CIA oficjalne: Bandera był niemieckim szpiegiem

Kategorie: 

Źródło: https://jpgazeta.ru/tsru-ssha-ofitsialno-bandera-byil-nemetskim-shpionom/

Ukraińcy powinni zacząć się martwić, ponieważ rak banderyzmu rozprzestrzeniający się w ich kraju, to wyraźnie przygotowana prowokacja.

 

 

W bibliotece elektronicznej Centralnej Agencji Wywiadowczej został znaleziony czterostronicowy dokument z 1951 roku. Z treści wynika, że ikona ukraińskiego nacjonalizmu Stepan Bandera (nacjonalista, rusofob, działacz antykomunistyczny, antyradziecki i antypolski) był niemieckim szpiegiem.


Dokument w bibliotece elektronicznej CIA pojawił się 10 lat temu, ale udostępniono go dopiero niedawno. Prawda wychodzi na jaw, co może być symptomem tego, iż w Waszyngtonie zanika zainteresowaniem Majdanem na Ukrainie.


Ponoć to nie jedyny dowód na agenturalne powiązania Bandery. W archiwach CIA znajduje się 293 stron dokumentów na temat tego człowieka, dotyczących także spraw osobistych. Ukraiński bohater współpracował z Trzecią Rzeszą. Stepan Bandera był ukraińskim faszystą i profesjonalnym szpiegiem, działającym pod pseudonimem Konsul-2. Rzekomo sprawa ta ma być kluczem do zrozumienia powodów przeniesienia na kilkanaście miesięcy przed wybuchem wojny Bandery i innych działaczy OUN z aresztu w Siedlcach do więzień w zachodniej Polsce. Pisał o tym m.in. Der Spiegel w 1959 roku zaraz po zamordowaniu przez KGB ukraińskiego bohatera w Monachium.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika :<

Ciekawe, że na Ukrainie

Ciekawe, że na Ukrainie bohaterem jest ludobójca, który współpracował z ludzmi odpowiedzialnymi za śmierć 6,8 mln (z planowanych 15,8 mln) Ukraińców - w tym około połowy nieżydowskiego pochodzenia. Ja rozumiem, że niewiele krajów zachowało honor w tej wojnie, ale tyle lat minęło, a u nich jak było odrażające bagno, tak jest tylko większe...

Portret użytkownika Nicco

Najpewniej. Taka jest kolej

Najpewniej. Taka jest kolej rzeczy. Po upływie 75 lat się je ujawnia:
Informacje dot. zabójstwa Kennedy'ego poznamy do roku - 2039
Taśmy Martina Luthera Kinga - 2027
Infrmacje dot. RMS Lancastria do roku 2040 (a więc wyjątek, bo zatajono na 100 lat)
Tajemnica lotu Rudolfa Hessa - do 2041r.
 

Portret użytkownika ben

Nalać na ten faszystowsko

Nalać na ten faszystowsko banderowski syf zero szacunku dla ludzi którzy gloryfikują banderę .My pamiętamy szkoda że wściekłe psy  Popisy Kodowcy  i bardzo  Nowocześni ludzie u władzy  tak łatwo się zaprzedały liżą dupe niemcom i ukraińcom wstyd hańba!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj