CIA ujawnia. Bohater Ukraińców i morderca Polaków, Stefan Bandera, był nazistowskim agentem!

Kategorie: 

Źródło: Public domain

Elektroniczna biblioteka CIA, opublikowała kilkadziesiąt odtajnionych dokumentów (293 strony dokumentów) dotyczących Stefana Bandery, lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

 

Dokumenty pojawiły się w elektronicznej formie 10 lat temu, jednak zostały ujawnione dopiero niedawno. W dokumentach CIA Stefan Bandera nazywany jest faszystą, hitlerowcem, niemieckim szpiegiem, podkreślana jest  także jego odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez UPA z polecenia kierownictwa partyjnego OUN.

 

W dokumentach potwierdza się działalność szpiegowska na rzecz III Rzeszy pod pseudonimem operacyjnym Consul II . Jednocześnie z dokumentów wynika, że po wojnie Bandera został współpracownikiem CIA.

 

W jednym dokumencie, sprawozdawca CIA nie bez wyrazów pogardy relacjonuje, stosunki panujące w OUN, opisując brutalne walki wewnętrzne ścierających się frakcji. Po zakończonych czystkach i przechwyceniu władzy w OUN, sprawozdawca CIA określił Banderę jako faworyta hitlerowskich władz na Ukrainie. Poniżej jeden z ujawnionych dokumentów. Stefan Bandera nazwany w nim jest zawodowym szpiegiem Hitlera o pseudonimie Consul II

Dla CIA było jasne, że Bandera był Niemcom potrzebny na Ukrainie jako narzędzie represji wobec mniejszości etnicznych. Zaznaczono także, że w tej kwestii był zupełnie bezużyteczny w centralnej i wschodniej Ukrainie gdzie był zupełnie nieznany.

 

Jeszcze gorzej opisane jest w tym samym dokumencie, odrodzone pod kierownictwem Bandery "państwo", które nazwane tam zostało jako "mongrel state" "skundlonym państwem". Podkreśla się, że 5 tygodni istnienia tej efemerydy, charakteryzowało się wysokim poziomem okrucieństwa i bezprawia. Autor raportu stwierdził nawet, że element prawa i legalności obecny w najgorszych nawet totalitaryzmach był kompletnie nieobecny w "państwie" Bandery.

 

Autor wspomina też, że w ciągu 5 tyg istnienia "mongrel state" ludzie Bandery zdążyli zamordować 15.000 Żydów, 3000 Ukraińców i kilka tysięcy Polaków. Na zakończenie raportu autor stwierdza, że apologeci "jednodniowych wakacji" jak określił krótkie istnienie samostijnej Ukrainy. Polegają na ułomności ludzkiej pamięci,  przedstawiając ten epizod jako heroiczny i bohaterski fragment historii Ukrainy.

 

Zdaniem autora powinno być dokładnie na odwrót. Zwłaszcza ruch dążący do utworzenia w przyszłości wolnej Ukrainy, powinni wymazać ze swojej historii ten "haniebny hitlerowski, faszystowski epizod, który przyniósł tylko wstyd, hańbę i cierpienie". 

 

Poniżej link do omawianego dokumentu.

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/BANDERA%2C%20STEFAN_0018.pdf

A tu link do elektronicznego archiwum CIA gdzie można przeglądać inne dokumenty CIA o Banderze.  

https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny


Komentarze

Portret użytkownika oczywiście

Nawet jeśli miał związek z

Nawet jeśli miał związek z nazistami warto pamiętać, że zmianynaziemi to rosyjska tuba propagandowa i ma nakręcać podziały wśród Polaków. Dobór tematów i szafowanie "źródłami" to prosty mechanizm stosowany również przez inne strony. Resztę proszę sobie samemu wyjaśnić.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Dokładnie. To stara sowiecka

Dokładnie. To stara sowiecka szkoła - wyciągnąć brudy i kłocić panstwa w celu ich osłabienia i wywołania uczucia nieufności. Rosjanie stosuja to od lat - zarówno pod płaszczykiem zaborcy carskiego, ZSRR czy Rosji Srutinowskiej. Ludzie pokroju UmysłowejPAdliny i inni wierzą w "spisek" WTC, lądowania na Ksieżycu, płaska Ziemię, a jakos nie widzą związku między atakiem Rosji na Ukrainę, a tym, że nagle po tym w polskich mediach zaczęto wyciągać - jak nigdy wcześniej - temat Bandery i innych ukraińskich narodowców. Tu już jakoś nie potrafią nagle dobrać faktów, a w naciąganym spisku z WTC? Proszę bardzo :)  Hipokryzja czy głupota?

Portret użytkownika UPAdlina

Ośmieszasz się trollu

Ośmieszasz się trollu banderowski powtarzając w kółko tę samą prymitywną bander-propagandę. To, że wasz idol goebbels stwierdził, że kłamstwo powtórzone tysiac razy staje się prawdą nie oznacza, że miał rację. Stara szkoła skłócania państw to wasza ukro-banderowska. To wy zachodnie bander-ukry piszecie w swojej uchwale z 1990 roku o tym, aby za wszelką cenę nie dopuścić do porozumienia między Polską i Rosją i starać się skłócać ze sobą oba narody.

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990./W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

"Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej............"

Nie uda wam się kłamliwe banderowskie szuje.

Nigdy kłamliwa kreaturo nie pisałem, że wierzę w płaską Ziemię. Skąd takie "niusy" trollu? Pokaż dowody łgarzu. "Teorie spiskowe" trollu? Przestań już wypluwać ten tekst, bo niewielu się na niego nabiera. Zawsze używacie tego bzdetu, gdy poruszany jest niewygodny temat. co? Ale skończyło się. LUDZIE SIĘ BUDZĄ. Kiedy to trollu Rosja napadła na ukrainę? Słucham. To wy bander-ukry sami napadliście na wschodnich ukraińców, którzy słusznie przeciwstawili się anty-demokratycznemu zamachowi stanu w kijowie przez was przeprowadzonym, który obsadził na rządowych stołkach środowiska pro-nazi-banderowskie. Nie myślałeś chyba bander-trollu, że ci ludzie zaakceptują pochody nazi-banderowskie z portretami cwela bandery na ulicach swoich miast? Na co liczyłeś? Doprowadziliście do wojny domowej, a teraz zrzucacie winy na innych ukrze? Temat renesansu nazizmu i banderyzmu na twoim grajdole jest dla was niewygodny, co? Ja wiem. I to, że Polacy o tym mówią, to oczywiście wina Putina, tak? Walnij się w ten pusty bander-baniak. Ludobójstwo, które dokonaliście na bezbronnych polskich starcach, kobietach i dzieciach nie zostało i nie zostanie zapomniane przez polski naród, więc to, co obecnie dzieje się na twoim nazi-banderowski grajdole jest istotnym tematem dla Polaków, bo musimy być gotowi na to, że ponownie zachce wam się polskiej krwi, ale wtedy my będziemy przygotowani. Cieszy mnie bander-trollu, że tak jęczysz i kwiczysz, bo wasza prymitywna propaganda odbija się od Polaków jak od ściany. I tak ma być. Jak świat światem, nigdy zachodni bander-ukr nie będzie Polakowi bratem. Razem z Rosjanami, Węgrami i innymi zrobimy z wami porządek.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

A co prawda o degeneracie

A co prawda o degeneracie banderze ma wspólnego z podziałami wśród Polaków? Coś ci się nie pokręciło? Nie znam Polaków, którzy mieliby pozytywne zdanie w temacie tego ścierwa. Chyba pomyliłeś Polskę z banderlandem? Dla banderukrów każdy, kto mówi prawdę o ich zdegenerowanych poglądach jest rosyjską tubą propagandową. Ośmieszacie się tą absurdalną retoryką. Cwel bandera to zwyrodnialec i sługus nazistów, który jeszcze po wojnie był przez nich i uSSmanów ochraniany. Każdy to wie od dawna, a ty piszesz: "Nawet jeśli............."? Nawet gdyby nie "jeśli" to był to dewiant, cwel spod celi i ludobójca, a ci którzy uważają go za bohatera narodowego stawiają się w jednym szeregu z tym odchodem. Mówić prawdę trzeba i nikogo nie interesuje, że banderukrom to nie w smak. Polakom nie są potrzebne rosyjskie tuby propagandowe, bo o zachodnich bander-chachłach mają już wyrobione zdanie. Bez obcych tub propagandowych. Tak trudno wam to zrozumieć?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nie chcesz

