CIA rozpoczęła kolejną kampanię oczerniającą Iran

Kategorie: 

Źródło: joeahargrave.wordpress.com

Za rządów Donalda Trumpa kampania antyirańska nabrała wyraźnego tempa. Iran od samego początku oskarżany jest o udział w zamachu na WTC, choć większość terrorystów posiadało obywatelsko saudyjskie a żaden z nich nie był Irańczykiem. Stany Zjednoczone ewidentnie szukają powodów do rozpoczęcia kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie - najpierw Trump wielokrotnie groził jednostronnym zerwaniem umowy nuklearnej, która pozwoliła kontrolować irańskie obiekty jądrowe, a teraz CIA opublikowała dokumenty należące do Osamy bin Ladena i próbuje przekonać opinię publiczną, że Iran współpracował z al-Kaidą.

 

Przy okazji odtajnionych niedawno akt w sprawie zabójstwa Johna F. Kennedy'ego dowiedzieliśmy się, że proponowana przez agencje rządowe Stanów Zjednoczonych operacja Northwoods z 1962 roku zakładała zorganizowanie zamachów terrorystycznych pod fałszywą flagą w Miami, Waszyngtonie i na Florydzie, aby następnie zrzucić całą winę na Kubę i znaleźć pretekst dla inwazji. Skoro CIA była gotowa do tak radykalnych działań wydaje się, że spreparowanie dowodów na czyjąś niekorzyść powinno być naprawdę prostym zadaniem. Z pewnością wiedział o tym Saddam Hussein, który został schwytany w 2003 roku przez wojska amerykańskie i brytyjskie podczas inwazji na Irak, gdzie miała znajdować się broń masowej zagłady. Kłamstwo wypowiedziane sto razy stało się pretekstem do ataku.

Wydaje się to nieprawdopodobne, że po takich akcjach istnieją jeszcze osoby, które wierzą Stanom Zjednoczonym i ich kolejnym "niezaprzeczalnym dowodom". Niestety tak jest w rzeczywistości. Kilka dni temu agencja CIA odtajniła kolejną partię 18 tysięcy dokumentów, 79 tysięcy plików audio oraz 10 tysięcy nagrań wideo, które pozyskano w posiadłości Osamy bin Ladena podczas ataku na jego posiadłość w Pakistanie w 2011 roku. Wśród nich znajduje się 19-stronicowy raport, który został przyjęty jako dowód na współpracę sunnickiej al-Kaidy i szyickiego Iranu. Opisuje on między innymi ucieczkę liderów islamskiego ugrupowania z Afganistanu do Iranu, która miała miejsce podczas amerykańskiej inwazji w 2001 roku.

Rzekomy sojusz al-Kaidy i Iranu już został przyjęty jako pewnik. "Dowody" mówią również, że Iran szkolił sunnickich bojowników w obozach treningowych w Libanie, które należały do szyickiego ruchu Hezbollah. Z drugiej strony akta wspominają o wzajemnej wyraźnej niechęci - al-Kaida zwalczała irańskie wpływy na Bliskim Wschodzie i porwała raz jednego z dyplomatów. Dokumenty Osamy bin Ladena nie przedstawiają jednolitego punktu widzenia w kwestii Iranu. Z tego powodu niektórzy analitycy ostrzegają, że publikacja tych informacji może mieć związek z nową kampanią oczerniającą Iran. To mogą być tak samo spreparowane dowody jak te, które wskazywały na obecność broni masowej zagłady.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

"PRZYMUSOWE SZCZEPIENIE JUŻ

"PRZYMUSOWE SZCZEPIENIE JUŻ JEST!
http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/140864,no-i-stalo-sie

27 października powstał opublikowany dzisiaj projekt Ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

W skrócie: będzie możliwość objęcia obowiązkowym szczepieniem każdego, także dorosłych. Szczepić będą mogli lekarze, pielęgniarki, położne, higienistki szkolne. Profilaktyka staje się de facto obowiązkowa, bo „Świadczeniodawcy’ wykonujący szczepienia ochronne są obowiązani do sporządzania i wykonywania właściwym organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

1) sprawozdań ze stanu zaszczepienia osób objętych profilaktyczną opieka zdrowotną”.

