CIA interesuje się technologią wskrzeszenia mamutów i tygrysów tasmańskich

Kategorie: 

Źródło: tg

Podczas gdy wielu jest sceptycznie nastawionych do perspektywy, a nawet możliwości wskrzeszenia dawno wymarłych stworzeń, firma Venture Capital powiązana z amerykańską Centralną Agencją Wywiadowczą inwestuje w firmę biotechnologiczną Colossal, która obiecuje wskrzesić mamuta włochatego i tygrysa tasmańskiego.

Wykorzystanie informacji genetycznej z odtworzonego DNA wymarłych stworzeń do wskrzeszenia ich we współczesnym świecie jest centralną ideą powieści science fiction i całej serii filmów „Park Jurajski”. Przełomowe osiągnięcia w dziedzinie biotechnologii, a zwłaszcza inżynierii genetycznej, w ostatnich latach mogą dać szansę na powrót do naszego realnego świata dawno wymarłych gatunków. Przynajmniej w postaci tzw. gatunków zastępczych, tj. genetycznie zmodyfikowanych bliskich krewnych obecnie istniejących zwierząt.

 

Cel ten wyznaczyła firma biotechnologiczna Colossal Biosciences z Dallas (USA), która zebrała się, aby wskrzesić dwa wymarłe ssaki, tj. mamuta włochatego i wilka workowatego (zwanego również wilkiem torbaczem lub tygrysem tasmańskim). Firma planuje wykorzystać do tego znaną metodę inżynierii genetycznej, czyli technologię edycji genów opartą na systemie CRISPR-Cas. Jako podstawę do stworzenia zastępczego gatunku mamutów włochatych Colossal wybrał słonia azjatyckiego, którego genom ma 99,6 procent wspólnego z genomem wymarłego starożytnego krewnego.

 

Korzystając z technologii CRISPR, firma zamierza zastąpić niedopasowane DNA w indukowanych pluripotencjalnych komórkach macierzystych utworzonych z komórek skóry słonia. Ponadto z komórek macierzystych powstaną embriony mamutów, które będą hodowane w sztucznych macicach. Kolosalne plany uniknięcia stosowania macierzyństwa zastępczego w ten sposób, ponieważ same słonie azjatyckie są zagrożone.

 

Założyciele firmy – dr George Church, inżynier genetyczny i biolog molekularny, „ojciec biologii syntetycznej”, profesor Uniwersytetu Harvarda i Massachusetts Institute of Technology oraz seryjny przedsiębiorca Ben Lamm – zgromadzili już imponującą listę sponsorów i inwestorów. Wydaje się, że niedawno dołączyła do nich In-Q-Tel, firma Venture Capital powiązana z amerykańską Centralną Agencją Wywiadowczą.

 

Z prawnego punktu widzenia In-Q-Tel jest niezależną, prywatną korporacją non-profit, która nie jest pod kontrolą CIA ani żadnej innej agencji rządowej. W rzeczywistości korporacja jest związana umową czarterową i rocznym kontraktem z CIA, który określa relacje między obiema organizacjami. In-Q-Tel inwestuje w firmy high-tech, aby zapewnić, że CIA i inne agencje wywiadowcze są wyposażone w najnowszą technologię wspierającą zdolności wywiadowcze USA.

 

„Strategicznie nie chodzi tu o mamuty, ale o możliwości” - przedstawiciele firmy In-Q-Tel.

 

„Biotechnologia i bioekonomia mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju ludzkości. Ważne jest, aby nasz rząd rozwijał te obszary i miał pomysł na to, co jest możliwe” – powiedział Ben Lamm, współzałożyciel Colossal Biosciences.

 

Warto zauważyć, że Colossal nie jest pierwszą firmą biotechnologiczną, w którą zainwestował In-Q-Tel. Wcześniej portfolio koncernu poszerzyło się o firmy i start-upy, które produkują sprzęt do sekwencjonowania i analizy DNA, stosują metody sztucznej inteligencji do mapowania i analizowania ryzyka chorób zakaźnych oraz opracowują metody produkcji biopaliw z wykorzystaniem bakterii.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

O Boziu jeteśmy URATOWANI !

O Boziu jeteśmy URATOWANI ! Ach te mamuty i Tygrysy wskrzeszone.Już widzę broń doskonałą dla ocalenia od NAS i Ziemi od zagłady.Chociaż bardziej bym się cieszył gdyby wyskrzeszono Dinozaury ! Wielkie i wspaniałe maszyny do zabijania Tylko armaty i te no bo..... ooomby im przyczepiać i już bombardowanie gotowe.  DEBILIZM WŁAŚINIE STUKNĄŁ O KOLEJNE DNA DNO ! 

Portret użytkownika syriues

Pewnie znalezlu giganta albo

Pewnie znalezlu giganta albo jakichś ludzi.Bo przecież ta powódź zmiotła wszystko z powierzchni ziemi i zmieliła,a następnie pogrzebała żywcem lub nie, wszystko co napotkała jest teraz rozmrażane. 

Agencje rządowe raczej nie dbaja o to, by mamuta wskrzesić, ale giganta

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika mordo schab ciało

Wszystkiego poprzednia

Wszystkiego poprzednia cywilizacja, może z kosmosu nawet, nie zdążyła sprzątnąć, nie zauważyła, albo pozostawiła specjalnie.

Wg. mnie sprzątają za każdym razem, gdy cywilizacja ludków padnie i/lub nastaje koniec epoki. Nie da się hodować i przeprowadzać eksperymentów na wysypisku śmieci.

Skomentuj