Bardzo dziękuję za dobrą radę

Bardzo dziękuję za dobrą radę i troskę.Nie potrzeba.Nie chcesz nie czytaj każdy ma swój rozum o to się pan nie martw.To nie ruski portal rozsiewa banderyzm za wchodnia granica i to nie ruski wymyslil sobie powyzsze dokumenty a że nikt inny nie raczył o tym wspomnieć to dobrze że są niszowe portale które o takim czymś informują.To że rosyjski nie znaczy że wszystko w nim jest do dupy.W tym przodują raczej polskojęzyczne media niemiecke

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Zbrodnicze filozofie

Zbrodnicze filozofie zaczynają się od pojedynczej myśli wystarczy, że jednostka stwierdza w swoim egoizmie ''jaki jestem genialny,'' albo ''jaki ja jestem wielki.'' Naśladowcy też chcą być wielkimi geniuszami. Dziwicie się potem, że taki jest ten świat. Zamiast codziennie zadawać sobie pytanie: Co zrobiłem-zrobiłam dla dobra społeczeństwa. Nie podoba wam się żarcie GMO w marketach? To przestańcie tam chodzić na zakupy by karmić potwora GMO. Nie podoba się bandycka władza zagraniczna? To siekiery i kosy w dłoń.

Portret użytkownika gość111

zadna to tajemnica że

zadna to tajemnica że ukraińcy kochają niemców do dziś a Polaków tylko wykorzystują do własnych celów. jeszcze za to kiedys zapłacimy. a nasz durny rząd śle tam pieniadze chyba ze strachu, te pieniadze są z naszych podatków i są bezpowrotnie stracone. jak Ukraina chce kasy, to niech idzie do swoich oligarchów albo banku światowego. och durny rządzie! dlaczego przewalasz nasze podatki i jeszcze płacisz ukraińcom emerytury z naszego ZUS??

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika peterek68

To co sie dzieje w kraju to

To co sie dzieje w kraju to jakas pie....na paranoja, a codziennie jakas szmata w TV zachwala jak to pieknie i uroczo sie wszystko uklada. Drogi Aniele mam nadzieje ze to pieklo juz sie nie dlugo skonczy bo nie da sie juz zyc w tym stresie. Oby jakos bez bolesnie to przebieglo bo juz dosyc tego cierpienia. Nie stresuj sie za duzo bo i tak nie jestesmy w stanie uratowac sytuacji, pozostalo prosic stworce o przychylne potraktowanie po drugiej stronie o ile ona istnieje.

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Dla mnie stwórca to istota

Dla mnie stwórca to istota wszechświata - składamy się z niej. Teraz odgrywa się ostatni etap podziału - który już się praktycznie dokonał - dokonałeś Pererku68 właściwego wyboru i stanąłeś po stronie właściwej - walczymy wspólnie o dobro i prawdę. Pierwsze zetknięcie z opętanymi jest właśnie w necie - to jest taki wstęp do prawdziwej wojny - wrogów tu widać czarno na białym - niestety tacy nie ludzie to są tchórze - los ich i tak zmieli równo a po drugiej stronie to już nie będzie wciskania kitu i grania w ciuciubabkę... Istnieje istnieje - świat i wszystko nie wzięło się znikąd... To zmieli wszystkich i dobrych i złych i nie pomogą bunkry w tunelu gotarda www.corium.cba.pl

Portret użytkownika peterek68

Dzieki za slowa otuchy, tez

Dzieki za slowa otuchy, tez sie ciesze ze nie jestem sam po dobrej stronie mocy. Ja juz dawno wybralem, po prostu prawda jest dla mnie najwazniejsza. Nie da sie zyc w wiecznym zaklamaniu a ostatnimi czasy obluda kroluje na calego. Troche mnie zzera deprecha bo zawsze bylem raczej realista niz optymista. Kawal chu.a ze mnie ogolnie ale chyba jestem za delikatny na te czasy. Moze za bardzo uwierzylem w te wszystkie idealy serwowane mi w dziecinstwie. Trzym sie, badz soba zawsze i wszedzie.

Strony

Skomentuj