Nie ma mowy o wyjątkowych sytuacjach epidemicznych, bo budżet na kolejny rok GIS przedstawia ministrowi do kwietnia roku poprzedzającego. Minister Zdrowia, a nie Sejm, w drodze rozporządzenia ustala „osoby obowiązane do poddawania się szczepieniom ochronnym przeciw tym chorobom zakaźnym, zwanym dalej „powszechnymi obowiązkowymi szczepieniami ochronnymi”, a także wiek lub inne okoliczności stanowiące przesłanki objęcia ich tym obowiązkiem’. Powiatowy Inspektor sanitarny będzie miał bazę danych osób odmawiających szczepień i to on będzie dla tych osób wierzycielem. Będą odszkodowania dla ofiar i opiekunów ofiar NOP-ów.

Dostawca szczepionek 2% wartości umowy wpłaca na fundusz. O NOP-ach decyduje pięcioosobowy zespół powołany przez Ministra Zdrowia.

Tyle w skrócie z projektu. Uzasadnienia nie mam siły czytać. Ręce opadają. Nie wchodzimy, a wbiegamy z rozpędem na pole minowe.

Na górze jest link do złożenia swojej opinii do projektu. Nie tyle warto, co KONIECZNIE trzeba to zrobić!

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/katalog/12466357#12466357

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=811645472348189&id=487884664724273"

Portret użytkownika drej3107

diabełku siejesz zanęt to sie

diabełku siejesz zanęt to sie nieszczep zje cie jakas zaraza, to jest zapobieganie rozprzestrzenianiu sie jakiegos gówna co czarnuchy przyniesili, co na ospe czy odre czy inne nie byłes szczepiony sam nie wiesz na co byłes szczepiony.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

...a ja specjalnie tak

...a ja specjalnie tak napisałem by pokazać że admin jest tego samego pokroju co drej, ostatni sprawiedliwy i wielu innych - jakoś nigdy nie widziałem żeby admin edytował i wycinał ewidentne 100% kłamstwa jakie wypisują te parchołki antyludzkie/antypolskie... Adminie przez właśnie ochronę takich parchołków ludzie (i dobrzy i źli) zmielą ciebie i twoją rodzinę maszynami do śmierci...

"Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:

-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?

-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć

Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:

-czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?

-tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy

Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:

-czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?

-tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy

Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:

-dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?

-bo w nim znajdują się Polacy

-Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?

-ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół."

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Chrobry1

Bzdury pierdolisz , USA to

Bzdury pierdolisz , USA to bandyci i juz szykuja zamach   typu 911 w USA na potezna skale w paru miastach z uzyciem broni atomowej i obracza tym Iran i rzadne porozumienia  tu nie beda mialy rzadnego znaczenia, te porozumienie bylo dla uspienia przeciwnika i potem bedzie USA cchialo sie dogadac a oni zorganizowali zamachy terrorystyczne i beda najgorsi na swiecie jak byl Irak . Ten zamach (wewnetrzna robota rzadu usa ) to kwestia czasu  ,moze nastapic jeszcze w tym miesiacu . 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drej3107

ty jestes zniewolony przez

ty jestes zniewolony przez kacapski system, masz wyprany mózg jak muslimy te radykalne... pewnie caryce dziewice ci obiecali.

roznica miedzy wolnymi-zniewolonymi jest taka: wolni ludzie mają własne przekonania i zasady i myslą samodzielnie... uciebie ta róznica ze niemasz nic własnego nawet mózgu bo ci wyprali,,nadajesz jak taka katarynka

Portret użytkownika U_P_Adlina

No i znowu bredzisz, jak

No i znowu bredzisz, jak pobity trollu. Właśnie to są moje przekonania i wynikają z tego, co wokół widzę. I są to spójne przekonania, a nie takie jak twoje zaprzeczające sobie bzdety. Mózg masz wyprany ty propagandą nazi-kijowską. A twój pseudo-polski bełkot i nieumiejętność tworzenia spójnych myśli jasno pokazują, żeś nie-Polka i prymit.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj