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj